Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

obione

Member
Знаем че по Коледа стават чудеса:) ... имаме и малко време да решим какво/как/що.

Та се сещам за една статия от преди месец ... (БГ детето на милениума ... дори не си мечтае за подарък за РД) проверете в гугъла ...

Та си мисля че можем да го направим заедно. Аз обещавам $10.

Ако има навити предприемачи, моля за съдействие:

- трябва само един предприемач от Пловдивско, който да купи/изпрати подаръка ... един доброволец?


Моля за публична дискусия - това не е въпрос на л.с.-та ...

(не познавам семейството, нямам каквато и да е афилиация с пуснатите статий по въпроса, и не желая това да става дискусия за това каква е социалната политика на страната ... и какво е правилно или не)
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

Няма да е зле. Аз съм за, стига да се намери доброволец.
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

И мен ме бройте.
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

И аз бих се включил, незнам още със колко но все пак ще е с нещо.

Но защо компютър? До колкото прочетох мечтата му е да стане футболист...
ако има копютър ще се забие на него...
а инетрнет ще има ли?
 
От: От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

И аз съм ЗА. От мен поне 10 евро.
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

Това дете май скоро го бяха давали по тв, живееха в пълна мизерия. Колеги, не искам да ви разочаровам, но даже и да му купим компютър, не се знае дали ще му позволят да си го ползва, има вероятност да го продадат на безценица и да похарчат парите. Що се отнася до бащата, който вечно не може да си намери работа, познавам такива хора, за тях наистина вечно няма работа. А познавам и други, които пет минути свободни не могат да намерят през деня. Както искате, но може би е по-добре да му поправим собствения компютър, който си има, но бил развален, доколкото прочетох в статията за него. Освен това, едва ли ще съберем пари за хубав нов компютър, а за ремонт на стария ще съберем. Ако имаме някой лев повече, може да му предплатим интернет за колкото месеца имаме средства и така поне известно време ще има интернет.
 
Последно редактирано:
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

Image_340207_5.jpg


Ще ме извинявате благородни колеги, ама на тия пари ще дам само когато цъфнат налъмите. Т.е. аз вече съм им дал достатъчно, само че не и доброволно. Предлагам следващата ви акция да е по раздаването на безплатни смартфони (с платени сметки разбира се) на нуждаещи се роми от....абе от където си изберете.
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

Image_340207_5.jpg


Ще ме извинявате благородни колеги, ама на тия пари ще дам само когато цъфнат налъмите. Т.е. аз вече съм им дал достатъчно, само че не и доброволно. Предлагам следващата ви акция да е по раздаването на безплатни смартфони (с платени сметки разбира се) на нуждаещи се роми от....абе от където си изберете.
Доста съм склонна да се съглася с тебе, защото този човек на снимката е млад и здрав, оправдания за липса на работа няма. Освен това, повечето от тези хора не сключват брак и помощите, които би взела жената като самотна майка с три деца са си доста, освен това социалните им дават и пари за отопление и други неща. Не мога да съм сигурна, дали при тях положението е такова, но е твърде вероятно. Аз лично познавам две жени, които не са ромки, но нямат сключен брак, родиха по три деца, мъжете си са с тях и те не хващат никаква работа, просто се издържат от социалните.
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

Не е сложно да се сетиш, че провъзгласяването на детето от този специфичен етнически произход за "дете на милениума", не е действие лишено от политическа умисъл. Подобно беше и провъзгласяването на 7 милиардното дете, което според различните държави беше родено на различни места по света - русначе, малайзийче, индийче и какво ли още не.

Направих си труда да прочета 2 реда за това чаве и картинката ми стана ясна - родила го майка му, искала да го изостави, те я убедили да не го прави и ги залъгвали, че ще им дават не знам си кво. Обаче нищо не им дават и "абе бате, поне една работя да ми намерят!"(бащата). Бащата бил трайно безработен от години, живеели в мизерия, но малкият учел и говорел 5 езика :)lol:).

Това за социалните е предимно характерно за този етнос, един вид професия на много от тях, но вероятно щом познаваш, има и подобни тарикатеещи българи. За мързеливите само тояга и мотика, никакви подаяния.
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

Може да ми кажете е съм расист и какво още не, но аз няма да дам пари на циганин дори ако виждам че умира от глад, а за компютър да не говорим.
няма ли бели хора с нужда от помощ?
Ти ко мислиш че тая утрепка безработната дето му е родителко тяло няма да продаде компа в някоя заложна къща с оправданието че нямат пари за хляб ли?
АБЕ КАКА МОЖЕ ДА ИМА ПРИЗИВ ЗА ДАВАНЕ НА ПАРИ НА ЦИГАНИ НЕ РАЗБИРАМ ?
Колко пъти да обяснявам - всяка милостиня дадена на подобни е пирон в ковчега на бълхария - нали сте патриоти - защо захранвате тумора?
Те видят ли пари, ще се наядат и напият- което води и до размножаването... аз не искам да се размножават,
затова и приветствам кризата, ако го нямаше този бум на работа, пари и заеми, циганите нямаше да се наплодят толкова много в последните няколко години!
Предпочитам да дам за кучета пари отколкото за подобни екземпляри!
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

Обаче идеята да се помогне на някой не е никак лоша. Дори и да не е на тези хора.
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

Отиди и направи дарение (материално) на някоя детска градина/ясла.
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

Аз ви гарантрам, ако направим справка 1вото българче на милениума - условията, в които живее ще са в пъти по-добри и в пъти по интелигентна семейна среда. По-добре на него да се даде този компот, аз още не съм срещнал манго дето е интелигентен и наясно с живота и да може се справи понеже е иницативен.
Имам приятел той доста по-голям от мен, навремето като е бачакал по селата, като ветериран а не само там, сблъсквал се яко с тази напасат, дори е тръгнал някви сериозно анализи да прави, но просто винаги се спира - до кръвовмещението, изродяване на гениите към олигофрения(това е мед. термин) просто като ги видиш некви убити форми на лицето, погледни блуждаещи се никой в главата, и то това е най-добрия случай - ти е ясно всичко. И аз подкрепям, че не трябва на тях се дава. Както казах аз не съм срещнал начетен мангал, а още пвоече от дадено циганско гето.
Онзи ден гледах стъклен дом - и некво Айше кандидатства за работа в Мол-а с 2 висши знае 3-4 езика, супер капацитет и т.н. после дават брат и контрас и половина жвукат си в некво гето - смех и половина. Това е просто най-доброто, което са можели да изкарат в един филм и е толкова оксиморно същевремно.
 
Последно редактирано:
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

много н-та много нещо ве ибах та у думата :)
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

Работят ли родителите? Ако бяха поне в ш*баната "Чистота" и си изкарваха парите с честен труд - може би бих дал. Ама така - не, мерси! Веднага ще го продадат тоя комп някъде и после - я златен пръстен, я нещо друго, ама шИ живеем мизИерно и шИ чакаме на бойко.....
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

нещо н-то ми се закучило на клавиатурата :D
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

абе.. пак не е добре ама карай :) и без тва не я знаем ко значи повечето...
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

Това за Айшето си е просто в синхрон с дебилните пропаганди на пробитото БТВ. И е абсолютно нереално, ъф корс.
Срещал съм начетени цигани.
Но не и наскоро - демокрацията просто не им се отразява добре.

Не правя материални дарения на хора в нужда.
Планирал съм процент печалбата от следващия ми бизнес да отива за други организации - wildlife conservation и тем подобни.
Но хората ще се множат като зайци и без моята помощ - ей го 7 милиарда...
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

Съгласен съм с Ноке,

В соца са ги учили на ред, дисциплина, отговорност и т.н. яко са регулирали/контролира всичко и циганета по съвместимост, демокрцията ги развали :D :D :D - Ако питате мен трябва се направи криминализиране, оставане на дето си в дом, моментално да се отнемат род. права и да се ходи в затвора(стил западните закони за првенция) не като сега айшето оставя лапето 6 месеца цоца помощи взима го малко и ражда другото. Яко инкриминиране + забрана повече от 3 деца, отнемане на редица социални и обществени облаги, това за начало - всичките му там глупости, ако дето не е училище, падат ти еди си кви помощи и т.н. глупости всичко е бошлав работа - само ще напълнят с олигофрени училищата. До 3 деца и от там натък под нажа ама яко. Кофтито е че и българите ще го отнесем, ама няма как иначе яка дискриминация/сегреагация а и дебологъзите от ЕС, ще ни го вкарат.
 
От: Колеги, хайде да подарим един компютър за коледа? (за БГ детето на милениума)

Има начетени мангали. Това го твърдя от личен опит, защото познавам такъв. Има 2 висшета-от СУ и ЛТУ. Работил е в САЩ. В момента работи в туристическа агенция, а си е черен, отдалече си му личи, че е ром. Доколкото ми е известно и близките му роднини работят, но това са крайни изключения. Специално тези от снимката по горе..убеден съм,че ще заложат компа, така че всякаква помощ, отправена към такива хора е лишена от всякаква логика.
 

Горе