Количка или Кошница

Convenix

Member
Здравейте!

- Кое според вас е по-добре?
- Кое по-често сте срещали?
- Има ли значение изобщо?

Да пише: Количка или Кошница при поръчка на продуктите.
 
На посетителя това едва ли ще му направи впечатление. Думата количка ми е по-благозвучна, но кошница също се среща често, най-вече съм я забелязал при хостинг компаниите.
 
При първия ми магазин си беше "Количка" и така и си остана, вече доста години.. проблеми с това не съм имал
 
Няма никакво значение според мен на потребителя едва ли му дреми, в Ензо е кошница и кво редовно си пазарувам от там
 
И според мен зависи какво продаваш- например ако е магазин за дамско бельо, гримове или бижута- количката идва малко грубичка- иконка на подаръчна чантичка е добра идея.
Прави впечатление, че в големи чуждестранни вериги има разминаване между иконката и думичката (икона на количка, а пише чанта, защото е по- кратко), т.е. винаги може да се напише количка като по- благозвучно, но да се сложи някаква оригинална иконка на самия бутон.
 
Или може да иновирате още повече. Ако вече някой ползва "контейнер" или "казан", ползвайте тогава това: Рецикле бин. Може и така: Рецъцле бин. Зависи от фонетичната ви подредба, стават чудеса. Ето пример за още две българси чуда: SteelSeries ще стане СтеелСериес, апък Logitech ще стане Логитецх.

И да не забравяме най-важното!

Ако сте фенове на автомобилостроенето:

Ренаулт
Цитроен (Цитроенчето)
Додже
и мн.др.

Поздрави.
 
Между двете определено количка... кара те психологически да купуваш повече, за да я напълниш :D :D :D
Иначе това с еко торбичката беше доста оригинално, well done!
Laminate Flooring
 
Последно редактирано:
Най-добре е пликче на Billa :D
 

Горе