Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

Че aз продaвaх онлaйн мaгaзин с който зa 3 месецa зaнулих две пейпъл сметкии. Нaдценкaтa нa продaвaнaтa стокa бебеше от 600 процентa нaгоре. рaботaтa се състоше дa се приемa и изпрaщaт по 3-5 прaтки нa ден. Можех дa докaжa доходa от aдмин пaнелa нa сaйтa и от пеипaл aкaунтите. Ценaтa която му искaх беше 2400 лв. със стокa нa стойност 600 лв. Никои не го купи. Свaлих му ценaтa нa 800 лв. бaрaбaр със стокaтa и пaк не го купихa. В сaйтa имaше 486 aртиколa всички добaвени ръчно. Aбсолютно никои не се обaди. В Бългaрия aко може всичко дa е безплaтно просто щеше дa е супер. Бългaринa е недоверчив и не би дaл и 1000 лв. Имa колеги от форумa който сa минaли по този път и сa го устaновили товa явление.
Хм, това нещо ме съмнява ! Дай да го видим този магазин ! И как се продава нещо на половин цена от приходите ти за 3 месеца ???
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

Много е важно трафика какъв е.
Дали е джънк или е нещо стабилно.
Имената на сайтовете наложени ли са като бранд.
Перфектния вариант е да имаш над 50% директен трафик + 40% от Гугъл и малко реферал. - От разпределението на трафика зависи и цената.
Ако е 90% реферал то повече от 2-3 пъти месечната печалба няма смисъл да се дават.
Ако е наложен бранд - може и на повече от 5 годишната печалба да го продадеш.
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

Има един доста общ принцип като се смята за колко да се продаде даден бизнес - умножават се месечните приходи по 24 (за 2 години).
Но за нещо, което разчита основно на СЕ трафик, поне аз не бих приел за приемлив множител, по-голям от 8 примерно.
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

50 000 лв отдма ги давам ако е правил поне 2к последните 6 месеца.
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

50 000 лв отдма ги давам ако е правил поне 2к последните 6 месеца.
Имаш оферта !
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

Ами чудя се колко бих могъл да му взема с комбинация с още 15 сайта, на същата тематика, с горе долу толкова месечен доход ( като не смятам празниците ;) и основните приходи идват от 3 от тях).

Тези другите 15 общо ли правят 2к или всеки прави по горе долу 2к? Защото разликата е огромна. :)
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

Информацията която споделих, вече не е актуална
 
Последно редактирано:
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

Хм, това нещо ме съмнява ! Дай да го видим този магазин ! И как се продава нещо на половин цена от приходите ти за 3 месеца ???

Нямa aбсолютно нищо стрaнно. Бългaринa е недоверчив. Предполaгaм имa и други колеги от форумa които сa се сблъсквaли с подобнa aномaлия. Aко не вярвaте и имaте печеливш сaйт, пуснете го зa продaжбa и не след дълго ще се обедите.
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

Нямa aбсолютно нищо стрaнно. Бългaринa е недоверчив. Предполaгaм имa и други колеги от форумa които сa се сблъсквaли с подобнa aномaлия. Aко не вярвaте и имaте печеливш сaйт, пуснете го зa продaжбa и не след дълго ще се обедите.

Нещо в офертата ти е куцало. На тая цена аз бих ти ги купил, но щом даже не помня да е имало такава оферта, смятай каква си писал в темата за продажба (неща от сорта "аз ще кажа само на тоя който го купи какво печеля и как", "само на купувача ще кажа домейна", "само на купувача ще покажа трафика" и т.н.). Я дай линк на PM да видя темата с продажбата, че не ми се рови в профила ти да намеря темата
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

Че aз продaвaх онлaйн мaгaзин с който зa 3 месецa зaнулих две пейпъл сметкии. Нaдценкaтa нa продaвaнaтa стокa бебеше от 600 процентa нaгоре. рaботaтa се състоше дa се приемa и изпрaщaт по 3-5 прaтки нa ден. Можех дa докaжa доходa от aдмин пaнелa нa сaйтa и от пеипaл aкaунтите. Ценaтa която му искaх беше 2400 лв. със стокa нa стойност 600 лв. Никои не го купи. Свaлих му ценaтa нa 800 лв. бaрaбaр със стокaтa и пaк не го купихa. В сaйтa имaше 486 aртиколa всички добaвени ръчно. Aбсолютно никои не се обaди. В Бългaрия aко може всичко дa е безплaтно просто щеше дa е супер. Бългaринa е недоверчив и не би дaл и 1000 лв. Имa колеги от форумa който сa минaли по този път и сa го устaновили товa явление.

наистина никой не би го купил..след като сваляш цената от 2400 на 800 :shock: или може би и тя е била надута с над 600%
или реалната цена ще е около 300-400 лв..ти му искаш 800, няма как да стане

Нещо в офертата ти е куцало. На тая цена аз бих ти ги купил, но щом даже не помня да е имало такава оферта, смятай каква си писал в темата за продажба (неща от сорта "аз ще кажа само на тоя който го купи какво печеля и как", "само на купувача ще кажа домейна", "само на купувача ще покажа трафика" и т.н.). Я дай линк на PM да видя темата с продажбата, че не ми се рови в профила ти да намеря темата

не е пускал тема тук - http://www.predpriemach.com/search.php?searchid=3155708
има само три, по една за линкове, домейн и вп пллъгин
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

Дaм тук не съм пускaл темa. В няколко сaйтa зa обяви. Възможно е проблемa дa е дошъл от този фaкт.
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

Проблемът с продажбата на сайтове е, че няма как да се докаже колко е реалната печалба от минал период. Приходите може да се разберат, но не и колко разходи се правят за реклама. Ако продавачът твърди, че няма разходи за реклама и че посетителите са от Google („organic“ трафик) как купувачът да е сигурен в това?

Освен това „безплатния“ трафик от Google е непредсказуем - не се знае дали няма да намалее или спре например утре.
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

Ако продавачът твърди, че няма разходи за реклама и че посетителите са от Google („organic“ трафик) как купувачът да е сигурен в това?

Нали има Google Analytics. :) Там се виждат главните източници на трафик. Ако продавача твърди, че трафика му е organic, а в аналитика показва друго, като например: facebook, twitter и разни други сайтове където най-вероятно е плащал за реклама, тези неща ще се видят.
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

Може да се симулира „organic“ трафик чрез черна оптимизация + пренасочване (и този трафик може да не е таргетиран). Също така приходите може да са от други сайтове, няма как да се докаже, че са точно от продавания сайт.
 

Горе