Колко ви излиза хостингът на месец?

Тишо, предложението ти само за красиви колежки ли важи или може и колеги да се възползват?
Хахахахаха, въпросните колежки са с предимство!
За колегите ако остане ;)
Давай го насам сайта.
 
Малко време и усилия за научаване на 1-2 нови неща = 0 лева за хостинг. Някой генератор за статични сайтове (https://www.staticgen.com/) + евентуално Git. Има и хубави теми за по-популярните.

Wordpress е абсолютно безсмислен за тоя тип сайтове.
 
Аз бих препоръчал да се въздържаш от използване на подаръци, когато става въпрос за хостинг. Не се съмнявам в добронамереността на Tiho, но нямаш никаква гаранция дали ще му се занимава след месец-два-три-пет, нямаш никаква гаранция дали ще имаш бекъпи, много трудно можеш да изискваш и неща като ъптайм и скорост, когато ползваш нещо като подарък. Тези 3-4лв на месец, които ще дадеш към фирма ще ти дадат и право да им пилиш на главата, когато нещо според теб не е наред без да имаш никакви задни помисли, че всъщност ти вършат услуга и не е удобно.
 
Аз бих препоръчал да се въздържаш от използване на подаръци, когато става въпрос за хостинг. Не се съмнявам в добронамереността на Tiho, но нямаш никаква гаранция дали ще му се занимава след месец-два-три-пет, нямаш никаква гаранция дали ще имаш бекъпи, много трудно можеш да изискваш и неща като ъптайм и скорост, когато ползваш нещо като подарък. Тези 3-4лв на месец, които ще дадеш към фирма ще ти дадат и право да им пилиш на главата, когато нещо според теб не е наред без да имаш никакви задни помисли, че всъщност ти вършат услуга и не е удобно.
Защо? Някак си смешно е - абе по-добре да си платя, че да мога да "пиля"! :D Поддръжка и ангажимент има и ще има. Работа по WP-то си е ангажимент на собственика.
Предложението е направено в този вид, и е с лимитиран период на действие. След това, вече собственика/собственичката решава.

Поздрави,
-Тихо
 
Малко време и усилия за научаване на 1-2 нови неща = 0 лева за хостинг. Някой генератор за статични сайтове (https://www.staticgen.com/) + евентуално Git. Има и хубави теми за по-популярните.

Wordpress е абсолютно безсмислен за тоя тип сайтове.
CMS-четата работят добре, както с 1 "динамична" страцица, така и с 1 000 000 такива. Въпрос на предпочитание, кой и какъв да бъде.
"Натаманяването" си е типичен нашенски подход и след това си блъскаш кратуната в стената - за къфффф (следва математическо уравнение от 2-ра* степен) х+у+й ми беше това?

Поздрави,
-Тихо
 
SSG-тата са си CMS-и - некои повече, други по-малко.

Вордпрес беше добър за блогове и новини преди 8 години. Сега има по-добри неща. Но всичко си има цена - или мяташ пари, или време/усилия. Кой от 2-та пътя ще те изведен на плюс и кога е въпросът...
 
Той тоя нищо не разбира от хостинг, не му обръщай внимание.
чии критерии доказват това твърдение... да ги оборя?
 
€9.98EUR на месец в Coolice. Дано в бъдеще имаме поводи да вдигнем плана, но засега толкова, а и сайтовете не са ни основно поле на работа :)
 
Ааа, не знам, така съм чувал, аз от хостинг мастери не разбирам, смисъл че не мога да определя кой добър, кой не толкова. Обикновено познанията ми стигат до там, че умело да се направя на супер тъп, че белким от съпорта ми свършат работа, докато аз си пия кафето и разспускам. :D Ся що да си губя времето, като може друг да го свърши :D

чии критерии доказват това твърдение... да ги оборя?
 
Ааа, не знам, така съм чувал, аз от хостинг мастери не разбирам, смисъл че не мога да определя кой добър, кой не толкова. Обикновено познанията ми стигат до там, че умело да се направя на супер тъп, че белким от съпорта ми свършат работа, докато аз си пия кафето и разспускам. :D Ся що да си губя времето, като може друг да го свърши :D
Това изглежда е масова практика с правенето на тъп, за да свърши съпорта работата:)
 
Защо? Някак си смешно е - абе по-добре да си платя, че да мога да "пиля"! :D Поддръжка и ангажимент има и ще има. Работа по WP-то си е ангажимент на собственика.
Предложението е направено в този вид, и е с лимитиран период на действие. След това, вече собственика/собственичката решава.

Поздрави,
-Тихо

Пак казвам, не се съмнявам в добрите ти намерения към настоящия момент. Но сериозна работа на добра дума, че "поддръжка и ангажимент има и ще има" не се прави. Ако можеш да предложиш договор или поне някакви общи условия подобни на тези, които хостинг компаниите имат ще е супер. Ако не можеш, да, право е на собственичката да си прецени дали иска да се набърква да си изсипе целия сайт при теб, без да има никаква гаранция че ти утре няма да дръпнеш шалтера.
 
"Ако не можеш, да, право е на собственичката да си прецени дали иска да се набърква да си изсипе целия сайт при теб, без да има никаква гаранция че ти утре няма да дръпнеш шалтера." - е как да го направя, като инфрата работи и служи за една купчина други сайтове?! Името и подписа ми стоят под договорите. Не става лесно така :)
Аз спирам до тук, че много се разводни темата и ще премине в нещо различно.

Поздрави,
-Тихо
 
Трябва да си луд да повериш сайта си на рандом мембър с трийсетина поста в някъв форум при положение, че хостинга е най-малкия разход за един уебсайт.
 
Здравейте,

Искам да преместя хостинга си от Хостагейтър към Суперхостинг, но виждам три тарифи, според трафика. Вие на кой план сте, доволни ли сте?
Нокога не прави тази грешка, ако ме искаш да те рекетират със едно или друго.
 
Не разбирам много от хостинг и не зная дали съм компетентен, но докато бяхме клиенти на СуперХостинг, буквално през цялото време ни врънкаха за пари за едно или друго. Процесорно време, путки майни, дайте тия пари, не знам си кво. Откакто се махнахме от тях съм много спокоен човек :)
 
Суперхостинг са супер зле... имат ограничения за процесорно време... за големина на БД (1ГБ на всички планове)... цените са им надути. Това, заради което печелят е добрата реклама (придобита от първите години, тогава наистина бяха конкурентни), нищо повече.
 
Като гледам тоя тип дискусии, все ми преминава мисълта да предложа конкурентна услуга. Даже няма да е особено "конкурентна", понеже "конкурентите" още се бъхтят на технологично ниво от лето 2008-мо.

Едни SSD-та са им най-голямата иновация оттогаз.
 
Като гледам тоя тип дискусии, все ми преминава мисълта да предложа конкурентна услуга. Даже няма да е особено "конкурентна", понеже "конкурентите" още се бъхтят на технологично ниво от лето 2008-мо.

Едни SSD-та са им най-голямата иновация оттогаз.

Иновации има предостатъчно, но не и в ценовия сегмент известен като "Дъното". Иначе има управляеми VPS-и колкото искаш на абсолютно адекватни цени.
 

Горе