Колко време отнема да се ранкне... ?

От: Колко време отнема да се ранкне... ?

по точно се казва бутон за "скриване на частни резултати" - горе в дясно , под формата на земно кълбо е . появява се само при търсене , при резултатити от търсене на гугъл.
 
От: Колко време отнема да се ранкне... ?

Този инструметн е готин, но нещо има несъответстивие. Примерно за думата "срещи" ми показва че сайта ми е на 68 позиция:
Keyword: срещи
Position: 62
URL: http://savetizasreshti.com/

а пък в google като напиша "срещи" ми идва на 6-та. ЛИНК

Та... май не мможе да му се вЕрва.

Чрез линка за търсене по тази кл. дума на мен ми излизаш някъде около 25 позиция. Гугъл търсенето има много особености, не е само персонализираното търсене. Напр. географския фактор. Serplab може да ти показва различна позиция (разбира се, отклонението не би следвало да е огромно), заради периодичността на ъпдейт на резултатите. Аз съм си направил проверката на сайтовете ми да е на 8 часа (както се настройва по автоматик), а само някои сайтове - на 4 часа. Може в този часови диапазон да си проверил резултатите и да има несъответствие, както при теб е 68 и съответно 62.
 
От: Колко време отнема да се ранкне... ?

Ако ползваш хром , изключи личните си предпочитания, понеже колкото по често пишеш срещи и кликаш на този сайт ,толкова по напред ще излиза

С Опера го направих.
 
От: Колко време отнема да се ранкне... ?

Чрез линка за търсене по тази кл. дума на мен ми излизаш някъде около 25 позиция. Гугъл търсенето има много особености, не е само персонализираното търсене. Напр. географския фактор. Serplab може да ти показва различна позиция (разбира се, отклонението не би следвало да е огромно), заради периодичността на ъпдейт на резултатите. Аз съм си направил проверката на сайтовете ми да е на 8 часа (както се настройва по автоматик), а само някои сайтове - на 4 часа. Може в този часови диапазон да си проверил резултатите и да има несъответствие, както при теб е 68 и съответно 62.

Искал съм да напиша 62ра позиция. Това ми дава serlab. А на мен от опера ми излиза на 6-та. Което си бая голямо отклонение.
 
От: Колко време отнема да се ранкне... ?

lowriderzzz - в подкрепа на първото ми мнение, сега като видях сайта ти, мога да дам конкретен отговор. Значи, да не те разочаровам, но по-некачествена и лоша работа много рядко може да се види. Това твоето на нищо не прилича. Може да докараш някакво класиране, но само ако слушаш другите и набиеш линкове. И бъди сигурен, че при следващ ъпдейт, ще си един от първите, които ще направят тема: "Ама защо сайта ми се срина?"

И без заяждане, не искам да обидя Беджев Стил (или евентуално другите), но съм на мнение, че той не разбира по темата и не може да ти каже повече подробности, отколкото аз мога!
 
От: Колко време отнема да се ранкне... ?

Махни ги тия глупости Copy Protected...който иска натиска CTRL + U и пак ти вижда всичкият текст... Можеш да сложиш един пългин WPML No Category май беше, защото това http://savetizasreshti.com/category/hvani-si-priyatelka/ е доста грозно. Ако сложиш плъгина, той ще ги редиректне от гледна точка на СЕО и няма да имаш загуба. Принципно можеш и така да ги оставиш, всичко е от естетична гледна точка, тоест ако не ти се занимава по-добре не се захващай :)) В материалите си които пишеш е хубаво да линкваш авторитетни сайтове като Wikipedia или други в твоята ниша, тогава светва на чичо ти Гошо, че сайта ти е полезен и си склонен да линкваш други. Това е грешно, че като линкваш такива сайтове и ти изтичал линк джуса(глупости ама глупости). Ще ти изтече ако линкнеш още на хоум пейджа в Партньори такива нерелевантни сайтове.
 
От: От: Колко време отнема да се ранкне... ?

lowriderzzz - в подкрепа на първото ми мнение, сега като видях сайта ти, мога да дам конкретен отговор. Значи, да не те разочаровам, но по-некачествена и лоша работа много рядко може да се види. Това твоето на нищо не прилича. Може да докараш някакво класиране, но само ако слушаш другите и набиеш линкове. И бъди сигурен, че при следващ ъпдейт, ще си един от първите, които ще направят тема: "Ама защо сайта ми се срина?"

И без заяждане, не искам да обидя Беджев Стил (или евентуално другите), но съм на мнение, че той не разбира по темата и не може да ти каже повече подробности, отколкото аз мога!

Не твърдя че сайта ми е перфектен. По принцип не се занимавам със СЕО. Просто съвесем наскоро реших да положа малко улисия за това някои ключови думи да ми се ранкнат. Някои от постовете ми са се ранкнали за дадена ключова дума от самосебеси (тоест без да съм полагал никакво СЕО усилие за което).
За това наскоро си казах, че щом имам постове, коиса на 1ва стр. на Г. без да съм вложил усилие, тогава дай да положа някакво за определени ключови думи.
Затова изгледах няколко бързи туториала за WP SEO и най-вече за настройка на Yoast SEO плъгина. Нагодих, заглавието на страницата, съдържането, мета описанието, ключова дума в снимките и т.н. спрямо избраната от мен таргетирана ключова дума и искам да засека резултата. За това и пуснах темата.

И аз не мисля, че се заяждаш, но ако се обосновеш защо да те слушам а не другите. Опит, Х години си се занимавал със СЕО, имаш определение ключови думи на 1ва страница ли? Нали разбираш, че малко не звучи достоверно: слушай мен, защото аз съм най-добрия (казано от първо лице).Аз също не се заяждам.

Както казах съвсем от скоро обръщам по-сериозно внимание на СЕО и приемам съветите на всеки по-опитен.

Та какво конкретно може да посъветваш да променя или изтрия?
 
От: Колко време отнема да се ранкне... ?

Махни ги тия глупости Copy Protected...който иска натиска CTRL + U и пак ти вижда всичкият текст... Можеш да сложиш един пългин WPML No Category май беше, защото това http://savetizasreshti.com/category/hvani-si-priyatelka/ е доста грозно. Ако сложиш плъгина, той ще ги редиректне от гледна точка на СЕО и няма да имаш загуба. Принципно можеш и така да ги оставиш, всичко е от естетична гледна точка, тоест ако не ти се занимава по-добре не се захващай :)) В материалите си които пишеш е хубаво да линкваш авторитетни сайтове като Wikipedia или други в твоята ниша, тогава светва на чичо ти Гошо, че сайта ти е полезен и си склонен да линкваш други. Това е грешно, че като линкваш такива сайтове и ти изтичал линк джуса(глупости ама глупости). Ще ти изтече ако линкнеш още на хоум пейджа в Партньори такива нерелевантни сайтове.

Мерси! Но как мога по-друг начин да защитя съдържанието от копиране? WPML No Category помага ли за СЕО или само прави самите URL-и по кратки и четливи разбира се?
 
От: Колко време отнема да се ранкне... ?

Мерси! Но как мога по-друг начин да защитя съдържанието от копиране?
Никак. Качил ли си нещо в нета е общо :)
 
От: Колко време отнема да се ранкне... ?

Никак. Качил ли си нещо в нета е общо :)

Разбира се че е общо, но какво ще стане ако някой иска да го копне.... и после да го пейстне пак в общото Google.

Google кой ще толерира повече. Този който първи е създал съдържанието или този, който с по-добро СЕО?
 
От: Колко време отнема да се ранкне... ?

В материалите си които пишеш е хубаво да линкваш авторитетни сайтове като Wikipedia или други в твоята ниша, тогава светва на чичо ти Гошо, че сайта ти е полезен и си склонен да линкваш други. Това е грешно, че като линкваш такива сайтове и ти изтичал линк джуса(глупости ама глупости). Ще ти изтече ако линкнеш още на хоум пейджа в Партньори такива нерелевантни сайтове.

Много се радвам като видя такива мнения, а още повече и действия. Това означава след това да имам повече работа за оправяне на сайтовете - следователно и повече пари ще спечеля.

И преди съм го казвал, пак ще го кажа: Линк към Уикипедия от мой сайт, само ако Уикипедия си плати!
 
От: От: Колко време отнема да се ранкне... ?

И аз не мисля, че се заяждаш, но ако се обосновеш защо да те слушам а не другите. Опит, Х години си се занимавал със СЕО, имаш определение ключови думи на 1ва страница ли? Нали разбираш, че малко не звучи достоверно: слушай мен, защото аз съм най-добрия (казано от първо лице).Аз също не се заяждам.

Както казах съвсем от скоро обръщам по-сериозно внимание на СЕО и приемам съветите на всеки по-опитен.

Та какво конкретно може да посъветваш да променя или изтрия?

Мнението ми е обосновано от опита и постиженията, които имам. От колко години се занимавам и какви думи съм класирал на 1 страница не е важно, нали не мислиш, че някой ще ти даде такава информация, и няколко месеца след това някой хиени от тук направили същия сайт, защото видели, че има пари в тази ниша, както се е случвало? А и разбира се - не кандидатствам при теб за работа, че да ти показвам портфолио!

А това дали си най-добрия, не знам, аз това не твърдя за себе си, просто знам кое, какво, как да се прави.

И накрая, искаш да ти кажа какво да направиш? Ами виждам, че искаш да печелиш от сайта си, и за това няма да ти давам безплатни съвети. Съвети ще ти дам едва след като си платиш.
 
От: Колко време отнема да се ранкне... ?

Странник, ти сериозно ли? Ама като гледам си сериозен. Дано да имаш повече работа :)
 
От: От: От: От: Колко време отнема да се ранкне... ?

Ако успееш да ме убедиш ще си платя. Така на приказки всичко изглежда just a bunch of hype. (без лоши чувства)

Пропускаш нещо много важно - не съм се кандидатирал при теб за работа, за да ми говориш така! Ясно?!

Коментара ми беше в смисъл, че според мен си малко нагъл, за да искаш съвети и да ти помогнем да си оправиш сайта, при положение, че сайта ти е с бизнес насоченост, има реклами в него и искаш да печелиш от него. Както и на други места съм казвал - помагам само на проекти които не печелят, ако някой има реклами в сайта и печели от тях - ще си плати за помощта. Ако не иска да си плати, да пита някой друг, по-благосклонен от мен да помогне безплатно да печели!

Иначе ако толкова искаш - пишеш ми на лично, уговаряме условията, ако се разберем - ще работим, ако не - няма. :)


Странник, ти сериозно ли?


Сериозно!
 
От: От: От: От: От: Колко време отнема да се ранкне... ?

Пропускаш нещо много важно - не съм се кандидатирал при теб за работа, за да ми говориш така! Ясно?!

Коментара ми беше в смисъл, че според мен си малко нагъл, за да искаш съвети и да ти помогнем да си оправиш сайта, при положение, че сайта ти е с бизнес насоченост, има реклами в него и искаш да печелиш от него. Както и на други места съм казвал - помагам само на проекти които не печелят, ако някой има реклами в сайта и печели от тях - ще си плати за помощта. Ако не иска да си плати, да пита някой друг, по-благосклонен от мен да помогне безплатно да печели!

Иначе ако толкова искаш - пишеш ми на лично, уговаряме условията, ако се разберем - ще работим, ако не - няма. :)




Сериозно!

Да "най-големия наглец съм..."

Няма смисъл да хабиш нерви.

Нали за това е форум за споделяне на идеи и съвети. Ако не искаш да помагаш не си длъжен да се включваш в темата. Виждам, че имаш хубава репутация, не те познавам, не ти знам уменията, сигурно се базира на компетентност, но не си единствения който разбира от СЕО.

Вярно не съм ти работодател нито шеф, но ако искаш да съм ти клиент (за да си платя за дадена услуга) нали трябва да съм видял нещо черно на бяло. Съжалявам ако си се засегнал, не съм целял това. Мисълта ми беше, че трудно бих ти повярвал, ако ми кажеш просто "аз съм много добър, много вещ и прочие"...
 
От: От: От: От: От: Колко време отнема да се ранкне... ?

Нали за това е форум за споделяне на идеи и съвети. Ако не искаш да помагаш не си длъжен да се включваш в темата....

Напротив - помогнах ти достатъчно, и то безплатно. Просто чети какво съм ти писал! ;)
 
От: Колко време отнема да се ранкне... ?

Разбира се че е общо, но какво ще стане ако някой иска да го копне.... и после да го пейстне пак в общото Google.

Google кой ще толерира повече. Този който първи е създал съдържанието или този, който с по-добро СЕО?

Гугъл ще толерира този, който е индексирал пръв. Ако твоят сайт се индексира веднъж седмично, а на този, който копира - всеки ден, след като плагиатът ти открадне съдържанието, то най-вероятно ще бъде индексирано първо и следователно според Гугъл това ще е оригиналът, а когато дойде твой ред за индексиране - ще види че втори път среща такова съдържание и ще приема, че си копирал.
Можеш или да известиш Гугъл за ново съдържание и да повикаш бота, или да споделяш всичко ново в G+, където съдържанието се индексира бързо.
 

Горе