Колко време отнема да се ранкне... ?

От: Колко време отнема да се ранкне... ?

Гугъл ще толерира този, който е индексирал пръв. Ако твоят сайт се индексира веднъж седмично, а на този, който копира - всеки ден, след като плагиатът ти открадне съдържанието, то най-вероятно ще бъде индексирано първо и следователно според Гугъл това ще е оригиналът, а когато дойде твой ред за индексиране - ще види че втори път среща такова съдържание и ще приема, че си копирал.
Можеш или да известиш Гугъл за ново съдържание и да повикаш бота, или да споделяш всичко ново в G+, където съдържанието се индексира бързо.

ОК мерси - а други начини има ли да известя Г. за това че правя оригинално съдържание.
 
От: От: Колко време отнема да се ранкне... ?

ОК мерси - а други начини има ли да известя Г. за това че правя оригинално съдържание.

Това, което свиленов ти е казал. Верифицираш си авторство, след публикуването на всяка нова публикация, директно споделяш в г+. Ако на новите публикации им отнема повече от няколко часа или ден, за да се индексират - влизаш в google webmaster tools >> Fetch as Google и до една минута си в индекса. Повече от това няма какво да се направи.

Edit: за още по-бърза индексация може да ползваш това: https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url
 
От: От: От: Колко време отнема да се ранкне... ?

Това, което свиленов ти е казал. Верифицираш си авторство, след публикуването на всяка нова публикация, директно споделяш в г+. Ако на новите публикации им отнема повече от няколко часа или ден, за да се индексират - влизаш в google webmaster tools >> Fetch as Google и до една минута си в индекса. Повече от това няма какво да се направи.

Edit: за още по-бърза индексация може да ползваш това: https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url

Благодаря !
 
От: От: От: Колко време отнема да се ранкне... ?

Това, което свиленов ти е казал. Верифицираш си авторство, след публикуването на всяка нова публикация, директно споделяш в г+. Ако на новите публикации им отнема повече от няколко часа или ден, за да се индексират - влизаш в google webmaster tools >> Fetch as Google и до една минута си в индекса. Повече от това няма какво да се направи.

Edit: за още по-бърза индексация може да ползваш това: https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url

Ако ги събмитна чрез този туул. Трябва ли отделно пак да ги събмитна в Г+
 
От: Колко време отнема да се ранкне... ?

Не е задължително. Но споделянето в Г+ никога не вреди, а може да помогне. Ако не с друго, поне с трафик.
 
От: Колко време отнема да се ранкне... ?

Двете неща са различни. Постваш в г+, за да си споделиш съдържанието, с което можеш да спечелиш някакъв трафик, получаваш линк и един вид показваш, че това съдържание е авторско и ти си автора.

А линка, който ти дадох е, за да се индексира супер бързо новата ти публикация. Като недей много да прекаляваш със заявките за индексиране, ако редовно добавяш ново съдържание и си работиш по сайта, ботът ще свикне да те посещава често, т.е. да обхожда сайта за нови страници и респективно да ги индексира бързо.
 
От: Колко време отнема да се ранкне... ?

Двете неща са различни. Постваш в г+, за да си споделиш съдържанието, с което можеш да спечелиш някакъв трафик, получаваш линк и един вид показваш, че това съдържание е авторско и ти си автора.

А линка, който ти дадох е, за да се индексира супер бързо новата ти публикация. Като недей много да прекаляваш със заявките за индексиране, ако редовно добавяш ново съдържание и си работиш по сайта, ботът ще свикне да те посещава често, т.е. да обхожда сайта за нови страници и респективно да ги индексира бързо.

Ясно мерси.

А какво значи да не прекалявам много с туула. Аз като не съм го ползвал и сега на един път наблъсках 10тина УРЛ-и. Нещо пречи ли му?

Аз по принцип Г+ не го ползвам много и имам 2ма 3ма приятели там. Така че трафик от там на дали ще дойде, но пък поне за индексирането може да помогне и за утвърждаване на авторството.
 
От: От: Колко време отнема да се ранкне... ?

Аз като не съм го ползвал и сега на един път наблъсках 10тина УРЛ-и. Нещо пречи ли му?

Да, пречи му, това е много. За твое сведение какво за мен е нормална практика: Досега никога не съм се възползвал от тази опция! :)
 

Горе