Колко гори един LCD,Plazma,LEd TV!

dalasweb

Well-Known Member
Колко гори един LCD,Plazma,LEd TV в работен режим?
А колко в stand by?

п.п Плазмите май горят повече от другите!
 
От: Колко гори един LCD,Plazma,LEd TV!

Из мрежата:

LCD vs LED vs Plasma Debate Point #5: Power Consumption
Till now, it seemed that the plasma TV comes out to be the clear winner in this debate, but this is one of its most telling fall-points. The plasma TV consumes a lot more power than the LCD TV, as every sub-pixel on the screen needs to be lit. On the contrary, the LCD TV needs much lesser power to light up the back-light. But the LED TV is the clear winner for this point as its LED back-light is more power efficient and needs lesser electricity to light up. Hence, the LED TV is the greenest of them all.

Verdict: The LED TV is the winner on this point, followed by the LCD and the plasma.
 
От: Колко гори един LCD,Plazma,LEd TV!

Плазмата е към 300w
 
От: Колко гори един LCD,Plazma,LEd TV!

не вярвам да гори маного
винаги са на стендбай
2 гоелми телевизоря и един не малък монитор :)
 
От: Колко гори един LCD,Plazma,LEd TV!

Много зависи какъв модел е, от коя година е, сега новите ги правят да харчат по-малко. Иначе аз имам една 32-ка LCD и на него пише 160 вата, един познат има 42 инчова плазма от преди 5-6 години и отзад пише 450 вата :)
 
От: Колко гори един LCD,Plazma,LEd TV!

Умножаваш мощността (в киловати) по времето (в часове). Така получаваш изразходваната енергия (в киловатчасове). Умножаваш енергията (в киловатчасове) по цената (на един киловатчас) и получаваш колко пари ще платиш за тази енергия.

Например 450 вата са 0.45 киловата.

0.45 киловата по 1 час = 0.45 киловатчаса (това е енергията, която се харчи за 1 час).

Ако цената на киловатчас е 0.185 лв, то за 0.45 киловатчаса плащаш 0.45 x 0.185 = 0.08325 лв.

За 10 часа това прави 0.8325 лв. За 30 пъти по 10 часа това е 30 x 0.8325 = 24.975 лв.

Това значи, че ако работи 10 часа на ден, за 30 дена ще платиш около 25 лева. Не знам колко харчи в режим "stand-by". Ако не искаш да плащаш - дърпаш щепсела от контакта.
 
От: Колко гори един LCD,Plazma,LEd TV!

Verdict: The LED TV is the winner on this point, followed by the LCD and the plasma.
I'm a proud owner of Samsung 24 inch LED display. :)

syncmaster bx2431
50316835.jpg


Тип LED Размер на екрана 24 инча Формат на картината 16:9 Разделителна способност 1920 x 1080 Време за реакция 2 ms Яркост 250 cd/m2 Статичен контраст 1000:1
 
Последно редактирано:
От: Колко гори един LCD,Plazma,LEd TV!

Върпоса не е зададен коректно! Колко инача телевизор примерно можеше да попиташ.
Иначе за всеки определен модел телевизор, тези характеристики можеш да ги видиш
в документите на телевизора или в сайта на производителя.

А ако се чудиш за КПД най-добре е LED!!!

Моят съвет е каквото и да правиш не си взимай обикновен LCD телевизор с подсветка някаква
скапана лампа, която животеца й е кратък и яркостта и пада доста бързо.

Освен всичко друго с помощта на тия скапани лампи за подсветката в LCD-тата контраста ти
е доста ограничен!

Лично аз от 5 години съм с една плазма 42 инча на Панасоник и да ти кажа почти не е спирана :D
 
От: От: Колко гори един LCD,Plazma,LEd TV!

Виж файлът 1628

Е тая плазма добре харчи :)

Дреме ми на шмайзера :D Да харчи, а като искам да не харчи ще я спра :D
Важното е, че ми е кеф. То и колата ми харчи много ама ми е гот като я карам и
не се чувствам като в лагерна количка като карам из БГ пътищата :D

Кефа казват, цена нямал :D

P.S. Те и красивите жени харчат много, ама :D
 
От: Колко гори един LCD,Plazma,LEd TV!

И оти се интересуваш колко харчи? Курсова работа ли пишеш или се притесняваш за сметката за ток?
 
От: От: От: Колко гори един LCD,Plazma,LEd TV!

Дреме ми на шмайзера :D Да харчи, а като искам да не харчи ще я спра :D
Важното е, че ми е кеф. То и колата ми харчи много ама ми е гот като я карам и
не се чувствам като в лагерна количка като карам из БГ пътищата :D

Кефа казват, цена нямал :D

P.S. Те и красивите жени харчат много, ама :D

КАТО СТАНА ДУМА ЗА КОЛИ...
Ламята като взе книжка и си купи първата кола... я държеше на стенд бай редовно...
и много се учуди като и казах че и да не се движи, щом е включен мотора и бръмчи, пак харчи бензин...
Разочарова се много хайванчето и даже после започна и на светофари да гаси :)
 
От: От: Колко гори един LCD,Plazma,LEd TV!

zack;221706 Лично аз от 5 години съм с една плазма 42 инча на Панасоник и да ти кажа почти не е спирана :D[/QUOTE каза:
тази плазма не те ли облъчва?!
 
От: Колко гори един LCD,Plazma,LEd TV!

И какво практическо значение има дали ще е 300 или 400 вата. Икономия от това трудно се прави, освен ако не си някой телевизионен маниак, който ползва ТВ 18 часа в денонощието. Ето калкулатор - смятай, но ползата от сметките ще е минимална: http://www.calculator.bg/1/eluredi_konsumatzia.html
По-добре при избор на телевизор се огледай за други характеристики, а не точно за консумацията на ток.
 
От: От: Колко гори един LCD,Plazma,LEd TV!

Тоя калкулатор е толко относителен..

Най - икономични са LED LCD. Демек със светодиодна осветка ..
Плазмената технология харчи 10 пъти повече. Можеш да си вземеш плазма ама да я ползваш зимата
вместо панелен конвектор :D
 
От: От: Колко гори един LCD,Plazma,LEd TV!

Плазмената технология харчи 10 пъти повече. Можеш да си вземеш плазма ама да я ползваш зимата
вместо панелен конвектор :D

Това е абсолютна глупост, която си написал ей така да трупаш мнения май.
Разликата между плазма и LED на един производител при един диагонал
не надвишава дори 50%......................................................
 
От: От: Колко гори един LCD,Plazma,LEd TV!

Това е абсолютна глупост, която си написал ей така да трупаш мнения май.
Разликата между плазма и LED на един производител при един диагонал
не надвишава дори 50%......................................................

ДАААА БЕ Я СРАВНИ НЯКОЯ ПЛАЗМА ОТ ПРЕДИ 5 ГОДИНИ 800 ВАТА :)
ПЕЧКА С ЕДИН ЛЕД 150
 
От: Колко гори един LCD,Plazma,LEd TV!

Какво очакваш да ти кажа? Я сравни една жигула от преди 30 години с една Тойота Ярис 2011?????????????????
Що се правите на Лили Иванова, не мога да разбера?

Само за сведение на капацитетите Panasonic Viera TH-58PZ800U хаби между 200 и 350 Вата в зависимост от настройките ;)
Малка 58-инчова HD Плазмичка :D И това са измерени стойности, не по документи ;)

P.S. Няма нужда......

Ако има някой навит, слагаме по 1000 лева на масата и мерим моята плазма колко хаби.
Ако не прави повече от 350 Вата взимам аз кинтите, ако прави той ги взима ;)
На 5 години е модел............................
 
Последно редактирано:

Горе