Колко дена още?

От: Колко дена още?

НС с радост ще им даде ток - само и само да са тихи... :D
 
От: Колко дена още?

Май се започва...

32587_10151538819527205_1157223626_n.jpg
 
От: Колко дена още?


поне да беше линкнал оригинала, защото поздрава е за герберисти и цоциалисти

Джеймс Пардю: Ако бях българин, щях да съм на улицата заедно с протестиращите

- Ваше превъзходителство, изненадахте ли се, че правителството на Бойко Борисов толкова бързо подаде оставка?

- Не бях изненадан, че правителството на ГЕРБ падна. Фактически очаквах режимът на Борисов да загуби мандата си дори по-рано. За да падне, трябваше хората масово да излязат на протести по улиците на България. Надявам се, че демонстрациите, които започнаха през зимата и продължават до днес, представляват действително събуждане на гражданското общество в България. Ако бях българин, щях да съм на улицата заедно с протестиращите.

- Смятате ли правителството на Пламен Орешарски за по-добра възможност за България? Не ви ли тревожи неговата политическа зависимост от партия "Атака" в Народното събрание?

- Правителството с мандата на БСП имаше златна възможност да се придвижи към центъра на политическия спектър и да прочисти политическото, икономическото, социалното и правното бедствие в България. За жалост, то не успя да се възползва от тази възможност, когато подбираше ръководител на ДАНС. Това назначение и начинът на прокарването му през парламента показаха на обществото, че нищо не се е променило. Опасявам се, че вече е много късно за правителството на Орешарски, но българите ще решат какво да правят с него.
 
От: От: Колко дена още?

Специален поздрав от бай ви Пардю за герберастите във форума
манта, да не минаваш в дясно?! :shock:

поне да беше линкнал оригинала, защото поздрава е за герберисти и цоциалисти
Ааааа, олекна ми!
Кажи бесепар и разбери без повече труд с кого разговаряш. :D
 
От: Колко дена още?

Вискяр за трети път те питам защо като бивш член на компартията си толкова озлобен срещу нея - Уволниха ли те какво ти направиха - сподели с нас
 
От: Колко дена още?

На депутатите не им стигат парите за дрехи:

1004060_10151579525444790_2053269093_n.jpg
 
От: Колко дена още?

Шефът на “частното енерго” в Самоков става депутат ебати правителството тия нямат един правилен ход.

За тези които не са запознати със случая - нелегално енерго в циганската махала краде ток от ЕРП и огранизатора обира парсата. Тъй като ЕРП-тата са търговски дружества откраднатия ток няма как да бъде платен от тях, ще се начисли на абонатите като "загуби". По този начин тока на мангалите ще бъде платен от нас, докато бат Сали прибира печалба. Фебруари хората излязаха на улицата заради висоски сметки за ток, няколко месеца по късно, основния виновник за това получава висок пост в парламента.

Народа разбира се е толкова тъп, че продължава да очаква чудеса от тия мекерета.
 
От: Колко дена още?

1. Тоя от снимката на Вискяр е пълен селяндур, може ли така да се разкарва, все едно е излязъл от кръчма след запой....

2. За циганина, дето го гласят да стане депутат - поредното назначение на гласосъбирач на ДПС, връщат си услугата....
 
От: Колко дена още?

И сега се пита в задачата след като тоя бил много сканадален оня бил много скандален - Защо за последните 4 години не им е повдигнато нито едно обвинение - Къде дремаха Герберастите четири години та на такива не са им повдигнали обвинения щом са толкова черни.

За циганската махала в Самоков от години се знае че не плащат ток - Защо ГРОБ за четири години не преустанови тази практика???
 
От: Колко дена още?

Чудна работа. То като им погледнеш историите на тези в миналото. Аз лично не виждам нещо да се различават от сегашните. Не знам защо (всъщност знам), но ако сега бяха назначили за премиер на финансите човек, изгонен от Световната банка, заради провал, сякаш щяха доста добре да се вдигне народа, а тогава му беше все едно. :) Странна работа. :)

Нещо започна да ми се губи тотално логиката. А оня там не е плащал ток по времето на миналите. Всеки негатив, който се появява е от части и техен продукт. Едно им го признавам на сегашните, не са седнали да хленчат, че предишните са малоумници и са им предали голяма мизерия. Споменаха го, но определено не е във всяко платено интервю, като преди. И за разлика от предишните, сега те работят (или поне се опитват) под напрежение и гледат да стъпват леко-леко. А такива назначения, ако мислите, че не са се правили и при предишното правителство, значи толкова и следите политиката. :)

Единственото положително, което вижда от тези протести е, че всяко следващо правителство ще бъде много на тръни, стъпвайки във власт. Щом им се протестира на хората, нека, но и парите за протестите ще секнат рано или късно. Я ще свършат, я ГЕРБ ще успее да влезе в преговори със сегашните и ще си намери мястото.
 
От: Колко дена още?

Блинки, само едно не мога да разбера, ти да не би случайно да се опитваш да онивиниш или омаловажиш това което се случва в момента, като правиш съпоставка с предишното управление?

Според мен всяко управление трябва да отговаря за действията си, не може да назначаваш, да крадеш и да лъжеш с оправданието, че видиш ли предишните действали така.. за това сме на тоя хал...
 
От: Колко дена още?

Блинки, само едно не мога да разбера, ти да не би случайно да се опитваш да онивиниш или омаловажиш това което се случва в момента, като правиш съпоставка с предишното управление?

Ни най малко. Просто ми е чудно какво им става на всички. На мен повечето действия ми говорят, че при Бойко повече им харесваше. И какво излиза, всичко медийни манипулации, рязането на ленти, назначаването на кратуни и какво ли още не тогава е било нормално, а сега много зле?

Просто малко късно са се сетили хората, че нещата не са наред. И да изключим факта, че някой от тях си заработват там. Съжалявам, но малко трудно успявам да им вляза в идеята, особено, когато преди няколко дни моя роднина попита случаен протестиращ какво искам, а той малоумника отговорим, че искал да блокира икономиката на държавата. Сори, ама с този на протеста някак си не се виждам. А се водя обикновен човек по принцип. :)

4 години търпяхме селения, сега народа му писнало. Браво, много хубаво. Само ми е кофти за всички мои приятели и познати, които си имат свои вътрешни убеждения. И по никакъв начин не искам да защитавам тия. Същите са, но просто имам чувството, че само определени хора успяват да видят цялостната картинка, други са там заради финансови облаги, трети, защото вторите са там, а четвърти им е писнало и искат оставка (или както каза този - да блокира икономиката). Малко циркаджиско ми идва.

Според мен всяко управление трябва да отговаря за действията си, не може да назначаваш, да крадеш и да лъжеш с оправданието, че видиш ли предишните действали така.. за това сме на тоя хал...

За това съм повече от съгласен. Но пак повтарям? Гуми ми се идеята как като ги назначаваха преди идиотите нямаше нито един против това, чак сега скачат за всяко назначение. Не са им правилни и техните назначения, но каквото си обещал преди изборите, това си изпълняваш. :) Което е повече от гавра. Но в политиката е така в случай, че някой има съмнения. Има интереси и пари, това е. Всичко друго е ей така, да върви кервана.

Не съм и много сигурен колко добре ни е така. :)

Ето да се позабавляваме, защото е много сериозно там на протестите:

[video=youtube;_p0904G4SqA]https://www.youtube.com/watch?v=_p0904G4SqA[/video]
 
От: Колко дена още?

Циганите в Самоков не са си плащали тока в продължение на 10 години. Може да се върнете назад и да видите колко правителства са си затваряли очите.

Защо тогава не протестирахте срещу Костов, Царя, Станишев и т.н, е това го слушах почти четири години от бат Бойко, пришки на ушите ми излязоха. Изглежда тук има доста добри негови ученици, които добре са си научили урока. Аз пък сигурно вече ще станат 30 години си протестирам винаги когато не съм съгласен и не ми пука, че на някой това не му харесва. Имам мнение казвам го. Понякога се получава понякога не. При Боко първите протести бяха още през първите месеци, но повечето от вас не си ги спомнят защото са ги проспали (за това съдя по това, че на тях бяхме по 50-100 души). Един от първите протести беше за защита на малкия бизнес (предприемачите), по повод едно писмо на НАП и този протест го изнесоха счетоводителите защото бизнесмените не им се протестираше. През последните 2 години обаче с 50-100 човека не ставаше. Даже медиите не ни отрязваха. При разговори с Дянков и негови представители ни се обясняваше, че това не е техен проблем и сами да се оправяме.

Добрия бизнесмен, политик и т.н се учи от грешките в миналото, а не ги ползва постоянно като оправдание. Така, че научете се да гледате напред, като гледате назад ще виждате само задника си.
 
От: Колко дена още?

Ни най малко. Просто ми е чудно какво им става на всички. На мен повечето действия ми говорят, че при Бойко повече им харесваше. И какво излиза, всичко медийни манипулации, рязането на ленти, назначаването на кратуни и какво ли още не тогава е било нормално, а сега много зле?

Просто малко късно са се сетили хората, че нещата не са наред. И да изключим факта, че някой от тях си заработват там. Съжалявам, но малко трудно успявам да им вляза в идеята, особено, когато преди няколко дни моя роднина попита случаен протестиращ какво искам, а той малоумника отговорим, че искал да блокира икономиката на държавата. Сори, ама с този на протеста някак си не се виждам. А се водя обикновен човек по принцип. :)

Аз лично не помня бойко да е назначавал от сик, вис, бат сали и пеевски ти ако помниш припомни и на нас. Защо сега скачат ли ами защото търпението на народа се изчерпа, когато избереш нови хора( Бойко, Царя) все пак имаш някакви очаквания и надежда, но когато се върнат старите доказани крадци на власт какви очаквания можеш да имаш изобщо? Обясни ми на какво да се надяваме?

Какво значи късно са се сетили, по-добре късно отколкото никога.
 
От: Колко дена още?

Не е. Но ако ти звучи по-добре провалил се финансист, някаква от магистрала около Търново, пожарникар....тогава ще си върна думите. Търпението на народа отдавана трябваше да се е изчерпало. И какво? Вдигнахме (защото тук съм много за) февруарските протести за монополите и си подадоха оставката. Сега, в случай, че медиите ще го проспят (а мисля, че ще го направят), от август месец ще има намаление на тока. Да, знам го защото не успях да мигна по време на новините в една така красива медия, че чак ми се драйфаше, като и гледам 30 мин. репортаж за протеста. Ако това не е добре, не знам кое е добре. Явно е по-добре да се режат ленти. :)

Очаквания при изброените от теб малко не ми бяха много големи. За Царя не мога да кажа много лоши неща, защото горе долу се случваше нещо. Нямаше ги тези мизерии. А бе задържаха се в парламента цял мандат. Това си е постижение вече последните години. :) А като чух, че Бойко ще е - повярвай ми от тогава ми се доплака. :)

Надяваш се на опита им. Това, което липсваше при миналите. Надяваш се на това, че след месец, работещи под напрежение от тълпите навън, успяват да свършат нещо. Късно са се сетили, защото още преди няколко години трябваше да се случи. Да видиш как се сдухаха, като видяха 10 000 души на протеста против АСТА.

И аз имам въпрос, щом ще си задаваме. :) Колко от протестиращите (не търся отговор, защото знам, че никой няма точен) там упражниха гласа си на изборите? Много ме кефи някой, който не си е вдигнал задника неделя, за да си даде вода, после всеки ден да кибичи на протестите да реве. Така де танцува. :) Ако е платен, важи. ;)
 
От: Колко дена още?

Предварително се извинявам,че точно в тая тема ще направя първия си коментар ама съм още лаик по другите и тука 2-3 дена чета теми и въпросите в тях ,търся информация в нета и още нямам достатъчно опит,че да се включа основните теми на този форум , а искам да си направя сефтето,така да се каже.
Както е модерно да се казва всички българи разбираме от футбол и политика ама съдейки по положението на държавата и футбола явно не е така.Вече спрях да ги гледам,защото е безсмислено.Честно да ви кажа просто не се вижда някакво добро разрешение на тази ситуация,а аз не искам да избирам между по-малкото зло.За мен естествено по-малкото зло в момента са БСП и ДПС,защото хич не ми харесват кратуните,уесърите,приватизаторите и всички такива същества,които ся доволно заговорничат как отново да идат и да лапнат кокала.От друга страна хората на улицата искат промяна,но каква промяна в момента може да се случи?Имали някаква достойна партия,съставена хора не свързани с някакви интереси?Еми мисля,че за съжаление няма.
Доста неприятно ми е сравнението на тези хора с онези,които протестираха февруари.Сега били красиви,умни и т.н,а онези през февруари месец не бяха ли достатъчно интелигенти,за да могат сами да достигнат до заключения,защо животът им протича по този начин.Други наричат сегашните,че били реститути,костовисти и прочее.Може би част от тях и да са,но като има 20 хиляди човека на митинг дали всички ще са такива.Няма значение какви са протестиращите и дали исканията им са социални или не.Важното е когато има хора на улицата да се уважи тяхната позиция и ако е възможно тя да се канализира в материален образ.В крайна сметка нали всички ние им плащаме луксовете,а единственото,което получаваме са долни игри,лъжи и други.
Много дълго взе да става ама на човек му писна от тия боклуци дето вместо да се стегнат и да направят нещо,някаква идея,програми с които да ходят на тия избори няма да има никакви промени просто.Безсмислена история
 
От: Колко дена още?

Блинки, ти им вЕрваш на обещанията все още, ама ако не върнат ДДС-то на фирмите до края на август (както обещаха) пак ли ще ги подкрепяш тихичко?
Защото това е единственото им решение, което що подпомогне бизнеса. Останалото е червена метла и популизъм.
 
От: Колко дена още?

Блинки, ти им вЕрваш на обещанията все още, ама ако не върнат ДДС-то на фирмите до края на август (както обещаха) пак ли ще ги подкрепяш тихичко?
Защото това е единственото им решение, което що подпомогне бизнеса. Останалото е червена метла и популизъм.
Нека да се каже първо, че това задържане на ДДС не идва от сегашните. И това, което са теглили или ще теглят като кредит от 1 млрд. сигурно ще отиде в това направление и погасяването на още други задължения. Ако не си спазят обещанието, то тогава няма да съм определено толкова смел в изказванията си, защото определено ще е много силна финансова инжекция в бг бизнеса.

Дано не съм оставил хората с впечатление, че ги подкрепям. Просто ми е малко странно да гледам протести в началото на правителството, като се има в предвид кои други ламтят за властта. Такива, които ако я вземат пак, спукана ни е работата.
 

Горе