Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близките 5г

От: Re: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в бли

Аз бях емигрирал и се върнах точно поради тези причини. Сега не искам децата ми да живеят тук - големия ми е в 4ти клас и вече му изкривяват съзнанието. По-добре да се радва на хубостите като турист.
И къде по-точно няма да му изкривяват съзнанието?

Наистина тъжна тема. Не мисля да се махам, не бих могъл да живея на друго място за постоянно, нито аз, нито семейството ми бихме били щастливи. Роден съм тук и тук ми е хвърлен пъпа :)
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Юри, не влизаш с категорията, която съм обхванал с темата. В случая мотивацията ти е оправдана но е икономическа. Тука основното е нематериалното, като мотивация за имиграция.
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Редрум - имиграцията не е за всеки. Аз не случайно толкова пъти се връщам тук, но сега вече знам как и защо да имигрирам. При мен се получава неприятно, когато трябва да отговарям и да работя на някой чужденец, аз в България като трябва да работя ми се драйфа, пък камо ли с техните изисквания в чужбина. Просто идеята ми е да ми нарастне дотолкова онлайн бизнеса, че да мога да си позволя приличен живот в Австрия да речем без да трябва да работя с тях.

Имиграцията не е за всеки хора! Аз съм спец по темата вече...забелязал съм, че примерно в семейства, които единия натиска другия да имигрира не се получават нещата, трябва и двете страни да го искат. Трябва да си наясно какво искаш и какво да очакваш...за децата е трудно ако са вече над 11-12. Ако си лузър в БГ и в чужбина пак ще си лузър! Също така много хора се чувстват дискриминирани в чужбина - това е и така и не е така. Не е така в много случаи - например продавачката се мръщи, ако е в БГ ще си помислиш, че не ебана, ама в чубжина си мислиш, аха такава е щото съм имигрант....дискриминацията често е в главата на дискриминирания само! Изобщо много съвети мога да дам на кандидат имигрантите :).
 
От: Re: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в бли

И къде по-точно няма да му изкривяват съзнанието?

Наистина тъжна тема. Не мисля да се махам, не бих могъл да живея на друго място за постоянно, нито аз, нито семейството ми бихме били щастливи. Роден съм тук и тук ми е хвърлен пъпа :)

Наистина е тъжна темата, но тя е породена от обективните реалности, които са нетърпими за някои от нас повече, за други по-малко. Изкривяват и увреждат децата с фалшивата интеграция в училище на роми, деца със специални образователни потребности, със занижените образователни стандарти, със сбърканите учебни програми. Със шарещата се чалга, далавера, надпреварване с материалното. Осакатяват ги като учат песнички за милата родина, със зелените поля, докато по същото време се копае училищния двор за блок, а госпожата си хвърля хартийката на улицата. Осакатяват ги ежедневно, когато фон на морала, етиката и възпитанието, което им набиваме в главите, слушат новини за убийства, кражби и политически своеволия. Обилно гарнирани с пошли примери за "мурвенския успех" на съботно-неделните почивни станции, българия търси идиот, вип брадър... няма да ми стигне времето и нервите да изброявам.
Не искам просто. По-добре да е трета ръка човек сред нормални (но със шанс да израстне), отколкото пръв сред идиоти и да е горд, че не му тече лигата и на него.

ПП "Някои деца не учат така добре, както останалите. Но не се притеснявайте, нали ви е ясно, че да си богат, не трябва да си умен" - г-жа класната на последната родителска среща.
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Абе Тео - то тя е права женицата :). Ама това е извод, до който трябва да стигнеш сам след като вече си се образовал достатъчно. Иначе относно интеграцията аз не съм се сблъсквал с този проблем и не знам нищо за неговите аспекти. Знам че от 8ми клас нагоре съм учил в клас с над 15 различни националности и ми се е случвало в един ден да говоря на 5 различни езика, което оценявам като най-интересната част ( а пък каква яка колекция банкноти събрах не е истина ). Ама това е предполагам различно от интеграцията, която ти посочваш като проблемна.
 
От: Re: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в бли

...

ПП "Някои деца не учат така добре, както останалите. Но не се притеснявайте, нали ви е ясно, че да си богат, не трябва да си умен" - г-жа класната на последната родителска среща.

Това сериозно ли?!?!? За кой клас става въпрос?
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

За 4-ти.
Проблемът с интеграцията е ОГРОМЕН и естествено, нали сме в България - СБЪРКАН. Основна цел на МОН и интегрирането на роми и деца със специални образователни потребности в училище. На практика означава (казано с ИСТИНСКИТЕ ИМЕНА) - в класните стаи влизат циганета, директно извадени от гетата и слабоумни.
Проблемът с циганчетата е следния - не знаят български. А сега деца кажете, как ще се научат да четат и пишат? Идеи? Ами естествено не се научават. А какво прави едно 7-8-9 годишно дете когато му е скучно? Играе. В час. Пее, скача, танцува, говори с тези, които го разбират. А нормалните деца през това време - уж учат.
Малоумните деца са друг проблем - те трябва да се интегрират в нормална среда. Говорим за аутисти, бавноразвиващи се, деца с дислелсия и т.н. Те се вкарват в класните стаи, осигурява им се ресурсен учител - по един на дете. Където нямат възможност - с тях се занимава госпожата. Тези деца не разбират нищо от стандартната програма, не могат нищо по нея, а няма нищо разработено за тях. И какво правят? Ами същото като ромчетата - каквото си искат. Понеже говорим за деца с ментални проблеми, а не с физически, най-точното определение на класната стая е едно - ЛУДНИЦА. Но се подкрепя и насърчава. И то до такава степен, че не можеш да съкратиш учител който има в класа си такива деца. И те, милите учители, за да се застраховат - вземат си по няколко.
Темата е огромна - това е бързо (много бързо) обобщение.
 
От: Re: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в бли

А, да пропуснах да спомена - до четвърти клас, НИКОЙ не може да повтаря :lol:
Сега има предложение да стане и до шести....
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

На 23 години съм ... решил съм да опитвам до към 25-26 да направя нещо качествено и печелившо на наша почва.Ако не стане ... най-лесно е да стегна куфарите и аиии да ме няма :)
 
От: Re: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в бли

А, да пропуснах да спомена - до четвърти клас, НИКОЙ не може да повтаря :lol:
Сега има предложение да стане и до шести....

А до 7 клас могат да си влачат 2ка по някой предмет :lol:
 
От: Re: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в бли

Ах, ах, ах.... Тука ме жегна ... Това и на мен ми е най-големия проблем, как да опазим децата от всичката тая гнус, дето ни заобикаля. Като отида на някакво събиране с другите родители, като се огледам и ми идва да крещя да псувам и да ритам всичкото селяндурин наред. Това дето си го написал са и мой мисли, които споделям напълно.

Един от тея олигофрени веднъж ми заяви, че съм ограничавал нормалното развитие на детето, защото не съм му бил давал да слуша чалга. Аз му казах, че освен че не подозира за съществуването на чалгата също не гледа сериали, не седи на компютър и ляга си в 9. На това той ми отговори, че съм отглеждал аутсайдер. В яда си му отговорих, че само времето ще покаже, но чесно исках да го пребия пред детето му и жена му. Тотално са деградирали хората ...



Наистина е тъжна темата, но тя е породена от обективните реалности, които са нетърпими за някои от нас повече, за други по-малко. Изкривяват и увреждат децата с фалшивата интеграция в училище на роми, деца със специални образователни потребности, със занижените образователни стандарти, със сбърканите учебни програми. Със шарещата се чалга, далавера, надпреварване с материалното. Осакатяват ги като учат песнички за милата родина, със зелените поля, докато по същото време се копае училищния двор за блок, а госпожата си хвърля хартийката на улицата. Осакатяват ги ежедневно, когато фон на морала, етиката и възпитанието, което им набиваме в главите, слушат новини за убийства, кражби и политически своеволия. Обилно гарнирани с пошли примери за "мурвенския успех" на съботно-неделните почивни станции, българия търси идиот, вип брадър... няма да ми стигне времето и нервите да изброявам.
Не искам просто. По-добре да е трета ръка човек сред нормални (но със шанс да израстне), отколкото пръв сред идиоти и да е горд, че не му тече лигата и на него.

ПП "Някои деца не учат така добре, както останалите. Но не се притеснявайте, нали ви е ясно, че да си богат, не трябва да си умен" - г-жа класната на последната родителска среща.
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

И аз бих останал тука ако имам достатъчно пари, за сега не съм правил планове да замина някъде, смятам за Магистратура да замина да уча някъде в чужбина и ако ми хареса и се реализирам бих останал там където ми плащат доволно,макар каза че не икономически ,ако имам достатъчно средства ще остана тук.
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

За 4-ти.
Проблемът с интеграцията е ОГРОМЕН и естествено, нали сме в България - СБЪРКАН. Основна цел на МОН и интегрирането на роми и деца със специални образователни потребности в училище. На практика означава (казано с ИСТИНСКИТЕ ИМЕНА) - в класните стаи влизат циганета, директно извадени от гетата и слабоумни.
Проблемът с циганчетата е следния - не знаят български. А сега деца кажете, как ще се научат да четат и пишат? Идеи? Ами естествено не се научават. А какво прави едно 7-8-9 годишно дете когато му е скучно? Играе. В час. Пее, скача, танцува, говори с тези, които го разбират. А нормалните деца през това време - уж учат.
Малоумните деца са друг проблем - те трябва да се интегрират в нормална среда. Говорим за аутисти, бавноразвиващи се, деца с дислелсия и т.н. Те се вкарват в класните стаи, осигурява им се ресурсен учител - по един на дете. Където нямат възможност - с тях се занимава госпожата. Тези деца не разбират нищо от стандартната програма, не могат нищо по нея, а няма нищо разработено за тях. И какво правят? Ами същото като ромчетата - каквото си искат. Понеже говорим за деца с ментални проблеми, а не с физически, най-точното определение на класната стая е едно - ЛУДНИЦА. Но се подкрепя и насърчава. И то до такава степен, че не можеш да съкратиш учител който има в класа си такива деца. И те, милите учители, за да се застраховат - вземат си по няколко.
Темата е огромна - това е бързо (много бързо) обобщение.

Помниш ли какво направиха едни родители в Пазарджик? Не е невъзможно да се противопоставиш, като родител, който желае доброто на детето си.

Един от тея олигофрени веднъж ми заяви, че съм ограничавал нормалното развитие на детето, защото не съм му бил давал да слуша чалга. Аз му казах, че освен че не подозира за съществуването на чалгата също не гледа сериали, не седи на компютър и ляга си в 9. На това той ми отговори, че съм отглеждал аутсайдер. В яда си му отговорих, че само времето ще покаже, но чесно исках да го пребия пред детето му и жена му. Тотално са деградирали хората ...
Това е по целия бял свят, не само в България. Разбира се, тук си имаме локални особености.
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

teo и biaroo изпълнихте ме с ужас, аз както съм се префинил от работата сам за себе си и ограничаването ми на контактите с идиоти, престоят ми в чужбина и работата ми предимно с чужденци, сигурно ще ми прилошее от някаква родителска сган събрана от кол и въже...то и в Канада примерно съм контактувал с всякакви ама хората било и най-големите мизерници имаха някакъв усет и приличие и всяка жаба си знаеше гьола - тука съм забелязал, че селяците се бият по-гърдите....и друго 7 години съм работил с чужденци в БГ - тука идват най-големите мизерници и прости и бедни , обаче нито един не е смърдял на пот или не ми е говорил просташки на ти...обаче тука си правя експерименти за дейност в града и какви ли не дебили видях.

Сега като говорите така, се изпълних със неприятно чувство какъв аутсайдер ще е детето ми ако имам такова някой ден и прилича поне малко на мен...няма да е много щастливо. За съжаление нашия народ изгуби приличието и културата си. В Канада може да учи с индийчета и китайчета ама всички се подчиняват на една разумна система...
 
От: От: Re: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в

@Редрум - какво е ставало в Пазарджик?
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Не бих имигрирал по никаква причина за дълъг период от време, бих го направил за някоя и друга година, просто имам нужда да си прочиста мозъка от простотията, която не стихва по нашата родна държава - http://www.youtube.com/watch?v=jpBp94X0aAE ( не казва, че по другите Евро страни няма простотия, но при нас е на почит... )
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Помниш ли какво направиха едни родители в Пазарджик? Не е невъзможно да се противопоставиш, като родител, който желае доброто на детето си.


Това е по целия бял свят, не само в България. Разбира се, тук си имаме локални особености.

Точно този проблем там е решен по дефолт. Тук кое по-напред да бориш? Горивата? Яйцата? Качеството на храната? Парното? Тока? Изборите? Политиците? Данъците? Застрояванията? Горите? Морето? Шистовия газ? Мутрите? Чалгата? Шефа? Класната? Съседа? НАП? КЗП? РИОСВ? РИОКОЗ? ГАИТ? Митницата? КАТ? МВР? ГДБОП? АЕЦа? ....
 
От: От: Re: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в

Нормалната родителска реакция - http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=590492&audio_id=62850

и коментарът накрая на статията:
„Всички директори трябва да бъдат обединени срещу такива родители и никой да не приема децата им сега, след като ги отпишат от тук", категоричен бе Цанков.
 
Re: От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в бли

Имам предвид под икономически причини всяка причина свързана с материалното и финансовото.

Аз лично съм живял в 6 различни държави, работил съм в 3, учил съм в 3 и ми е все тая дали ще говоря на български , на английски или на немски, знам и къде какво да очаквам , знам и къде да се насоча. Единствената ми спирка на тоя етап, е че не съм достатъчно финансово укрепнал за да ида там, а не искам да им работя, а и приятелката ми се дърпа и неще..ама ще заще като и се случат неминуемо няколко БГ простотии.

Аз със закъснение ще се включа ама поработвам освен че следя форума :) значи ако не е по икономически причини единствено системата ако реши да ме мачка*... просто нямам нерви да се боря с глупаци за глупости за да спечеля нещо малко... дори и да съм прав...

* например случая на Дисидента за сайта за 100 лева и шесте години съдебна борба която не е приключила и накрая се опитват да го изкатрат луд и да го затворят....
да прав е за себеси ама таква борба ? затова че 2007 не се махнал от БГ вместо да се занимава с глупости до сега пропуснантите му плолзи ги оценявам на минимум 250 000 ... грубо в лева (а може и в евро) как и да е...
 

Горе