Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близките 5г

От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Така си е и за БГ, но пък имам странното усещане от познатите ми на запад и УС че именно щото тука има жвот колкото и странно да звучи и свободно за разлика от там. Казва ми вече съм влезнал в корпоративната еднообразна система - просто с умилиение се сещат как са илизали на ляво дясно по дискотеки, заведнеия и кафенета без толкова им пука за работа и някак си по спокойно. Това почнах привиднно е там но за да видиш как е трябва си посотяно там. Аз бих живял заради соц. система в Канада и заради бизнес в Сингапур, като в тази държава всичко е на макс тя неверотно социална д-вата - доколкото знам копирали са социалния модел на БГ от соца, а нашите пък ги признали като държава 1ви и сме получили колко години стотоци години безплатно посолство там
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Блеки ти си способен в пет изречения да изтърсиш десет глупости

Абе по скоро са притиснати от липсата на инциативност и мързел ама друга тема.

Много ми е чудно как само едната страна гледате парите и колко всичко било спокойно, а не си давате сметка колко хора там са на социални/безработни/едвам осигуряват минимума и т.н. ама всичко си мислят отивам и ставам най-големия те мен чакат А и другото е интерсно всичко това което в БГ става с връзки/познати и т.н. там забрави да мине. А колко интерсно става като се наложи недай си боже се влезе в болница или в някво такова заведение по здравословни причнини и гледай кво се случа с наличните пари/активите. А и другото интерсно аз не съм чул или видял някой от запад да няма ипотека със 5-10 кредитни карти

До сега не съм срещал мързелив без инициативен човек да отиде в чужбина да работи - щото там се работи - мързеливите си седят в БГ да си ги харантутят мама и тате.
В УК много хора са социално слаби но това не означава че живеят зле а означава че не могат да си купуват чисто нови коли (а си купуват такива на по 3-5 години) и не ходят на баровски екскурзии (а ходят по Испанските острови). За много хора това си е нормален начин на живот така са живели и родителите им и тн.
Безработните Англичани получават или общински жилища на много тънък наем или общината им плаща част от наема ако са на свободен наем - Получават по няколкостотин паунда детски помощи и надбавки и отделно помощи за безработни.
Здравеопазването им е безплатно - Училищата също
(към момента работещите за да имат право да получават част от тези помощи не трябва годишният доход на семейството да надхвърля май около 32000 - Тоест в категорията социално слаби попадат сигурно поне 50% от англичаните)

Ипотеки имат инициативните които реално работят и го правят не защото са като българите с фиксидеята че задължително трябва да си имат къща а защото по този начин им излиза по евтино наема - Ако са наели двустайна къща или апартамент в победните квартали ще плащат около 1000-1500 паунда на месец ако са взели ипотека месечната вноска ще им е на половина - тоест все едно им е по нисък наема.
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Абе не знам ти ей така за спорта ли обичаш се дразниш с мен ама и ги изопачваш - то ти изкара социални слабите големи богаташи, а богаташите големи бачкатори :D

Както и да е. Къде съм казал че назапад е мързел, точно обратното на запад никой не те чака теб с отворени обиятия, ти смятам ще го потвърдиш. Пък и знаеш че една ипотека като се изплати колко е цялата сума, не са водени от наема, а от или голямата подвижност от работата или 2 ро просто именно желанието да имат нещо, но нямат пари си го позволят, както всичко останало де.

Колко е средната год. заплата в УК бе Манта?

Те тези облаги нали знаеш че си имат цена - дълговете се трупат и трупат да рефинансират дефиците, тука може стане същото като УК, ама само може стане на парктира се искат здрави гащи някой да го направи и акъл в кифлата
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Блеки явно са ти изкривени представите - кола среден клас на около 5г. може да се купи за около 2000 паунда - Екскурзия до Испания олинклузив за няколко дни за двама е около 500 паунда. Ти какви мислиш че англичани се влачат по нашето черноморие??? ще останеш доста учуден явно като разбереш че не случайно голяма част от англичаните предпочитат да мързелуват цял живот на социални помощи вместо да бачкат - Минималното почасово заплащане в УК е около 6 паунда - Това прави по около 1000 паунда на месец - И доста от хората работят или на минимума или на съвсем малко отгоре - Ако в едно семейство и двамата работят ще взимат около 2000 паунда от които около 1000 ще им отидат за наем - отделно ток вода газ - транспорт до работата и ядене за през деня и като ударат чертата - въобще и не ебават да бачкат щото ще получат малко повече но за сметка на това трябва да бачкат.

Реално погледнато добрата социална система ги е деградирала

ПП
Два часа след като написах горното попаднах на Следната Статия - все едно с автора сме преписвали от едно и също място :)
 
Последно редактирано:
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Жалко наистина. България е прекрасна страна! Как не можахме да си изберем по свестни политици от Симеон и Иван-Асен насам. Отидете в някое село и вижте какво чака България след 20 г. Кошмар! Ако бях сам щях да си бия и аз камшика. Като порасне малкия, ще му мисля.

НЕ избираме :) Пускаме хартийки в разни кутийки...а те нещата са решени преди това. Не искам да грубя някой , просто изказвам мнение че това с гласоподаването и изборните сесии за мен е пълен ШИТ :) А това че който не гласува , автоматично вотът му отива за партия номер и име - Хикс,
доказва твърдението ми.
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Лондон...защо всички си мислят че мед и маслко капят тук ? Лично аз изстрадах доволно от Българи в Лондон и се нагледах и на мързеливи които само ревът за помощи и правят деца , и се женят не от Любов :) ...а с цел - Пари и документи...Супер зле е !!! Че заради Бай-Ганьо слагат и Мен в стадото и ме третират като помияр...гонят ме от разни згради...не мога да получа документи...не мога да работя поради ред причини...и дефакто се опитват да ме изгонят от държавата - но НЕ. Няма да стане, Борбата е стимулът ми за живот ! По силен и умен ставам и дерзая.Че хубаво но и Умразната ми чалга пренесоха тук...оттърване няма от от балкански манталитет и ДА, наистина ми писна.Започна се голямо четене и идеите идват , въпрос на време е да се реализирам в това което искам, докато съм себе си - Български Лев.
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Блеки явно са ти изкривени представите - кола среден клас на около 5г. може да се купи за около 2000 паунда - Екскурзия до Испания олинклузив за няколко дни за двама е около 500 паунда. Ти какви мислиш че англичани се влачат по нашето черноморие??? ще останеш доста учуден явно като разбереш че не случайно голяма част от англичаните предпочитат да мързелуват цял живот на социални помощи вместо да бачкат - Минималното почасово заплащане в УК е около 6 паунда - Това прави по около 1000 паунда на месец - И доста от хората работят или на минимума или на съвсем малко отгоре - Ако в едно семейство и двамата работят ще взимат около 2000 паунда от които около 1000 ще им отидат за наем - отделно ток вода газ - транспорт до работата и ядене за през деня и като ударат чертата - въобще и не ебават да бачкат щото ще получат малко повече но за сметка на това трябва да бачкат.

Реално погледнато добрата социална система ги е деградирала

ПП
Два часа след като написах горното попаднах на Следната Статия - все едно с автора сме преписвали от едно и също място :)

Може и си прав за колите, втора употреба - а и льохманчета идват се напиват на нашите плажове нон стоп. Да с др съм сългасен именно соц. държави водят до личността деградация и несправяне в екстренси положения, ами статията си е вярна всичко това много добре знаеш на каква цена се прави и аджаба защо УК никога няма се интегрира напълно в ЕС. А и само на 1ви поглед е всичко цветя и рози това исках кажа още от началото ако бе ми чел, ама ти пусто пак реши се захапиш :D Карай, е не каза колко е средната заплата в УК на човек или домакинство няма значение?
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Лондон...защо всички си мислят че мед и маслко капят тук ? Лично аз изстрадах доволно от Българи в Лондон и се нагледах и на мързеливи които само ревът за помощи и правят деца , и се женят не от Любов :) ...а с цел - Пари и документи...Супер зле е !!! Че заради Бай-Ганьо слагат и Мен в стадото и ме третират като помияр...гонят ме от разни згради...не мога да получа документи...не мога да работя поради ред причини...и дефакто се опитват да ме изгонят от държавата - но НЕ. Няма да стане, Борбата е стимулът ми за живот ! По силен и умен ставам и дерзая.Че хубаво но и Умразната ми чалга пренесоха тук...оттърване няма от от балкански манталитет и ДА, наистина ми писна.Започна се голямо четене и идеите идват , въпрос на време е да се реализирам в това което искам, докато съм себе си - Български Лев.

Монев точно какъв документ не може да получиш НИН - жълта - синя карта - жълта студентска - Какъв точно ти е проблема та не може да работиш ???
Проблеми имат тези които искат да работят като емплой а нямат право на това и се чудят как да преебат системата за да могат - Тези които искат да работят за себе си никой не може да ги спре така че какъв точно ти е проблема че май и ти ще попаднеш в групата на ревачите.

Блеки не съм се ровил да гледам средната работна заплата мисля че наскоро някой беше пускал линк към уикито където ги имаше за всички страни ако ти е интересно разрови се и виж. А горните постове ги написах в отговор на това че си мислиш че като останат без работа англетата им е много тежко - напротив даже доста от тях въобще не си и правят труда да търсят.
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Изгониха ме като куче като им отидох на крака с ПР3 формата за синя карта...недомлъвки по телефона и се оказва че нямам право на синя...Някакъв Парадокс дефакто за мен.Искат година престой и работа - Как аджеба работа и престой , като никой не те взима на бач без синя карта и ИН , и как се оцелява 1 година без доходи ? Вече един отказ за Иншуранс имам.И е кофти защото цялото ми семейство е тук и са с визи , работят над 10 години и не са ползвали никакви привилегии и бенефити - Никога.Работих няколко месеца но мина и това, Българка прецака всичко и 4-ма на улицата като кучета.И така се озовах тук след бродене из Ибей за тарикътлъци.За 1 паунд купих търг (разчистваха един склад) и няколко кашона зарядни , панели и аксесоари за Мобилни телефони прибрах.Сега се опитвам да ги разпродам из същият сайт но както знаем с обикновен акаунт 10 продажби на месец е максимума (кашон по кашон). Работи ми се !!! Но за мен ...Селф Имплойт.Дерзая и обикалям като луд и прося работа за да си събера кинти за едни машини с които мисля че ще завъртя пари. Това е моята Емиграция - Моята борба. Не искам помощи, нито пари и прочие.Искам да направя Нещо от Нищо :) И да нямам шефове...че тая порода животни не ги изтрайвам.
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Чакам от 2 месеца (около 6 месеца се чакало) за Лилава карта , която е временен пермит за работа,докато се направи година и може да се кандидатства за Синята.Досаждам им за Иншуранс-а яко, ако си мислят че ще се предам ...През това време яко четене, за Селф Емплоит-а , гледам си машините , чета в "Умният" форум - Предприемач дот ком , събирам идеи за бъдещи проекти в папка с име "проджект майселф" , чета ли чета ...чета , знанието казват е Сила. Но наистина си е кофти без доходи , и да те гледат кофти....защото си Българин. (всички под общ знаменател) , на няколко пича им стисках гърлата от бившата работа, защото не знят че с БГ лъвче шега не бива.Живота ме събра и със стойностни хора. Ще спомена името на един Поляк - Артур , любител фотограф с адски много умения , и око като обектив. Живота не е толкова гаден колкото го показват по телевизията, и наистина не всичко е пари... но без тях никак не може :)
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

@Манта ако говриш че всичко дето остане без работа едва ли не не го усеща, да наистина имам др представи, мисля че това е за малък процент от хората и то сигурно тези дето са бачкали много.
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Монев за какво ти е НИН и Синя карта ако искаш да работиш за себе си???
НИН ти трябва да дърпаш бенефити - Синя карта да бачкаш емплой - Доколкото разбрах от писанията ти не искаш да правиш такива неща а да развиваш бизнес - Ако наистина искаш да развиваш бизнес нямаш никакви пречки да го направиш напълно законно.

Хората умишлено са ги направили тези пречки за нас защото им е писнало - поляците май им дойдоха бахтъм и сега се чудят как да не се повтори случката с българите и руминците.

Блеки първо говоря за англичаните не за имигрантите - последните го усещат и то доста болезнено както си видял от поста на Монев - Англичаните също могат да го усетят болезнено ако са били на хубава работа и са имали висок стандарт на живот който ще трябва да забравят но не са и за жалене.
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Блеки първо говоря за англичаните не за имигрантите - последните го усещат и то доста болезнено както си видял от поста на Монев - Англичаните също могат да го усетят болезнено ако са били на хубава работа и са имали висок стандарт на живот който ще трябва да забравят но не са и за жалене.

Така по става. Съгласих се че има бенифитс ама е срещу така да го кажем "заслуги" към обществото/икономиката - не като при нас мангала взима, при положение, че не е работил никога, толкова колкото човек, който е работил.
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Манта ,
за да работя за себе си ми са нужни пари, поне някакво средства с които да купя някои неща.
А без тия документи за Емплоит шанса сега за работа, и доходи е Нулев . Обикалям тук там и разпитвам Турци, Поляци и Българи за припечелване на нещо но - Шанс.
Ето например за търговия в интернет не са ми нужни кой знае какви неща и документи, даже днес имах продажба в ибей на един идем (кожен калъф за Нокия Н95) с 80-те стотинки които съм нагоре днес покривам почти цялата сума която се изръсих за търга...а колко неща още имам в бараката.Жалко е че в Ибей мога да пусна макс 10 итема на месец с лимит на прихода, а пратки по света за дребни неща - не става (поне за момента, защото и итемите ще се свършат). Чисто и просто около хилядарка трябва да си спечеля с труд за "някой" и започвам...виждам го в месеци напред (колкото и да не ми се чака) защото знаеш тук как са квартирите и прочие.Утре Отивам да нахалствам за Иншуранс за втори път.А тия от Бордър Ейджънси в Кройдън ще ме попилеят с това чакане...Кофти, млад и корав човек а да не му дават и да работи...изкарах седмица на един строеж колкото и да не ми се нравеше, иначи проблеми у дома със сметките.Кофти е новият живот не е така както го показват по телевизията...в БГ най-зле по чужбина ги замерят с пари :)
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Монев предполагам че поне банкова сметка си успял да си изкараш в ебай се регни като соле трейдър и лимита ти става 100 продажби на месец - Аз поне така направих.
Нешънъл вече се вади много трудно точно защото много народ само това чакат за да почнат да аплайват бенефити а Бордъра май въобще не ебават да разглеждат документи напоследък - чувам че от няколко месеца датата не е мръднала явно ще се опитват до последно да бавят хората и кой знае какво ще измислят за догодина.

Блеки точно същото е само че ролята на мангали се изпълнява от самите си англичани които както може да прочетеш от линка дето пуснах вече са успели да преквалифицират на доживотно безработни - много от тях никога не са бачкали и нямат и намерение да почват висят по пабовете и го местят по крачолите.
Реално погледнато даже наште мангали почти нищо не взимат в сравнение с колегите си от острова :)
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Манта, то направо утопия на мързела. Това което го пишеш много ми стана интерсно ще се поразровя, колко са на такива субсидии, като се сетя моите понзати как ходи като грешни дяволи да бачкат за по 50-на паунда на ден, някак си голяма ирония ми изплува в съзнанието ми
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Банк акаунт е лесно...с усмивка ти го дава банкера :) Работих 6 месеца в един ресторант без никакви документи (само с голият акаунт) накрая една Българка за 8 път кандидатства за осигурителен номер...и отишла с договора си от рест-а.Бум всички навън.А трябваше още малко да постоя там и щях да взема ИН лесно...защото ми бяха дали един временен (от транзакциите по сметката явно са ме усетили).А отнякъде дочух че ако бях задържал още 3 месеца там (да си направя една година) щях автоматично да мога да получа Синя карта.
Трагикомично, съдирах си задника по строежите за кратко ама и там вече не тече кранчето - искат ЦСЦС, ИН и някакъв пермит за работа.Та от няма и накъде взех да ровя в Ибей,барем ударя нещо на далавера.
А дефакто това за "Соле" мога ли да се Ъпдейтна като такъв ? Имам само една банкоа сметка , а ако отворя втори акаунт мисля че ще се появи проблем от тяхна страна (със същата карта)
И да...нещо тарикатлъци из Ибей като бутане на обявите в по предни позиции в търсачката има ли ? Много проблеми, и в семейството (родителите се разделят) Адски много инфо наведнъж и тотално ми завря сивото в главата.
И олеле какви са тия чарджове яки с разплащанията в ПП...за 3.50 транзакция от купувач ме бумкат по 0.32 пенита. Шииит
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

О да ..утопия на Мързела е тук...Буржоата британци яко ресторанти и поршета, мазерати-та по улиците...черните и пияните англичани яко кансел...жилища кинта папане...а Поляка и Българина яко гърбене във всички сфери на труда (ест черен къртски труд,няма мек стол за нас - има як КОЛ) кефя се на Пакистанците, колкото и да ги плюят - яко търгаши... магазини от А до Я , и Разни бързи храни.Поне здравната система е корава много тук, с идването ми имах проблем и се оперирах, тежко си беше.Едно добро туморче от опашната кост ми резнаха, с отворена операция (3 широка , 2 и половна дълбока) която трябва да заздравее сама за да не остане кухина която да прави евентуално проблеми в бъдеще....Давааай Българино.3 часа пълна упойка , след 2 дни чисто нов дето се вика на 12 часа нон стоп прав в ресторанта и цял ден движение...нямаш право да отсъстваш, жив умрял - ТАМ . То и полза да имаше...мижавият минимум.Та тва е Британия, има Канари Уорф, Темза и Ричмънд парк за мен веднъж в година...за британеца всеки ден....за канселяка дето цъка по цял ден на Плей Стейшъна всичко се дава :)

като казах ПС имам една 3-ка чисто нова ,320 гб някой мераклия ? :) с нея има и много екстри (в Ибей не ми се пуска че ще ми отрежат главата с транзакцията и доставката, а в магазина 1/4 няма да ми дадат от цената и
)
 
Последно редактирано:
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Би трябвало да можеш да ъпгрейдваш и настоящият си акаунт - В ебайя може да пробваш следните хватки - първо комисионната им се начислява на стойността на продажбата а не на цялата сума с доставката за това ако продаваш нещо до около 10 паунда можеш да го пишеш .99п и 12 лири доставка така ще ти взимат само 10п комисион (лошото е че ще почнат разни идиоти да те питат не може ли да дойдат да си го вземат от място :) ) По този начин и стоката ти излиза на първите места когато някой посочи да му сортира нещата по цена. Също така ако продаваш сходни продукти може да си направиш комбинирана продажба с падащо меню вътре където да могат да си избират опция - например ако продаваш УСБ флашки с 2гб 4гб 8гб - като някой търси 8гб първо ще те покаже теб с цената на 2гб и като кликне вътре ще трябва да посочи от падащото меню 8гб и чак тогава ще види реалната цена.

За ресторанта не се коси нямаше да вземеш карта в закона им е ясно написано 1г. законна работа - Радвай се ако си минал без глоба ако те набарат да работиш нелегално глобата за работодателя е 10к за теб 5к
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Те затова любезно ни разпуснаха, работихме им като коне за мижави пари...но така е Гладния е зависим и се ползва лесно.А това за Ибей - извинявам се на мембърите, ще отворя нова тема където му е мястото за нещата които не са ми ясни.
Пуснах търг с начална сума 0.99 + доставка 12.50 (дефакто около 6.50 ще ми коства да го пратя) преди два дни, за 100 единични моно хендсфрита за В3 Моторола.Следвах съветите на твои колеги изписани по сайта.Първият итем беше дребен, поръчах малко неща също - да усетя как е играта с получаване/пращане на предмети с Роял Мейл.
Ползвам бейсик акаунти в Ибей и ПП за момента защото нямам средства които да завъртя - Кофти но факт.За сега няма как да се направи нищо особенно освен дребни врътки на старите ГСМ аксесоари които пипнах тънко - няколко торби хендсфрита , 2-3 кашона зарядни за различни модели телефони (предимно по стари , на около 3-4-5 години модели) и малко панели и кейсчета.Ще ги разпродам за да прибера нещо сухо на по обемни търгове.
Докато чакам шибаняците от Бордър Ейджънси - Да ми дадат Отказ естествено, не мога да насроча интервю за Селф Емплоит - Паспорта ми е при тях. За сега нахалстване за иншуранс с пейслипове от работодателките на майка ми и разни "приятели" и дребни врътки по интернет.
Чета яко инфо и обмислям близкото бъдеще.

Просто тотален ужас...в Бг си бях добре, пуста чалга и манталитет ! Трябваше да бягам, и като избягах - Цъфнах :) Планът Ран Ът ме прецака и мен! Ама аз ще ги нацакам аз...шибаната ни система един ден.

За мен беше удовлствие Манта, благодаря за съветите и Респект! Радвам се да видя някой от Лондон минал през проблемите които виждам в момента, някак си успокоява като разбереш че не си сам, и че е възможно да се реализира човек.
 

Горе