Колко пари е нормално да платим за статия в медиен сайт?

radki

Active Member
Интересно ми е мнението на колегите във форума които са тествали, предполагам на всички ще им е полезно.

Аз лично гледам възможността статията да се задържа максимално дълго, на челни места в самата медия, за да "избие" в бързината някаква част от вложените пари.

Намислил съм сега да пробвам в Petel.bg само, че колега от форума каза , че там е скъпо.
И в този момент си зададох въпроса какво е скъпо?

Защото за пример в Profit.bg за рекламна статия която ще заема челна позиция точно за 24 часа струва 3 пъти повече.

И в крайна сметка какво е евтино, ако може с примери.
 
От: Колко пари е нормално да платим за статия в медиен сайт?

Всяка рекламна статия с линк в престижен сайт си избива парите . не му мисли изобщо

Как точно избиваш статия в медиен сайт струваща 300 лева при условие, че не продаваш продукт примерно?
 
От: Колко пари е нормално да платим за статия в медиен сайт?

Като ги знам някои медийни сайтове колко шит им е трафика. O_O По-добре си подбери и медийните сайтове.
 
От: Колко пари е нормално да платим за статия в медиен сайт?

Как точно избиваш статия в медиен сайт струваща 300 лева при условие, че не продаваш продукт примерно?

Дори и да продаваш продукт, пак ще е по-добре тея 300 лева да ги вкараш в 1-2 малки, но таргетирани сайта, вместо да ги дадеш на масовка с трафик, който един господ знае дали се интересува от това, което продаваш. Освен ако и продукта ти не е масов. Но дори и тогова пак не се знае дали масовката е по-добрия вариант. Най-добре е да пробваш и с двете и след като резултатите са налице, да се фокусираш върху тази реклама, която ти носи повече продажби.
 
От: От: Колко пари е нормално да платим за статия в медиен сайт?

Дори и да продаваш продукт, пак ще е по-добре тея 300 лева да ги вкараш в 1-2 малки, но таргетирани сайта, вместо да ги дадеш на масовка с трафик, който един господ знае дали се интересува от това, което продаваш. Освен ако и продукта ти не е масов. Но дори и тогова пак не се знае дали масовката е по-добрия вариант. Най-добре е да пробваш и с двете и след като резултатите са налице, да се фокусираш върху тази реклама, която ти носи повече продажби.

Това е ясно, когато се пускат подобни средно скъпи реклами е добре да се съобразят с трендовете, и времето когато се пускат, трафика със сигурност не е най-таргетираният поне за големите това е ясно, но понякога не се знае кой трафик какво носи както каза колега в няколко поста по-нагоре трябва да се пробва за да се достигне до истината.

Идеята на темата беше по-скоро ако някой е имал опит с дадена медия и не се притеснява да го сподели да го направи за да се оформи нещо като списък който да пусна най-горе, иначе най-лесното е да извадя цените на всички медии и да приключим въпроса.

Благодаря на включилите се.
 
От: Колко пари е нормално да платим за статия в медиен сайт?

Имам предвид, че статията и линк от качествен сайт ще ти качат ключова дума в SERP.
Приеми го като дългосрочна инвестиция :) Лично мое наблюдение сайтове с DA над 50 оказват доста силно и бързо влияние
При търсене статията ще се появи много по напред от всички други и ако даваш интересна информация ще стигнат и до твоя сайт

А щом качваш рекламна статия, нали все нещо искаш продаваш :)

моя опит е с фешън.бг . качил съм няколко скъпи статии там и съм винаги оставал доволен
 
От: От: Колко пари е нормално да платим за статия в медиен сайт?

Имам предвид, че статията и линк от качествен сайт ще ти качат ключова дума в SERP.
Приеми го като дългосрочна инвестиция :) Лично мое наблюдение сайтове с DA над 50 оказват доста силно и бързо влияние
При търсене статията ще се появи много по напред от всички други и ако даваш интересна информация ще стигнат и до твоя сайт

А щом качваш рекламна статия, нали все нещо искаш продаваш :)

моя опит е с фешън.бг . качил съм няколко скъпи статии там и съм винаги оставал доволен

Напълно съм съгласен с теб за оптимизацията, благодаря че сподели опит!
 
Много зависи от медийния сайт. Поръчвам съм за 500 лева, поръчвал съм и за 50, естествено авторитетите са различно, но може горе долу да се поставят на един кантар. Разликатан идва от това дали е бранд, име, трафик и най-вече какво се промотира. Ако е рекламна PR статия ценичката си е добра, но информационните малко по-улекотяват тази новина, особено ако наистина имате какво да кажете на аудиторията. Линкът е задълже, по възможност бранд или url адрес, не плескаш куирд. А и сериозните сайтове малко ще се дръпнат, тъй като куирдите си ги използват те за интерлинкинг в повечето случи. :)

Колкото да седи фичърд няколко дни/седмици, това вече си е пази за всеки ден. От порядъка на 50-500 лева, а съм виждал и нагоре. Не е скъпо в petel.bg, сравнявайки ги с dnes.bg, actualno.bg, vesti.bg, bg-mamm (най-вече), novinite.bg и подобни. ;) За Профита ми искаха с отстъпките около350 лв. май. Но карам по много бегли спомени. Може да са се променили нещата от тогава, защото минаха около 4 години, което е доста време, а те пораснаха още повече. ;)

Евтино по принцип няма, Защо? Защото тези медийни сайтове имат екипи от хора, които не са контенрайтъри на по 5 лева статия от 800 думи. И благодарение на това са се превърнали в добър източник на новини и качество, правейки ги бранд във времето. Сега колко пари еди зад това е друг въпрос, но реално вземете един обикновен медиен сайт и такъв, които е голям и ще намерите разлики, както в писането, така и в много други неща. Но, винаги има едно НО. Евтино излиза, когато хванете малък медиен сайт или голям такъв с качествено съдържание и вече някакво име, дори и не сред толкова голяма аудитория, който прохожда или набира скорост. Те поради липсва на пари (по-голяма от големите медии) имат нужда от всеки лев и реално продават на добри пари. А реално докарват не толкова лош резултат, дори леко приближаващ се до на големите медии. Все пак за 200 лева статия в такъв медиен сайт, е ви гледат като писано яйце, но същия бюджет в голяма медия, ще ви сложат на конвейера с другите такива. ;) Има го и този момент.

Друго интересно е, че ако имаш връзки (от човек на човек) пак се получава. Така съм си уреждал много статии, но съм връщал услугата, защото все пак говорим за търговски взаимоотношения. Няма как един да мине тънко, друг не. ;)

Айде, ако има въпрос и коментари, пак ще взема участие.
 
От: Колко пари е нормално да платим за статия в медиен сайт?

300-400 лв бих дал за статия, само ако е в доказан сайт и задължително, ако продавам нещо. В противен случай предпочитам същия бюджет да го разпределя за няколко статии.
 

Горе