Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Ако се водиш по това каква ограда има съседа и ти затова искаш да е бетонна. Помисли пак, дали той не е намерил на далавера от някъде бетон и сам си е направил кофража и лял бетона с помощ от близки и приятели. И така става, има много начини за свършване на някаква работа. Въпроса с тази ограда много се разтегна наистина.

Но е интересен факта че поставяш тема за направа на ограда във форум за Интернет предприемачи. Да не искаш да разбереш кой е най-добрия строител сред компютърджиите :)

Интересни хора сте?
Защо съм бил пуснал тема за строителство тук? Ами къде да я пусна?
Следващата ми тема ще бъде за фирма за разходки на куче в софия, ако те дразни, кажи от сега да седнем с теб и да я обсъдим, да наема фирма да ме консултира къде и кога да я публикувам? и да предложим няколко варианта?

А за съседа е друга тема... но не са му паднали на далавера бетон и арматура,а са му попаднали няколко /десетки/ милиона на далавера.
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Ето затова пускам тема тук, виж какво обсъждане пада. Чакаме само няко йда дойде да разкаже за микроструктурата на бетона и за натоварването при усукване на арматурата
:)
Дай да обикалям в десет форума и да си имам за всяко запитване по два резервни? Ако не намеря отговора тук, тогава ще мисля, но рядко се е случвало. при толкова ценни кадри на едно място.
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Здрасти преди 3 години правих бетонна ограда с колони през разстояние. Самата основа беше висока и отиде адски много бетон. Става въпрос за 1 декар парцел да се огради. Така я изчисли че самата основа да е по ниска и нагоре с някакви блокчета циментови, защото ако я правиш със тухли ще иска първо замазване с мазилка после и още една ръка каменит за да не пада вароциментовата. Отделно отгоре ако има и капаци .... абе доста може да ти излезе ....
 
От: Re: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

аз от опит да кажа 10 китапа
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Ехеее, какво е това нещо. Всеки който разбира и не разбира пише... То тази тема се превърна направо като това. Много ми е смешно да ви чета. И не намирам нито един ясен отговор. Човекът задава ясен въпрос и следва да получи ясен отговор, но до сега всеки който е писал не разбира от темата и не може да даде отговор. Опа, всъщност сбърках, AMOUN получи много ясни отговори:
- 10 бона не ти мърдат, Даже може и да не стигнат - според-зависи. (така е написано, че може и да е 100 000).
- приготви си 18 бона после кажи колко си дал (тук си играем на тото)
- Повече ше излезе, щото забрави да сметнеш дупките за амбразури. (много компетентно мнение)
- Защо искаш да го правиш изцяло бетонна трябва да разясниш (човека пита за цена по конкретен проект, а те ще го изкарат, че не знае какво пита и какво иска?)
- Бетона може да го намалиш, ако слагаш и камъни в основата. (не знае отговора на въпроса, но съветва как се строи.)
- Във форума едва ли някой може да каже кое колко струва, освен ако няма подобна фирма или скоро не е правил нещо подобно. Като гледам всички гадая и дават предположения, но може да се окаже, че реалността е съвсем друга. (Най-правилният съвет.)
- ..... (да не ги изброявам всички, но вече стана ясно какви "компетентни" мнения има)

AMOUN - Имам познати, които биха ти отговорили на този въпрос и могат да ти кажат колко би струвал проекта, до последната стотинка, но няма да го направя, ще оставя другите да се хвалят и да спорят и доказват дали една фирма взема евтино материали и дали трябва да се надзирават работниците като работят или не.
 
Последно редактирано:
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Ехе...някой да не е хакнал акаунта на AMOUN и да пише хахах :D

По темата: скъпо, скъпо...
 
От: От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

[/FONT]- приготви си 18 бона после кажи колко си дал (тук си играем на тото)


AMOUN - Имам познати, които биха ти отговорили на този въпрос и могат да ти кажат колко би струвал проекта, до последната стотинка, но няма да го направя, ще оставя другите да се хвалят и да спорят и доказват дали една фирма взема евтино материали и дали трябва да се надзирават работниците като работят или не.


миналата година правихме по малка и ни излезна 10 бона затжа му казах 18
и изобщо не е тото толкоз ще е
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Ами така като смятам там идва наистина
100 метра по 30 см по 1,5 метра средна височина = 45 кубика бетон + 5 кубика за колоните - 50 кубика по 130 лева = 6500
и желязо 2 тона по 1,30 = 2600
9 000 лева
и ако е както казвате същото за труда
копане, кофраж, арматура. според мен няма да е повече от 5-6 000 лева
и разни извънредни нужди, заравнявания дооправяне...
15 -18 000 излиза. Ще го имам за ориентировъчно.
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

30см е излишно много за този 1м. За основите да трябва да са поне 30см но над земята не повече от 15-18 ако е с камани, ако е само бетон и арматура 10-12 е предостатачно. А за разходите е много относително, аз правих тази пролет такава ограда, но мойта беше 2м висока и 18см дебела с мой работници и както ти казвам всичко е относително. Дали ще ти докарът готов бетон или ще вземеш баластра и цимент и работниците ще бъркат и т.н.
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Компютърджийски отговор: питай комшията си.
После по метода на интерполацията извади една елка и умножи по 4.

Едит: пардон, по 3. Вечер не съм в час.
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Ами така като смятам там идва наистина
100 метра по 30 см по 1,5 метра средна височина = 45 кубика бетон + 5 кубика за колоните - 50 кубика по 130 лева = 6500
и желязо 2 тона по 1,30 = 2600
9 000 лева
и ако е както казвате същото за труда
копане, кофраж, арматура. според мен няма да е повече от 5-6 000 лева
и разни извънредни нужди, заравнявания дооправяне...
15 -18 000 излиза. Ще го имам за ориентировъчно.

15-18 бона викаш, много точно изчисление:mrgreen:
Те хората по напреде ти писаха да искаш оферти от различни места и да сравниш, ама не
Като вземеш оферти, ще видиш ква може да е разликата, щот някой ши та пита дали искаш фактура, друг ши та пита къф ши е бетона, бетоновоз да се смята ли и т.н.
Все калкулаторски работи, ама ти викаш имаш приятели инжиниери, ама тука да ти сметнем дувара по на файда:-o
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

15-18 бона викаш, много точно изчисление:mrgreen:
Те хората по напреде ти писаха да искаш оферти от различни места и да сравниш, ама не
Като вземеш оферти, ще видиш ква може да е разликата, щот някой ши та пита дали искаш фактура, друг ши та пита къф ши е бетона, бетоновоз да се смята ли и т.н.
Все калкулаторски работи, ама ти викаш имаш приятели инжиниери, ама тука да ти сметнем дувара по на файда:-o

Ти си селския идиот явно, но не ми се занимава да ти обяснявам и на теб, какво питам, щом на теб не ти се занимава да четеш, а бързаш да изсипеш помията и да си побараш пак топките?

Да 15 - 18 000 е точно цена с разлика според изпълнението и изпълнителите. Напълно достатъчно ми е за да сравня с предложението което имам и да си преценя.
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Толкоз си елементарен, че не можеш да ме засегнеш:mrgreen:
Прочетох темата и се изказвам точно по нея
Искай оферти от няколко места, за да си направиш сметката
Това с елката и цените на бетона няма ти даде точна картина
Строил съм и знам за какви разлики в цените става въпрос
Особено с това 'с фактура, без фактура или ще си делим ддсто'
Ако наемаш работници и не се занимаваш с фирма, а само плащаш материалите и труда ще ти излезе най-малко с 20% по-евтино, а може и повече
Но няма как да го сметна с елката, щото нито знам за кое село става въпрос, :-o
нито знам дали ще наемеш някой циганин дето ще ти изхаби кофража, ама пък ще ти вземе по- евтино
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Намери стара каменна кариера и се спазари с местната община която е вероятния собственик за материали. Ще ти трябва майстор каменоделец. След това ако искаш може да измажеш оградата за да не се вижда, че е дувар. Но е много по добро от цимента за ограда и на вид и на цена
 
Последно редактирано:
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Намери стара каменна кариера и се спазари с местната община кяото е вероятни собственик за материали. Ще ти рябва майстор каменоделец. След това ако искаш може да измажеш оградата за да не се вижда, че е дувар. Но е мнго по добро от цимента за ограда и на вид и на цена
Аз веднага се съгласявам с тебе, че е по-добро като решение, но така му го подаваш да пусне друга тема - 'Колко пари ще ми струва каменна ограда':rolleyes:
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Аз веднага се съгласявам с тебе, че е по-добро като решение, но така му го подаваш да пусне друга тема - 'Колко пари ще ми струва каменна ограда':rolleyes:


Хахахахаха е тук вече трябва да се спасява сам на местно ниво
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Ами така като смятам там идва наистина
100 метра по 30 см по 1,5 метра средна височина = 45 кубика бетон + 5 кубика за колоните - 50 кубика по 130 лева = 6500
и желязо 2 тона по 1,30 = 2600
9 000 лева
и ако е както казвате същото за труда
копане, кофраж, арматура. според мен няма да е повече от 5-6 000 лева
и разни извънредни нужди, заравнявания дооправяне...
15 -18 000 излиза. Ще го имам за ориентировъчно.
1. Основата по правилник трябва да е с минимум 80 см дълбочина под терена=дълбочимата на замръзване на почвата зиме, но ако не си някъде нависоко и студено, може и 50-60см. Ширина - 50-60см, неармиран бетон, но при изливането на основите да не забравят да заложат фусовете за армировката на надземната част - колоните и стенната част
2. Надземната част - стоманобетонни /армиран бетон/ колони със сечение 25/25 см през 2,50-3.00 метра, стенната част аз бих я направил 12 или 14см дебела /според съществуващите размери на бет. блокчета де/ от бетонови блокчета - избягваш нуждата от кофражи, кофражни и арматурни работи, избягваш и мокрия процес бетониране, дали ще вибрират добре бетона и дали след декофриране няма да прилича на швейцарско сирене бетона ... ако пък решиш да е стоманобетон стенната част, 30 см наистина е прекалено много, 15 см са достатъчни за армиран бетон за ограда
Не се хващай с фирма, освен, ако шефа ѝ не ти познат поне и знаеш, че няма да те дялка ...за цялата ти работа ти трябва един лоялен ръководител, на който да платиш добре и който да е технически р-л или стар майстор - разбираш се с него и той се оправя и носи отговорността. Някой каза, че сега фирмите работели тънко щото е кризаи т.н. .. , да, така е , но прилагат разни трикове ... дават ти оферта с тънки единични цени за м2, м3 и т.н. и после си наваксват като лъжат в количествата материали и работа ;) Много лесно могат да те излъжат, мога да ти дам и пример как ...
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Хахаха Айляци бол, щом имате време за губене давайте.
За изчисляване себестойността на строителни дейности има един компютърен продукт казва се BuildingManager. В него трябва да се въведат доста данни от най различни норми и всичко което е необходимо за планиране на дадена строителна дейност. Продуктът е добър и върши работа, но за използването му трябва да имаш понятие от строителство. Всичко друго е ала бала и от сорта майстора така казала. А на него му викат майстор, защото не му знаят името.
Интересен метод прилага автора на темата ще се радвам след като свърши работата да сподели и резултатите. От сорта с колко е превишен бюджета, с колко е удължел срока на завършване и на колко места оградата е леко изкривена. Един колега с голям стаж ми казваше: "Да знаеш в нашета страна всеки разбира от строителство и от докторлук", темата и автора напълно го потвърждават. УСПЕХ.
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

1. Основата по правилник трябва да е с минимум 80 см дълбочина под терена=дълбочимата на замръзване на почвата зиме, но ако не си някъде нависоко и студено, може и 50-60см. Ширина - 50-60см, неармиран бетон, но при изливането на основите да не забравят да заложат фусовете за армировката на надземната част - колоните и стенната част
2. Надземната част - стоманобетонни /армиран бетон/ колони със сечение 25/25 см през 2,50-3.00 метра, стенната част аз бих я направил 12 или 14см дебела /според съществуващите размери на бет. блокчета де/ от бетонови блокчета - избягваш нуждата от кофражи, кофражни и арматурни работи, избягваш и мокрия процес бетониране, дали ще вибрират добре бетона и дали след декофриране няма да прилича на швейцарско сирене бетона ... ако пък решиш да е стоманобетон стенната част, 30 см наистина е прекалено много, 15 см са достатъчни за армиран бетон за ограда
Не се хващай с фирма, освен, ако шефа ѝ не ти познат поне и знаеш, че няма да те дялка ...за цялата ти работа ти трябва един лоялен ръководител, на който да платиш добре и който да е технически р-л или стар майстор - разбираш се с него и той се оправя и носи отговорността. Някой каза, че сега фирмите работели тънко щото е кризаи т.н. .. , да, така е , но прилагат разни трикове ... дават ти оферта с тънки единични цени за м2, м3 и т.н. и после си наваксват като лъжат в количествата материали и работа ;) Много лесно могат да те излъжат, мога да ти дам и пример как ...

Е ти ся съвсем го обърка, бива ли така
Дай му съвет за 'дялан камък' и това е :-o всичко друго е уйдурма :mrgreen:
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Пич като Ми потрябва съвети как се издържа само на ръчна ще се обърна към теб за професионален съвет. Приличаш на човек имащ богат опит. А дотогава си стой тихо и мизерно и чакай някоя луда да ти върже по сайтовете за запознанства. Но като ти гледам снимките... Едва ли.

Разбирам че ти липсват годините на обекта. Няма нужда да мрънкаш, скоро ще мине кризата и пак ще търсят общаци. Потърпи гладен още малко.

Е ти ся съвсем го обърка, бива ли така
Дай му съвет за 'дялан камък' и това е :-o всичко друго е уйдурма :mrgreen:
 

Горе