Колко потребителя на афилиейт програмата ProfitShare има във форума

Дискусията в 'Проверени Афилиейт Програми - Trusted Affiliate Pr' стартирана от razdumka, Септ 5, 2018.

1. razdumka

razdumka Active Member

Рег.:
    Ян 15, 2017
    Съобщения:
    355
    Харесвания:
    97
    Точки:
    28
    Колко потребителя на афилиейт програмата @Profitshare има във форума. Питам, защото ми омръзна... Profitshare държи като значка знакови търговци в страната, като emag и alleop (бившия sapirshop), на които не смее да гъкне, за сметка на афилиейтите. От profitshare знаят, че ако тези два търговеца ги напуснат, край с тях и е така... Но всичко това е за сметка на афилиейтите. Значи продавам по 4 телефона на ден, колкото един клон на а1 в средноголям град и вземам за всичките продажби 1% (промерно днес 3 телефона=6.13 лв.). Това е повече от абсурд. Значи за месеца ще продам 100 телефона и ще взема минимална заплата... Ми те служителите по офисите на операторите поне вземат заплата и отделно комисионни. А аз ще инвестирам в сайт, реклама и време и ще вземам 500-600 лв.
    С две думи, ясно е че от Profitshare ще си мълчат, защото изгубят ли тези два търговеца, изчезват от пазара, но искам да знам колко са потребителите от форума, които използват програмата на profitshare и да се разберем, те ли са важни или афилиейтите, дето ги хранят.

2. BurnX

BurnX Well-Known Member

Рег.:
    Март 21, 2010
    Съобщения:
    3,120
    Харесвания:
    497
    Точки:
    83
    Аз преди се опитах , не тръгна и се отказах. Като са мизерни процентите защо ги рекламираш въобще ? Все пак никой не те принуждава , процента е описан за всеки магазин. Като виждаш че взимаш жълтици за продажбите защо не инвестираш другаде ? Афилиейти има адски много , не са профитшер единствени....

3. Green Bars

Green Bars Well-Known Member

Рег.:
    Май 8, 2008
    Съобщения:
    2,598
    Харесвания:
    237
    Точки:
    63
    Ти към кой търговец си Афилиейт? Защото реално Профитшеър си е на Емаг, в смисъл една компания им е майка. И Емаг отдавна свалиха процентите комисионни, ама какво да очакваш от алчни румънци, които са завзели бг пазара.

4. razdumka

razdumka Active Member

Рег.:
    Ян 15, 2017
    Съобщения:
    355
    Харесвания:
    97
    Точки:
    28
    Ами, знам че са румънци, но не знаех, че са от една фирма. Но като свалиха комисионните от емаг и живота на бисквитката, нямаше дори един коментар от афилиейт, нито в сайта им, нито във ФБ страницата им, нито някой си свали линковете. Не съм си снел линковете, предимно защото е голяма играчка. Аз използвам линкове в интересни статии, а не банери. Мисля, че румънците не са виновни, защото и аз бих дал толкова, за колкото ще ми свършат работа.
    Между другото няма толкова афилиейт програми в БГ за IT и смартфони, но въпреки това можеше малко скандал да се вдигне към платформата. Ще се продават явно тенджери :)

Последно редактирано: Септ 5, 2018
  5. thexy

thexy Member

Рег.:
    Юни 2, 2010
    Съобщения:
    72
    Харесвания:
    17
    Точки:
    8
    Мисля, че имаше негативни коментари в тяхната FB страница, когато свалиха комисионните. Но това се очакваше. Румънската програма на емаг в profitshare също е започнала с високи комисионни и 30 дни бисквитка, след това са махнали и фийдовете, също както стана и тук. Предполагам, че в началото, когато предлагаха добри условия е било за да привлекат афилиейти. Кат цяло положението става все по-лошо.
    Но минимална заплата е по-добре от нищо. Profitshare в Унгария затвори миналата седмица. Не знам каква е причината. Явно не са могли да пробият.

6. Green Bars

Green Bars Well-Known Member

Рег.:
    Май 8, 2008
    Съобщения:
    2,598
    Харесвания:
    237
    Точки:
    63
    Аз още ги ползвам Профита, защото реално няма кой знае какви алтернативи в България, наскоро направих детски сайт и рекламирам онлайн магазините за детски стоки, но е още рано за преценка.
    Емаг наистина бяха много добре в началото, но в един момент махнаха фийда с продуктите, след това намалиха комисионната - ами като се замислиш нормално.. пускат фандъка докато се наложат и после орязват посредниците.

7. razdumka

razdumka Active Member

Рег.:
    Ян 15, 2017
    Съобщения:
    355
    Харесвания:
    97
    Точки:
    28
    Използвам и 2performant, но там има само една бг програма за IT и телефони с фийд.

8. Теодор Мамарчев

Теодор Мамарчев Member

Рег.:
    Февру 8, 2017
    Съобщения:
    42
    Харесвания:
    8
    Точки:
    8
    По-добре директно да се разбереш с някой търговец от колкото да седиш при тях. 3 месеца ги ползвах още в началото, но много бързо ме отказаха.

9. yavkata

yavkata Member

Рег.:
    Авг 26, 2009
    Съобщения:
    405
    Харесвания:
    8
    Точки:
    18
    Аз ползвам профита и съм доста разочарован, за 30 дни регистрирах 550 лв от поръчки и сега когато почна одобряването на тях до тук голяма част от тях ги анулират и то големите комисионни на стойност 5лв 10 лв 16лв одобряват ми дребните от сорта 1лв 2лв 3лв. Чакаш 30 дни да ги одобрят и накрая те пре*бат

10. razdumka

razdumka Active Member

Рег.:
    Ян 15, 2017
    Съобщения:
    355
    Харесвания:
    97
    Точки:
    28
    Това може да са поръчки от emag, които имат голям процент на нереализирана поръчка (непотърсена, поръчана два мъти и т.н.), случва се често и не вярвам да е умишлено.

11. zoomaniak

zoomaniak Active Member

Рег.:
    Февру 4, 2011
    Съобщения:
    791
    Харесвания:
    139
    Точки:
    43
    Всеки чужд инвеститор инвестира точно защото е Алчен.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice