Колко пъти сте летели със самолет ?

Колко пъти сте летели със самолет?

  • Никога

    Votes: 23 26.4%
  • Веднъж

    Votes: 10 11.5%
  • До 5 пъти

    Votes: 10 11.5%
  • До 10 пъти

    Votes: 11 12.6%
  • Над 10 пъти

    Votes: 14 16.1%
  • Над 20 пъти

    Votes: 9 10.3%
  • Не мога да кажа точна бройка (много полети)

    Votes: 9 10.3%
  • Не бих летял

    Votes: 1 1.1%

  • Общо гласове
    87
От: Колко пъти сте летели със самолет ?

2 пъти, до Турция и обратно, ама не беше каквото очаквах самолета де, смисъл то е 2 часа чартър, ама наще като летяха до Бразилия, Тайланд и други места са ми разказвали как има даже екранче си пуснеш двд, по-широко е и т.н, не знам защо си мислех че и тука ще е така, ама то за 2 часа няма и смисъл де.
 
От: Колко пъти сте летели със самолет ?

Аз имам към 80 полета (не съм начинаеща стюардеса), а летенето ми е голям ужас. Паникьосвам се при излитане. Чела съм, че това е най-опасният момент, тъй като керосинът е в крилата. Ако някой може да обори тази теория (и да си отдъхна) или пък мога да помогна с информация за полети, летища, компании - насреща съм.
 
От: Колко пъти сте летели със самолет ?

Гласувах за Не мога да кажа точна бройка (много полети), тъй като често ми се налага да пътувам по семейни причини ( баща ми живее в Норвегия, братовчед ми в Швеция, другия ми братовчед в Германия, леля ми в Дания ) иначе за първи път съм летял с родителите ми в бившето ГДР когато съм бил на 2 годинки, и половината ми детство съм прекарал в Източен Берлин. Всяка година по няколко пъти летя - Норвегия и от там с кола в Швеция, а по някога и от България в Швеция ако в този момент не съм в Норвегия, после Дания, и после Германия - свикнал съм и не ми прави впечатление вече. Най дългия ми полет беше към Азия - София, престой в Москва и смяна на самолет и от там в Монголия :) - а между другото това беше най хубавата ми дестинация, цяла година и нещо стоях в тази Монголия с баща ми, макар и държава с древни традиции и много суеверни и религиозни хора, много ми хареса там. :)

Разочарован съм от Хемус Еър - когато последния път се връщах от Норвегия, в Осло на летището самолета го спряха заради повреда в левия колесник, и около 2 часа го ремонтираха, и със същия самолет кацнахме в Лондон на ново им летище Gatwick, добре че не се откачи тоя колесник при кацането. Иначе повечето ми полети са с British Airways. Само към Монголия летяхме с Аерофлот.

При мен полета е удоволствие а не страх, понеже съм бивш парашутист, но това е друга тема на разговор.
 
Последно редактирано:
От: От: Колко пъти сте летели със самолет ?

При мен полета е удоволствие а не страх, понеже съм бивш парашутист, но това е друга тема на разговор.

А моят баща е служил на летището и това въобще не ми помага. Казвал е, че като знае как се приземяват самолети - никога няма да се качи. Вярно, че говорим за преди години, но все имам на ум.
 
От: От: Колко пъти сте летели със самолет ?

А моят баща е служил на летището и това въобще не ми помага. Казвал е, че като знае как се приземяват самолети - никога няма да се качи. Вярно, че говорим за преди години, но все имам на ум.

Чичо ми ( брата на баща ми ) се е заклел никога през живота си да не се качи нито на кораб, нито на самолет. Колкото и далеч да било разстоянието, той казва само едно нещо: "Аз на дърво без корен не се качвам" а той до преди време беше в Москва и с кола ходиха и с кола се върнаха с жена си. Твърдо се е зарекъл да не се качва на машина която нямала пряк досег със земята :)
 
От: От: Колко пъти сте летели със самолет ?

"Аз на дърво без корен не се качвам"

Мъдър цитат, за първи път чувам нещо подобно.
Жив и здрав да е човека, 100% има още много мъдрост в него.
 
От: Колко пъти сте летели със самолет ?

няколко пъти.. доста по-приятно е от влаковете и рейсовете... особено ако летите с някоя от водещите самолетни компании ще останете мн доволни.
 
Re: От: Колко пъти сте летели със самолет ?

над 10 пъти, от стюардесите на Al Italia имам най-лоши спомени :-/
Я разкажи. Все си го представях, че изпускат леко вода на дънките и с парцал масажират някои части, за да заличат вината си....гледайки те виновно.
:)
 
От: Re: От: Колко пъти сте летели със самолет ?

Я разкажи. Все си го представях, че изпускат леко вода на дънките и с парцал масажират някои части, за да заличат вината си....гледайки те виновно.
:)

Банкооо, женен мъж съм, не ме карай да се излагам тук :D имах предвид обслужването на стюардесите, а не добавената стойност към услугата "въздушен превоз на пътници" :)
 
От: Колко пъти сте летели със самолет ?

Никога не съм, гласувах Не бих летях, което предполагам означава и че не съм. Не бих летял поради две причини. Едната е, че не обичам височините много (да речем лек страх). Втората е, че при относително рязка промяна в налягането тялото ми нещо се побърква и ми става лошо. Един път изкачихме една много стръмна и дълга улица с кола. Внезапно бях на доста метри по-високо (в нещо като балкан е улицата). Дори тогава ми стана лошо. А ако самолет се издига и слиза предполагам ще е много по-рязка промяната. Така че не мерси.
 
От: Колко пъти сте летели със самолет ?

В самолета няма резки промени на налягането. То си остава постоянно. И мен ме е страх малко, ама ако трябва да отидеш до другия край на света няма друг избор.
 
От: Колко пъти сте летели със самолет ?

Никога не съм, гласувах Не бих летях, което предполагам означава и че не съм. Не бих летял поради две причини. Едната е, че не обичам височините много (да речем лек страх). Втората е, че при относително рязка промяна в налягането тялото ми нещо се побърква и ми става лошо. Един път изкачихме една много стръмна и дълга улица с кола. Внезапно бях на доста метри по-високо (в нещо като балкан е улицата). Дори тогава ми стана лошо. А ако самолет се издига и слиза предполагам ще е много по-рязка промяната. Така че не мерси.

Налягането не се променя както каза Тест, но при мъжете се усеща повече рязката промяната на височината при отделяне от пистата. Все едно топурдаците ти се качват в гърлото :lol: но на различните места в самолета силата е различна, така че има вариант и за по-леко преживяване. Относно страха от височина и аз имам такъв. Живея на 14 етаж от 1 година и все още не съм свикнал и ми е кофти като съм на терасата. Странното е, че в самолета въобще не се усвеща, целия е херметически затворен и сигурен, даже ми е кеф да гледам през джама :)
 
От: Колко пъти сте летели със самолет ?

В самолета няма резки промени на налягането. То си остава постоянно. И мен ме е страх малко, ама ако трябва да отидеш до другия край на света няма друг избор.

Брат ми има по няколко диоптъра на двете очи, и винаги се оплаква от промяната на налягането - Силна болка в очите.
На него му се налага да лети често, и казва "Понякога окото ми направо ще се пръсне, трябва да мижам силно за минута две" (скланя глава, или слага ръце на лицето)
 
От: Колко пъти сте летели със самолет ?

С налягането нямам проблем (само дискомфорт в ушите), проблемът ми е с обездвижването и скуката. Десетина часа в седнало положение само да те поят и хранят не е лесно. След три полета си изгледал всички налични филми в монитора и ако не си носиш умираш от скука :twisted:.
 
От: Колко пъти сте летели със самолет ?

Оу, и аз съм с ушите... имам пукано тъпанче, същевременно оперирано ухо - Младежки простотии :)
Та яко ме трещи, и то директно в мозъка.

Даже по изкачване с автомобил на височина (планински райони), същата работа, цепиииии главата яко.

Но преживявам, не се давам.

Скука да, чета книга Аз. Като някво свидливо дете съм, никой не искам да ми гледа в монитора... затова четене.
 
От: Колко пъти сте летели със самолет ?

Скука да, чета книга Аз. Като някво свидливо дете съм, никой не искам да ми гледа в монитора... затова четене.

Пробвах веднъж с книга, но ме заболяват очите като пуснат кепенците и трябва да ползвам лампата. С лаптопа като че ли е една идея по-добре.
 
От: Колко пъти сте летели със самолет ?

Има си промяна в налягането със сигурност. Колко е промяната и точно кога възниква не съм запознат, но има такава.
 
Re: От: Re: От: Колко пъти сте летели със самолет ?

Банкооо, женен мъж съм, не ме карай да се излагам тук :D имах предвид обслужването на стюардесите, а не добавената стойност към услугата "въздушен превоз на пътници" :)
Хахаха, да знам. То нищо лошо няма. Все пак и ти човека, на който му се случва играе учуден след като му се случи. Докато в един момент не започне да става убаво, ама това е друга тема. Сега бих поел не към Париж, а към Холандия, да видя там как е. Винаги ми е било чудно и загадъчно там, както и се надявам да летя със стюардеси, които се грижат добре за пасажерите, а не некви сърдите лелки в периода на червената роза. :)

И не знам какво толкова по Дискавърите плашат хората с тези катастрофи. Реално са много по-малко от земните. Да, верно, че там е малко по-голям риска да не се развият нещата в твоята посока е така, но все пак в пъти по-малко са. ;)
 
От: Колко пъти сте летели със самолет ?

Надявам се никога да не ми се наложи да направя дълъг полет, 'щото си мисля че ще изтрещя :lol:.
Иначе имам 10-12 полета на къси разстояния(около 2-3 часа), като най изненади бяха стюардесите от Австрийсктие авиолинии(не помня коя беше компанията точно) като исках бира в 7 сутринта( 6 наше време) :D.
 

Горе