Колко смятате да инвестирате в своя бизнес?

Съгласен съм, че времето е най- ценното което губим - правейки нещо
 
Всеки сам намира удобната сума и удобният риск. За един е 100 лв. , за друг 100 % реинвестиция, за трети част от месечния доход. Рискове от 5% до 100% са описани в книги и онлайн материали. За мен правилното съотношение е в същността на бизнес модела, в който влизаш. Добрата подготовка, познания и добри практики носят добра преценка за риска и за апетита към риска в сегмента или инструмента - но за всеки е индивидуална преценката спрямо моментно състояние, възможности и склоността към чакане, критерии за резултати. Към питащият - ТОТО не е бизнес, не и услуга за която да се плаща. Това е забавление, мечтата преди тиража, може пък да излезе! Представител съм на най-рисковият възможен бизнес - капиталови пазари. Всеки ден преценявам, съпоставям и инвестирам както собствен портфейл, така и клиентски. Практиката и клиентите ме научиха, че инвестиция под 10 000 лв. е забавление, опит, търсене на късмет, обучение, тест и игра на тото, съответно не всеки може да си позволи такива обеми за проба. Ако стартираш бизнес модел, или инвестираш в бизнес идея - цифрата е с поне пет нули и много търпение, само тогава може да се очаква нормален средномесечен резултат, достатъчен за нормално развитие и дълъг икономически живот. Важното е да сме предприемачи и в мислите си, и в обученията си, и в коментарите си. Все пак сме тук за да развиваме и опитваме различни подходи, а не да си мерим числата.
 

Горе