Колко струва вашия сайт?

Абе що се занимавате с глупости? Откакто се появи AdSense истинската цена на сайт може много лесно да се определи:
Постъпленията за една година разделени на 0.10 (ако приемем 10% годишно обезценяване) = цената на сайта.

Например ако получавате $1000 на година, цената на сайта е $10 000
 
хехее www .free-host.tradeo.biz -> $202.00

за 200$ сайт имам, какво да се оплаквам. :lol:

Ако питате мен, най-точния начин да се види цената на един сайт е да се направи справка в някой онлайн маркет като sitepoint.com. ;)
 
webmaster каза:
Абе що се занимавате с глупости? Откакто се появи AdSense истинската цена на сайт може много лесно да се определи:
Постъпленията за една година разделени на 0.10 (ако приемем 10% годишно обезценяване) = цената на сайта.

Например ако получавате $1000 на година, цената на сайта е $10 000

Нищо подобно. :)
 
biks каза:
webmaster каза:
Абе що се занимавате с глупости?... ...получавате $1000 на година, цената на сайта е $10 000

Нищо подобно. :)

Дам, не може да се определи цената на един сайт само по почалбите и инфлацията. (Да не говорим тази "интернет инфлация" на базата на какви фактори се определя.)
Все пак има инфраструктура и сума ти други работи. :)
 
Или казано на наш език "webmaster tool", който се превръща в линк байт поради нещата, които прави - изчислява колко струва сайта Ви. Еми и двата случая много гора го обсъждат, и в това обсъждане се линква към него, а колко е точен само собственика може да каже. Даже и той ще се поузори да ви каже на каква база смята и какви коефиценти взима в алгоритамът си. Но истината е че му се налинква от това че е дал нещо, може би уникално на мрежата и по-специално на webmaster-ите. :)
 
мене ми се струва че собственика се занимава с продажба на сайтове... защо?

Защото примерно ти искаш да си купиш някакв негов сайт и тои ти казва еми тука има един туул който ще ти каже колко струва и като провериш неговите сайтове са дигнати цените... а може за рекламата нз...
 

Горе