Колко струва да си честен в днешно време.

От: Колко струва да си честен в днешно време.

под пунта разбирам, начинаещ човек, който едва сега започва и се хвърля стремглаво, или на човек, който не му се отдава графичния дизайн, но все пак иска да се пробва! а какво бихте казали за хора, които са се занимавали една две или три години сам самички, без да са ходили на каквито и да е курсове или да са работили в рекламно студио. питам това, защото предполагам че има и такива хора. (аз съм от тези, които първоначално са започнали така. аз научих графичния дизайн чрез книги, после в интернет и после с курсове и пак се стигна до интернет, както и до днес - с видеоуроци. аз си казвам пунта бях когато не разбирах и бях лишен от всякаква креативност. но с течение на обстоятелствата започнах да се преоткривам. не искам да се хваля със себе си! разбрах, че не се познавам достатъчно много добре. всичко зависеше от моето постоянство и търпение. графичният дизайн не е нещо, което можеш да претупаш просто ей така! и не е за хора със слаби нерви, а за хора със силна воля и търпение). всичко зависи от дарбата или заложбата на човека, да има богато въображение, да прави привлекателни неща, да си обича работата и да работи с разбиране спрямо изискванията на клиента, да има основни познания по графичен дизайн, да знае как да работи с програми за графичен дизайн, да умее правилно да ги съчетава (ако това е възможно и зависи от проекта на възложителя). и двамата могат да спзят довореностите. и най-накрая остава доволен клиентът, ако е лоялен разбора се и знае какво точно иска и как да поиска! важното е преди да се започне даден проект е хубаво информацията от двете страни да не е двусмислена!
 
От: От: Колко струва да си честен в днешно време.

Ами струва си, до сега не съм бил лъган слава богу! Естествено има си начини да усетиш дали срещу теб е мошенник.
 
От: От: Колко струва да си честен в днешно време.

Много!Не си заслужава да си честен :)
 
От: От: Колко струва да си честен в днешно време.

Много!Не си заслужава да си честен :)

Заслужава си, само ако пред теб стои някой, който също е честен. Тогава даже си е безплатно.
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Ми струва си. Общо взето срещаш същото отношение и в отсрещната страна. Но когато говорим за сериозни хора.
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Много е трудно да си честен в днешни времена! Аз винаги се старая да съм максимално коректен и честен към всеки един, но Вие сами сте свидетели как злоупотребяват с честността на хората. Жалко е! Но такъв е животът!
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Много е трудно да си честен в днешни времена!Аз винаги се старая да съм максимално коректен и честен към всеки един, но Вие сами сте свидетели как злоупотребяват с честността на хората. Но такъв е животът!

Така е ! Няма лесно:) Обикновенно почти всички млади искат да променят света, с годините обаче се оказва че светът променя тях. Някои продължават да са си максимално коректни и честни. Просто идеализмът им се изчерпва в един момент, вместо това се научават да преценяват, да вземат решения, да отговарят за решенията си и т.н. на един куп други все трудни неща.:)
 
Последно редактирано:
От: Колко струва да си честен в днешно време.

И аз се опитвам да бъда максимално честен и откровен със всеки, дори когато нещо не ми харесва просто си го казвам, вапреки че на много хора им е неприятно, но на мен съвестта ми е чиста и спя спокойно! А когато става въпрос за сделки гледам да съм максимално коректен и ако случайно има проблем от моя страна, освен голи извинения гледам да компенсирам човека.
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Колко струва да си честен в днешно време?

Да си честен? Или да си коректен? Не е издребняване, а съществена разлика във взаимоотношенията, според мен. Когато става дума за работа, ми стига да са коректни с мен. И се стремя винаги да съм коректна.
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Колко струва да си честен в днешно време?

Да си честен? Или да си коректен? Не е издребняване, а съществена разлика във взаимоотношенията, според мен. Когато става дума за работа, ми стига да са коректни с мен. И се стремя винаги да съм коректна.

Като ви трябват 10 поста поне пишете в по-пресни теми, а не вадете трупове от преди година и половина, че мирише бе!
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Аз съм нова тук. Интересно ми е. Ако беше само за десетте пост-а, можех да почна от най-пресните наред. Явно имате хипер чувствителен нос, простете!
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Я, дама. Добре дошла и без това сте малко тук
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Благодаря Ви!
Така е доста по-окуражаващо от първия път.
Но май наистина началото ще е най-трудно...
Няма да спамя повече в тази тема - обещавам.
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Преди време имах много лош опит с човек, който се беше заел с изработването на сайта ми. Каза, че ще е готов за 2 седмици, но след 2 месеца още не беше. Лошото е, че през тези 2 месеца той звънеше отвреме-навреме, за да си иска парите. Отказа да сключим договор в началото. Накрая, супер изнервена, го смених. Този, който го доизработи, беше готов за броени дни. Но защо си мисля, че да срещаш коректност в Б-я е трудно?
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Без да чета цялата тема ще си кажа мнението, тъй като гоня брой коментари :D

В България нещата са доста изкривени вече. Проблемът според мен е най-вече психологически и в липсата на ценности, без значение за каква работа или въобще взаимоотношения си говорим. Човек за човека е вълк, нали така беше латинската поговорка. Всеки гледа да прецака другия, да направи лесни и бързи пари, да е тарикат. Наемодателите не искат да плащат, работниците искат да отбият нормера и без усилия да печелят пари. Това трябва да се промени!
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Без да чета цялата тема ще си кажа мнението, тъй като гоня брой коментари :D

В България нещата са доста изкривени вече. Проблемът според мен е най-вече психологически и в липсата на ценности, без значение за каква работа или въобще взаимоотношения си говорим. Човек за човека е вълк, нали така беше латинската поговорка. Всеки гледа да прецака другия, да направи лесни и бързи пари, да е тарикат. Наемодателите не искат да плащат, работниците искат да отбият нормера и без усилия да печелят пари. Това трябва да се промени!
мн точно и в бъдеще ще става още по зле
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Здравейте, колеги! Темата , която сте захванали, макар че е от доста време, продължава да бъде актуална. Аз се записах съвсем скоро тук и ми се иска да си изкажа мнението. Харесва ми това , че има някакъв вариант на възмездие към некоректен работодател, защото аз си търсех работа в друг сайт за фриилансери, свързах се с един човек, на когото му направих няколко статии напред, а когато поисках да спази и моите условия след като свърших работата, той отказа да контактува повече с мен. Там няма как да дадеш отрицателна оценка или нещо подобно. Надявам се да е вярна поговорката, че всичко се връща на този свят. Доколкото виждам тук, и като разглеждам профилите и коментарите, се обнадеждавам все повече, че все пак са останали коректни хора. :)
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

- освен точно да знаеш какво искаш от отсрещната страна
- изискване на демоверсия/или поне кратък преразказ на заданието за уверение, че сте се разбрали с отсрещната страна
- портфолиото е голям плюс за фрилансъра
- работа с хора с положителна репутация
- преди да започнете работа за някой потърсете поне няколко отзива за него/прочетете коментарите, за да видите с каква личност работите
- Milestone payment (escrow) или предплащане за част от сумата или цялата сума
- уговаряне на всички аспекти от работата-вкл.за колко време ще е готов проекта и след колко време ще се плати
- при по-дългосрочен проект е хубаво да има текуща комуникация
- не давайте/избирайте абсурдно ниски цени или срокове за изпълнение т.е. ако срокът за изпълнение или цената е твърде под средната е твърде вероятно да не получите задоволителни резултати
- ако възникне проблем/невъзможност за изпълнение, своевременно да се уведоми насрещната страна и да се компенсира, ако е необходимо
- не се хващайте за работа на всяка цена ... подбирайте си работата и оценявайте реално труда си

Успех :)
 
Последно редактирано:
От: Колко струва да си честен в днешно време.

- освен точно да знаеш какво искаш от отсрещната страна
- изискване на демоверсия/или поне кратък преразказ на заданието за уверение, че сте се разбрали с отсрещната страна
- портфолиото е голям плюс за фрилансъра
- работа с хора с положителна репутация
- преди да започнете работа за някой потърсете поне няколко отзива за него/прочетете коментарите, за да видите с каква личност работите
- Milestone payment (escrow) или предплащане за част от сумата или цялата сума
- уговаряне на всички аспекти от работата-вкл.за колко време ще е готов проекта и след колко време ще се плати
- при по-дългосрочен проект е хубаво да има текуща комуникация
- не давайте/избирайте абсурдно ниски цени или срокове за изпълнение т.е. ако срокът за изпълнение или цената е твърде под средната е твърде вероятно да не получите задоволителни резултати
- ако възникне проблем/невъзможност за изпълнение, своевременно да се уведоми насрещната страна и да се компенсира, ако е необходимо
- не се хващайте за работа на всяка цена ... подбирайте си работата и оценявайте реално труда си

Успех :)

Много добър пост, имаш репотация от мен
 

Горе