Колко струва да си честен в днешно време.

Дискусията в 'Дискусия за Пазара' стартирана от OOxenri, Март 28, 2009.

1. alabalist

alabalist New Member

Рег.:
    Май 15, 2013
    Съобщения:
    313
    Харесвания:
    29
    Точки:
    0
    От: Колко струва да си честен в днешно време

Малко извън темата, но когато преди години се отказах като цяло от телевизията махнах договора и приемника се търкаля 2 години при мен без никой да го потърси. Изхвърлих го.

2. Atiteddy

Atiteddy New Member

Рег.:
    Окт 11, 2015
    Съобщения:
    9
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    От: Колко струва да си честен в днешно време.

Един интересен феномен, който открих при мен. Веднага щом покачих цените на статиите ми във Фивър, веднага нарастна и броя на покупките; явно горния пост има основания. Хората очакват, че при ниски цени ще получат ниско качество. Но има и друг феномен: хващат се на високите цени и почват да се пазарят за по-ниски. Значи искат високо качество, но не искат да плащат цената му. :)

3. pafeca

pafeca Member

Рег.:
    Март 18, 2017
    Съобщения:
    96
    Харесвания:
    23
    Точки:
    8
    Ако си честен и си цениш труда, няма да стигнеш далеч... за жалост.
    Говоря от личен опит.
    Всичко трябва да се прави с фокус ПАРИ, изглежда само така могат да станат нещата.

4. rujel

rujel Active Member

Рег.:
    Февру 2, 2016
    Съобщения:
    135
    Харесвания:
    48
    Точки:
    28
    Вкъщи ползвам БТК ADSL, като пак е с безплатен модем. След няколко години започнаха масова подмяна на модемите. Аз не желаех да сменям модема, защото нямам нужда от Wifi (какъвто имаше новия модем). Накрая от БТК настояха да взема новия модем (защото иначе стоял при тях и им заемал място), като се съгласиха да ми оставят стария. Още съм си на стария модем, а новият вече нямам спомен къде стои вкъщи дори и не тестван...

5. zalozite

zalozite Member

Рег.:
    Юни 26, 2009
    Съобщения:
    224
    Харесвания:
    21
    Точки:
    18
    Професия:
    soccer
    Място:
    bulgaria
  6. kpetrov

kpetrov Well-Known Member

Рег.:
    Апр 22, 2015
    Съобщения:
    1,344
    Харесвания:
    168
    Точки:
    63
    Колко струва? Ами запазваш си съвестта. А по конкретната ти тема, не винаги всичко зависи от теб, понякога някой може да не ти е платил по независещи от него причини, не говоря за твоят конкретен случай.

7. boikov

boikov New Member

Рег.:
    Авг 10, 2017
    Съобщения:
    13
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Здравейте, досега не съм бил freelancer, но ми е интересно как сте сигурни, че ако се разберете с някой, той ще удържи на обещанието и ще ви плати след това. Подписват ли се договори?

8. D.Ivanov

D.Ivanov Active Member

Рег.:
    Юни 7, 2011
    Съобщения:
    894
    Харесвания:
    134
    Точки:
    43
    Място:
    Varna
    Ако е за БГ и работата е по-обемна, ще ти вземе примерно 1 седмица от времето, да, подписвате договор със срок, за който да се изпълни поръчката, неустойки и т.н. По този начин и двете страни са коректни.

За чужбина, примерно изпълняваш поръчка от някой форум, парите предварително, няма друг начин. Или може да използваш сайтове като fiverr, но там ти спъват 20% от сайта, така че трябва цените ти да са с 20% отгоре на нормалните.

9. kpetrov

kpetrov Well-Known Member

Рег.:
    Апр 22, 2015
    Съобщения:
    1,344
    Харесвания:
    168
    Точки:
    63
    Искам да си споделя мъката :) :(
    Пиша за 1 сайт, който е в строго прифилиран таргет. Заедно с 1 колежка, пренаписваме огромни обеми. А собствениците си го рекламират. Сайта дръпна напред. И веднага се появи конкурента в нишата със заплахи. Имаше една статия за събитие, в което трябваше да се пейстне графика на програмата. Та този конкурентен сайт, на който явно му се бърка в бизнеса е писал някакви заплахи - копирали сте програмата от нашата статия - а те всъщност са копирали програмата от официалният сайт на институцията, която организира събитието.

Да си честен си струва, но ще трябва да се справяш с много нечестни уличници, които са готови във всеки момент да опитат да направят мръсно.

10. Nikolay82

Nikolay82 New Member

Рег.:
    Септ 27, 2018
    Съобщения:
    19
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    Винаги ще има нелоялна конкуренция, за съжаление. Най-добре да се подписват договори, за да си е всичко официално и да имате защита и сигурност. Честната дума, за съжаление, не значи почти нищо в днешно време.

11. Martin Cohen

Martin Cohen New Member

Рег.:
    Февру 26, 2019
    Съобщения:
    5
    Харесвания:
    3
    Точки:
    3
    Izvinqvam se che pisha po tozi nachin.
    Ima mnogo podleci koito se mislqt za nedostejimi. Bravo che gi presledvash do krai s posledstviq.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice