Колко струва един уеб сайт?

От: Колко струва един уеб сайт?

Силно не съм съгласен сайт да се продава само за 12x месечния приход.
12x месечния доход + приемлива цена за домейна + цена за всяка статия, ако е авторко съдържанието, но най добре е да се продава за 3-5 годишният приход.
 
Колко струва един уеб сайт - Дискусия

Извинявай, че съм супер нагъл, ама да речем че имам сайт, който за последните 6 месеца е правил средно по 1100 лева месечно, има домейн .bg и е на baby хостинг от hostgator ... Не че нещо, ама ми е много интересно, колко бихте платили за такъв сайт... ?
джъст информативно, нали...
 
От: От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

Дано си намериш оферти.
 
От: От: От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

Дано си намериш оферти.
Ако имаш предвид този над тебе, офертата му ми се вижда разумна, но нямам чак толкова пари в наличност та да проявя интерес.
Иначе ако трябва да се купува сайт печелещ над 1000лв на месец, ще трябва да се плати поне едно 50-100 хил. лв за него (поне аз така смятам).
 
От: От: От: От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

Ако имаш предвид този над тебе, офертата му ми се вижда разумна, но нямам чак толкова пари в наличност та да проявя интерес.
Иначе ако трябва да се купува сайт печелещ над 1000лв на месец, ще трябва да се плати поне едно 50-100 хил. лв за него (поне аз така смятам).

абе вие понякога не се чувате какво говорите.... сайт дето печели 1000 на месец ще го купиш за 50-100 хиляди...

първо осъзнаваш ли разликата каква е между 50 и 100 хиляди и да речем че платиш 100 хиляди. Значи ще ти се възвърне инвестицията след около 100 месеца , което си е 8 години и 9 месеца и то при положение че за 8 години си поддържаш нивото на сайта....

понякога ми чупите кофата като пишете преди да мислите...
 
От: От: От: От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

Ако имаш предвид този над тебе, офертата му ми се вижда разумна, но нямам чак толкова пари в наличност та да проявя интерес.

Мерси за подкрепата :) и аз смятам че цената е реална ...

Иначе ако трябва да се купува сайт печелещ над 1000лв на месец, ще трябва да се плати поне едно 50-100 хил. лв за него (поне аз така смятам).

И с това съм съгласен. Само не съм сигурен, дали колегата иска да има 1000 лв чист приход? Ако е така, то наистина цената би трябвало да е там някъде. Както бях постнал преди време това http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=1499 , ако вземем например, че за последните 3 месеца е направил 3000 лв х 12 = 36 000 лв.
 
От: Колко струва един уеб сайт?

Силно не съм съгласен сайт да се продава само за 12x месечния приход.
12x месечния доход + приемлива цена за домейна + цена за всяка статия, ако е авторко съдържанието, но най добре е да се продава за 3-5 годишният приход.


Не си разбрал правилно - цената се определя като се умножи дохода за последните 3 месеца по 12 или това са все едно дохода за 3 години напред ;)
 
От: От: От: От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

Иначе ако трябва да се купува сайт печелещ над 1000лв на месец, ще трябва да се плати поне едно 50-100 хил. лв за него (поне аз така смятам).

Сайт, който прави 1000 на месец се продава спокойно между 12000 и 18000, зависи вече от договорките.
 
От: От: От: От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

Ако имаш предвид този над тебе, офертата му ми се вижда разумна, но нямам чак толкова пари в наличност та да проявя интерес.
Иначе ако трябва да се купува сайт печелещ над 1000лв на месец, ще трябва да се плати поне едно 50-100 хил. лв за него (поне аз така смятам).

двойно ли виждам вече или нулите наистина са много?!?!

абе разходете се малко ДП, СП, Седо вижте хората на какви цени продават сайтове, кой ще чака възвръщаемост след 8-10 години това да не е недвижим имот?!?!
 
От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

Не, не се обиждай човече (този преди преди мен), но определено това е смешна цена. Не можеш да продадеш нещо на цена равна или по-малка от един негов годишен оборот и да смяташ това за добра сделка. Преди време по вестниците писаха как преди време Булбанк бил продаден за цена малко над годишния оборот на банката и това там се смяташе за нагласена сделка с подбити цени (т.е. дадено на батко и братко). А човек за да постигне дадено развитие на сайта явно е вложил наистина много пари и усилия и не е редно да очакваш цена, която ще си избиеш за година-две. Обикновенно ако купуваш нещо готово, избиване на парите трябва да чакаш минимум след 5 години, освен ако не успееш да повишиш печалбата.
 
От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

^
^
^
право викаш


зависи от сайта, аз не бих дал и тази толкова разпространена формула 12х месечната печалба за сайт който продава хапчета, но за информационен сайт в бг или продажба на полезни/реални продукти бих дал 3-4 пъти годишната печалба, просто защото тези сайтове се развиват, а програмите за сайтовете от типа бели зъбки както вие по-добре от мен знаете се затварят ;)
 
От: От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

Ако имаш предвид този над тебе, офертата му ми се вижда разумна, но нямам чак толкова пари в наличност та да проявя интерес.
Иначе ако трябва да се купува сайт печелещ над 1000лв на месец, ще трябва да се плати поне едно 50-100 хил. лв за него (поне аз така смятам).

Не, не се обиждай човече (този преди преди мен), но определено това е смешна цена. Не можеш да продадеш нещо на цена равна или по-малка от един негов годишен оборот и да смяташ това за добра сделка. Преди време по вестниците писаха как преди време Булбанк бил продаден за цена малко над годишния оборот на банката и това там се смяташе за нагласена сделка с подбити цени (т.е. дадено на батко и братко). А човек за да постигне дадено развитие на сайта явно е вложил наистина много пари и усилия и не е редно да очакваш цена, която ще си избиеш за година-две. Обикновенно ако купуваш нещо готово, избиване на парите трябва да чакаш минимум след 5 години, освен ако не успееш да повишиш печалбата.

уверявам те банките нямат нищо ама нищо общо с уебсайтовете. Понеже явно СП, ДП, Седо не са достатъчно ясни ето линкове към тях
http://marketplace.sitepoint.com/
http://forums.digitalpoint.com/forumdisplay.php?f=52
http://www.sedo.com/main.php3?language=us

както и линк към темата "Колко струва един уебсайт" тук в предприемач
 
От: Колко струва един уеб сайт?

преводът не е ясен още в сайта на изитрейдър:

"средният месечен приход на уеб сайта за последните три месеца, умножен по 12"

в оригиналния текст на преведената статия http://pdfind.com/marketplace--frequently/ ясно и недвусмислено си пише:

"Using this method you would calculate the average monthly revenue of the site using the last three or four months of data, and multiply the monthly revenue by 12"

което както и да го превеждате означава "използвайки този метод трябва да изчислите средно месечния приход на сайта като използвате данните от последните три или четири месеца, и умножите месечния приход по 12"

на прост език говорим за ЕДНОГОДИШНИЯ приход

Баси поне четете бе!
 
От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

То и Google дава по $0,01 за клик, че и по-малко, обаче не него трябва да взимаме за пример когато говорим за реални цени. Това, че някой подбива цените или друг се мъчи максимално бързо да се отърве от сайта си (по някаква негова си причина), не са случаи за пример, а по-скоро частни случаи (или случай прецакване). Никой сериозен админ не би продал сайта си за под един свой годишен оборот, че и дори ще го умножи не по 3, а поне по 5. Тук не говоря за сайтове с хапчета и тем подобни, а за сериозни сайтове, които не зависят от конкретна афилейт програма.
 
От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

за колко беше купен http://bg-mamma.com/ и колко приходи е имал?

и какво има и няма нищо общо, а какви са сайтовете
 
От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

мерси бате, ти ми помогна да открия нова пазарна ниша - ще купувам сайтове и ще ги продавам на някой unwise customer на цена явно от три до пет пъти по-висока от тази, на която съм ги купил аз
 
От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

ще ги продаваш, ако намериш балами да продават качествени сайтове на смешни пари ;)
пък ако не ... ти прави качествени сайтове (мога да ти кажа на какви тематики ме интересуват) и като имаш приходи по 200лв годишно(може и месечно) аз ще ти давам 3000лв а само за дизайн и функционалност ще е трябвало да платя 5000 примерно

не знам дали сега започваш да разбираш за какво говорим тук.
 
От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

не се карайте
един сайт струва толкова, колкото някой е готов да плати за него
всичко останало са само спекулации и догадки
 
Re: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

мдам точно толкова колкото е готов някои да плати за него но не по малко 12 месечната печалба ( в редки частни случаи може да има известен риск примиум надолу)

Офлаин бизнесите се продавават от 3 - 5 годишни доходи неможе сайтовете да са от 5 нагоре по скоро бих казал между 1 и 3 г е ок

цената тръгва от едногодишния приход и се гледат другите фактори от темата колко виляят Колко струва един уебсайт
 
От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

не се карайте
един сайт струва толкова, колкото някой е готов да плати за него
всичко останало са само спекулации и догадки
И това не е съвсем вярно. Освен това колко е готов някой да плати е важно и колко иска отсрещния. Номерата от типа "Аз ти давам 50ст за сайта, ти приемаш, 'щото повече не давам?" минава само на ламери. Ако купувачът не иска да плати реалната цена на сайта просто няма да го продаваш за момента и ще почакаш за истински купувач.

А "баламия Unwise" трудно ще ви купи скъпо евтините сайтове, тъй като моята политика е друга:
Създавай сайтове и не ги продавай. Купуване е допустимо когато се намери балама да продава на вече споменатите жълтостотинкови цени. Купените сайтове също не бих тръгнал да ги продавам. Казано с други думи: гради и не продавай, купувай и не продавай.
 

Горе