Колко струва един уеб сайт?

От: Колко струва един уеб сайт - Дискусия

Имам един въпрос към честите посетители и редовно пишещите във форума :) Върви ли продажбата на дизайни и кои теми са най-желани ? ( Под тема за дизайн на сайт имам предвид лични страници,портфолио,фирмени сайтове,музикални сайтове и т.н. )
*Пак подчертавам , че става въпрос за дизайн , не цялостно изграждане на сайт , система и т.н.
И с 2 думи основния ми въпрос е : Какъв тип дизайн би бил най-предпочитан и най-печален ако направя ?
Върви ако е евтин! Също така зависи и от качеството, разбира се.
 
От: Колко струва един уеб сайт?

Зависи от доста неща ... как е направен сайта ... за какво ставаа .. за какво е направен.. да ли това което е ..... , че ти хареса .... и да ли ще струва толкова пари колкото е направен :)
 
От: Колко струва един уеб сайт?

Така зададен въпросът ми прилича на :Колко струва една кола? :wink:
 
От: Колко струва един уеб сайт?

Мое мнение, че силно зависи от приходите, информацията, сферата в която е и от позицията му в google.

В общи линии ако сайта се разглежда, като бизнес, то този бизнес трябва да има печалба. Една добра среда цена за един такъв сайт се равнява на едногодишната или двугодишната му печалба или на приходите му за една година.
 
От: Колко струва един уеб сайт?

еми от един сайт има доста предимства зависи какви неща има дали ще хареса на останалите....
 
От: Колко струва един уеб сайт?

Здравейте,

Бих искал да споделя моето мнение а то е следното:
1/ зависи от продавача, дали иска да разкара сайта, поради някаква причина ( прекалено много време за поддръжка, нов проект, работа в чужбина или друго )
2/ дали купувача е готов на всичка за да започне бизнес с летящ старт.
Давам прост пример, вие сте оптимизирали и печелите по 200 лева месечно от сайта rabota edikvosi.com а аз съм се уредил с договор за управление на HR в голяма верига магазини на стойност 10 000 месечно.
В повечето мнения се лансира идеята за едногодишната печалба + нещо за дизайн евентуално. В конкретния случай обаче може да се търси доста по висока цена, защото фирмата ми би получила допълнително улеснение от фактор време за разработка на сайт и имам достъп до евентуални служители и мога да се рекламирам, като преуспяла фирма за HR s 5 годишен опит в областта и прочие. Цена в конкретния случай от 5К не е невъзможна.
Моето мнение, е че всичко е специфично според случая.
 
От: Колко струва един уеб сайт?

Уебсайт никога не може да има твърда и точна цена. Точно затова аз не предлагам и никога няма да предложа твърди цени за изработка на уебсайтове. Всеки собственик на уебсайт иска специфичен дизайн и специфични функционалности. Това не може и няма как да бъде оформено в пакети. А който предлага такива пакети или е несериозен, или няма опит в бранша.
 
От: Колко струва един уеб сайт?

Уебсайт никога не може да има твърда и точна цена. Точно затова аз не предлагам и никога няма да предложа твърди цени за изработка на уебсайтове. Всеки собственик на уебсайт иска специфичен дизайн и специфични функционалности. Това не може и няма как да бъде оформено в пакети. А който предлага такива пакети или е несериозен, или няма опит в бранша.
Много точно казано. И евалата за това каква практика имаш. :) Това е правилното. Сори, но некви дето ти продават сайт за 150 лева (бизнес сайт), някакси не ми е много бизнес за тези пари. Да инсталнеш един WP блог и да го настроиш - ОК, ама за корпоративен сайт, който да представя компанията. :)
 
От: Колко струва един уеб сайт?

По мое мнение един сайт трябва да струва поне 8 пъти X месечната печалба. Все пак в повечето случаи говорим за дългосрочна инвестиция.
 
Един сайт може да струва както 100 лв така и 10 000 лв :)
Абе виждал съм и за повече от 100 000 лева, а според нашите управляващи може и над 6 милиона за портал. :) Да не говорим и че за големите като Амазон, ебей и подобни отиваме вече и нагоре. :)
 
От: Колко струва един уеб сайт?

Сайтът струва толкова колкото се договориш с продавача (пазарна икономика) :)
 
От: Колко струва един уеб сайт?

Много точно казано. И евалата за това каква практика имаш. :) Това е правилното. Сори, но некви дето ти продават сайт за 150 лева (бизнес сайт), някакси не ми е много бизнес за тези пари. Да инсталнеш един WP блог и да го настроиш - ОК, ама за корпоративен сайт, който да представя компанията. :)

Е аз стоях без цени, но реших да пробвам и с цени. Сложих на сайта пакети, които са по-скоро за ориентация и даже скоро ще ги опиша точно като такива. Толкова ли сбърках с това?
 
Re: От: Колко струва един уеб сайт?

Е аз стоях без цени, но реших да пробвам и с цени. Сложих на сайта пакети, които са по-скоро за ориентация и даже скоро ще ги опиша точно като такива. Толкова ли сбърках с това?

Не, не си. Някои имат различна политика. Но знам за какви хора става дума и предпочитам той да си каже, после аз. :) Иначе е клизма. ;)

Предполагам повечето хора тук знаят какво имам предвид, когато някой клиент им дойде и им каже "Искам нещо елементарно", а в последствия излиза, че не е точно така. Това "елементарно" се е превърнало няколко пъти в сайт за няколко бона. За това когато си описваш нещата, добре се придържай към тях. ;) Иначе по-добре на пазара да се продават картофи. :)
 

Горе