Колко струва една фейсбук група или страница - Дискусия

От: Колко струва една фейсбук група или страница - Дискусия

Ти да не проадваш faebook групи? Как ги оценявате? Трябва да е супер насочена група, че да струва тези пари и пак няма кой да ги даде. Реално каква цена си мечтаят някои да получат и колко ги продават са 2 напълно различни работи. И аз продадох няколко facebook страници, но съм им искал къде по земни цени. То тези почитатели ги продавате като добитък бе. buysell, правилно ли смятам, че за тази група искаш 2280 лв? като я продадеш пиши да ти сваляме шапка всички и да ти препиша моя бизнес, че явно не ставам за бизнес......
 
От: Колко струва една фейсбук група или страница - Дискусия

доста интересни цени се дават, но и доста различни... най-добре ако някой може да даде реални примери ;)
 
От: Колко струва една фейсбук група или страница - Дискусия

Истината е, че и този бизнес умира. Ще са ценни може би само групи с над 100000 и повече човека, като тенденцията е бройката да се увеличава. Потребителите вече са участници в по стотици групи и не са активни във всички. А това е най ценното на групата да е насочена и да е с активни членове....:)
 
От: Колко струва една фейсбук група или страница - Дискусия

Хора, спешно ми трябва или да купя страничка с поне 10 000 души във Facebook или някой да вземе да се съгласи да ви платя за промото на едни десетина групи - само 2 са супер спешните, другите ще ги разсрочим във времето,за да не е толкова очебиен спама :)

atanasova.ivelina<@>gmail.com
 
От: Колко струва една фейсбук група или страница - Дискусия

Добре, аз ще задам тогава въпроса по друг начин.
След като има толкова специалисти по набиране на фенове във Фейсбук страници, някой може ли да ми даде оферта за това, колко пари би ми взел, за да ми набере 50 хиляди фена в моя фейсбук страница.
С реклами и аз мога да си набера феновете и затова се интересувам се от други способи - анкети, игри, приложения и т.н. чрез които ще ми излезне по-евтино.
 
От: От: Колко струва една фейсбук група или страница - Дискусия

До @buddy love!
Така като го казваш изглежда много лесно някой да ти намери 50 000 почитатела. Но всъщност истината е друга, ако например твоята страница е с име " Магазин за дрехи Грация" аз ти гарантирам, че 50 000 със каквото щеш почти не възможно да ги събереш, но дори и да успееш, ще дадеш пари колкото една година да ти въртят рекламата по някоя национална телевизия.
А пък истинските специалисти, които се занимават с фейсбук маркетинг като цяло първо ще те попитат как се казва страницата и въз основа на това се изчислява колко процента от потребителите ще имат интерес от това което предлагаш и куп други неща, които играят основна роля при събиране на качествени потребители, които реално ще купуват а не да си чешат езиците. Не знам как си изчислил, че ти трябват 50 000 почитатела въз основа на какво?
Поддържам няколко страници, които нямат много почитатели, но пък за сметка на това почитателите реално имат интерес от това което им предлагам и купуват.

Мога да говоря много по темата защото с това се занимавам, но ще ти кажа само, че не е важно количеството, важно е качеството!
Поздрави!
 
От: Колко струва една фейсбук група или страница - Дискусия

Невероятно си прав, но понеже повечето ламери имат сайтчета еднодневки и в амбицията си да докарат трафик забравят какво всъщност предлагат на трафика. И понеже си мислят че 50к фенове ще им докарат трафик не се и замислят дали наистина е така. Реално погледнато таргетирани 10к фена могат да ти докарат повече трафик от 100к нетаргетирани такива.
Просто някои хора набират фенове за спорта, без никаква стратегия как да извлекат трафик от тях.
То е същото както в една друга тема бях писал за монетизацията - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=18463&p=170218#post170218
Трупат се фенове които не знаем какво да ги правим. Щото виждаш ли доста сайтове имат фейсбук страница, айде и ние да имаме, модерно е. ;)

Едит:
Повечето хора мислят така:
1. Трябва да изкарам пари -> ще продавам реклама, най далаверско е
2. Рекламодателите искат трафик -> трябва ми СЕО или Фейс реклама
3. Нямам пари за СЕО и Фейс реклама -> ще направя фен страница с мноооого фенове
4. Уравнението е Много фенове -> трафик -> (реклама/адсенс/смс глупости) -> пари

Е да ама не. Тези стъпки изискват доста умения и маркетингова мисъл. Не може фенове на бирата да ти докарат трафик в сайт за обувки. То и фенове на обувки може да не ти докарат трафик в сайт за обувки, ако не знаеш как! Трудно ще накараш рекламодател на строителни материали да рекламира в сайт на обувки. Никой не клика на адсенса ако е зафитирчен там където не трябва, или ако не му направи впечатление. Никой няма да ти прати смс за глупости. То нещата ако ставаха така лесно... :)
 
Последно редактирано:
От: Колко струва една фейсбук група или страница - Дискусия

100 лева/ 1000 почитателя ли :)
Според мен това е безумно скъпа цена. Като се има в предвид рисковете, че мога да я изтрият.

Според мен само 5-10% биха обърнали внимание на постовете ти там.
5 лева за 1000 звучи по-реално :)
 
От: Колко струва една фейсбук група или страница - Дискусия

Здравейте , предлагам публикуване на рекламни линкове във фейсбук страница с над 120 000 почитателя , постовете правят от 160 000 до 300 000 преглеждания на пост.
 
От: Колко струва една фейсбук група или страница - Дискусия

Страницата се продава заедно с изградена мрежа за рекламни линкове (скайп, email и Фейсбук профил)
За контакти:
Скайп: facebookreklama
 
От: Колко струва една фейсбук група или страница - Дискусия

@ThinkFast и FB_Marketing - съгласен съм напълно с вас, но не ми казвате нищо ново :)
Бъдете сигурни, че маркетинг частта от мозъка ми си е на мястото и е пълна поне до половината :)
Като доказателство сами виждате, че желая изграждането на собствена фейсбук група с точните потребители, които да ми осигурят продаващ трафик, а не купуването на готова група от бираджии :)

Затова ще перефразирам въпроса си:
Има ли хора, които се чувстват специалисти във Фейсбук, които могат да ми намялят разходите за привличане на фенове към Фейсбук страницата на уебсайта ми чрез използване на различен подход от реклама.

Страницата ми не е със заглавие: Нека съберем 1,000,000 българи, България на три морета, Футбол и други общолюбими теми, но това, което мога да кажа за момента е, че страницата има добро и предразполагащо име, а и почти всеки нормален човек би се заинтерисувам от услугата която сайта предлага сайта.
 
От: От: Колко струва една фейсбук група или страница - Дискусия

Вие като добитък ги продавате тея фенове:D

За мен не струват нищо защото има шмекерлъци, с които се правят много лесно такива многоцифрени групи. Отделно във всеки един момент някой от феновете може да ви репортне за нещо и да тривнат групата. Толкова ако нямаш за какво да си даваш парите може да си купиш. :)

Съгласен съм :)
 
От: Колко струва една фейсбук група или страница - Дискусия

Има един тънък момент в търговията и бизнесът с фейсбук страници. Политиката на Фейсбук по отношение на страниците е ясна - пише я на сайта им. Практики с подобни групи са на път да изчезнат до 6 месеца. Въпреки това би ми било интересно да си направя експеримент, за да установя ефективността на подобно начинание. Имаме един некомерсиален проект - /gradinka във фейсбук. Някой от фейсбук мениджърите на страници дали ще е заинтересован да ми каже би ли дал отстъпка - да речем за тест доколко ефективно би се справила неговата фен страница с промотирането на тази кауза? Ако някой е зарибен ще се радвам да пише. Каузата си струва особено ако живеете в София.
 
От: Колко струва една фейсбук група или страница - Дискусия

Добре.Сега аз имам няколко групи от по 100 000 фена.Колко пари мога да им търся като групите са премино насочени примерно към спорт грум коли и такива неща е не от тези НЕКА СЕ СЪБЕРЕМ 10000 ФЕНА И ДА РАЗБИЕМ НЕЩО СИ.Изчетох темата но не разбрах колко пари да им търся и също знаете някъде където да ги продам.По точно къде се купуват де.
 
От: Колко струва една фейсбук група или страница - Дискусия

Ти да не проадваш faebook групи? Как ги оценявате? Трябва да е супер насочена група, че да струва тези пари и пак няма кой да ги даде. Реално каква цена си мечтаят някои да получат и колко ги продават са 2 напълно различни работи. И аз продадох няколко facebook страници, но съм им искал къде по земни цени. То тези почитатели ги продавате като добитък бе. buysell, правилно ли смятам, че за тази група искаш 2280 лв? като я продадеш пиши да ти сваляме шапка всички и да ти препиша моя бизнес, че явно не ставам за бизнес......
4 месеца по-късно същата страница има:
215,474 People Like This
 
От: Колко струва една фейсбук група или страница - Дискусия

На мен ми казаха, че страница с 50 000души върви вече по 100лв. Много били паднали цените, но търся и не намирам. Ако някой продава , нека се свърже с мен. Пак да оставя скайпа miroslav.hr
 
От: Колко струва една фейсбук група или страница - Дискусия

Има един тънък момент в търговията и бизнесът с фейсбук страници. Политиката на Фейсбук по отношение на страниците е ясна - пише я на сайта им. Практики с подобни групи са на път да изчезнат до 6 месеца. Въпреки това би ми било интересно да си направя експеримент, за да установя ефективността на подобно начинание. Имаме един некомерсиален проект - /gradinka във фейсбук. Някой от фейсбук мениджърите на страници дали ще е заинтересован да ми каже би ли дал отстъпка - да речем за тест доколко ефективно би се справила неговата фен страница с промотирането на тази кауза? Ако някой е зарибен ще се радвам да пише. Каузата си струва особено ако живеете в София.

И аз четох, че ще правят чистка, но ще има доста недоволни. Не знам как ще го измислят.
 
От: Колко струва една фейсбук група или страница - Дискусия

100% ще се премахне тази практика.
 
От: Колко струва една фейсбук група или страница - Дискусия

Ефективно си е честно да ви кажа. За групи или фен страници става въпрос не разбрах едните говорят за едното а другите за другото...
 
От: Колко струва една фейсбук група или страница - Дискусия

не мога да разбера защо са ти чужди фенове
 

Горе