Колко струва създаването на wordpress тема

pst

Member
Здравейте, разговарям с няколко студиа, за изработката на wordpress тема, та ми е интересно да чуя мнението Ви, каква е средната цена за изработка. И струва ли си според вас инвестиция за изработка на качествени wp теми, които след това да продаваш в themesforest.com например? Гледам готините теми се продават 100+ пъти, с цена 40-50 долара, което си една добра сума и доста над вложеното? Интересно ми е да чуя мнението ви.
 
От: Колко струва създаването на wordpress тема

Ми оригинална тема струва към 2-3к долара.
Така че 100 пъти по 40 долара е малко над цената, която струва като уникална.
 
От: Колко струва създаването на wordpress тема

Здравейте, разговарям с няколко студиа, за изработката на wordpress тема, та ми е интересно да чуя мнението Ви, каква е средната цена за изработка. И струва ли си според вас инвестиция за изработка на качествени wp теми, които след това да продаваш в themesforest.com например? Гледам готините теми се продават 100+ пъти, с цена 40-50 долара, което си една добра сума и доста над вложеното? Интересно ми е да чуя мнението ви.

Ако си ги пратиш ти, да. Иначе, не.
 
От: Колко струва създаването на wordpress тема

И струва ли си според вас инвестиция за изработка на качествени wp теми, които след това да продаваш в themesforest.com например? Гледам готините теми се продават 100+ пъти, с цена 40-50 долара, което си една добра сума и доста над вложеното? Интересно ми е да чуя мнението ви.

Не, не струва според мен, рискът е прекалено голям, защото има разни тарикати, които крадат темите, т.е. купуват темата и после я препродават за десетина долара (в момента има такава активна тема), или пък направо ги подаряват, пускат ги свободно да се свалят (и такива теми има тук, във форума!). Та как ще печелиш, като примерно знаеш, че твоите колеги, от този форум крадат труда ти и този на другите?

Оригинална тема за WP струва 2 - 3 хилки???? Верно?

Да, защо да не е вярно?
 
От: Колко струва създаването на wordpress тема

Имай предвид, че темите в themeforest са специално изработени за широк кръг от потребители, тоест са изключително гъвкави и предлагат персонализация до голяма степен. Затова и са толкова продавани.

Също имай предвид, че не взимаш 100% от тези $40, а различен процент в зависимост колко и как продаваш. Също много важно е и да предложиш качествена поддръжка на продукта, тоест само с инвестиция за изработката няма да се разминеш.

В envato има изисквания, които трябва да се покрият ако имаш намерение да продаваш там - така, че имай предвид, че не всеки може да изработи такава тема. Много от студиата, с които си разговарял вероятно нямат нужната квалификация да свършат тази работа.
 
От: Колко струва създаването на wordpress тема

Имай предвид, че темите в themeforest са специално изработени за широк кръг от потребители, тоест са изключително гъвкави и предлагат персонализация до голяма степен. Затова и са толкова продавани.

Също имай предвид, че не взимаш 100% от тези $40, а различен процент в зависимост колко и как продаваш. Също много важно е и да предложиш качествена поддръжка на продукта, тоест само с инвестиция за изработката няма да се разминеш.

В envato има изисквания, които трябва да се покрият ако имаш намерение да продаваш там - така, че имай предвид, че не всеки може да изработи такава тема. Много от студиата, с които си разговарял вероятно нямат нужната квалификация да свършат тази работа.

Взимаш средно 50% от всяка продажба, като зависи от броя продажби.
 
От: Колко струва създаването на wordpress тема

Изключително трудоемка задача, предполагам ще ти изработят някаква нескописана тема, която дори няма да я одобрят в themeforest и само ще се набуташ - както ти казаха - такива теми там имат изключително голяма функционалност и опции и какви ли не неща, пък и support като нямаш после какво правим?

Stefany@
http://themeforest.net/popular_item/by_category?category=wordpress
Влизаш в някоя тема например тази:
http://themeforest.net/item/lifecar...?WT.ac=category_thumb&WT.z_author=AivahThemes

и сменяш regular лиценз - на extended и гледаш цената :)
 
От: Колко струва създаването на wordpress тема

Темата за да се купува ще трябва постоянен съпорт, ъпдейти и т.н. Иначе никакъв шанс
 
От: Колко струва създаването на wordpress тема

Аз лично познавам хора програмисти, който работеха доста време по тема за ThemForest и все не им я одобряват.Там трябва първо дизайна ти да има страшно много layout-и за всяка страница за да е както казаха някой колеги по-горе - гъвкаво. Всички PSD-та, икони, шрифтове до най-малкото нещо трябва да са уникални с описани лицензни права. Лицензните права от друга страна трябва да са описани по точно определен начин. От там нататък самият програмен код се тества доста сериозно ако имаш най-малък пропуск в системата няма да мине. Дори да работи, ако не е описано всичко по кода, цсс-а , дизайна и тн. пак няма да мине. общо взето е страшно много работа и то от хора, които наистина знаят какво правят. Да не говорим за съпорта. И в крайна сметка дори и да мине, процента, който взимат от THeme Forest е доста голям. Има топ теми, който са на хора и екипи занимаващи се предимно с тази дейност и наистина правят хубави пари, но разгледай и колко уникални теми има с по 2,3 .. 10 продажби. С две думи да платиш на някой да направи тема и да я продаваш там мисля, че не е много реална идея.
Поздрави :)
 
От: Колко струва създаването на wordpress тема

Доста трудоемко и сериозно начинание е да създадеш една тема като качествените в themeforest (понеже има и такива, които са доста бъгави). Минимума е 2-3 хиляди долара и тук говорим за екип от дизайнери и кодъри, които се ангажират и с това да предоставят редовни ъпдейти и бъг фиксове към темите си. Интересувал съм се няколко пъти за определени допълнения към платени теми от themeforest и са ми посочвали цени от порядъка на $1000, така че сметнете колко ще вземат за една изцяло нова тема. А има и студиа, които вземат на неразбиращите по 100-150$ за промяна на лого и цветове на темата, което е абсолютно нелепо, но явно тези високи цени са се наложили като стандарт.
 

Горе