Колко струва такъв сайт...

Msecurity

New Member
Рейтинг - 50%
1   1   0
Здр
Искам да попитам колко струва един сайт кои е на основата на HTML, например комбинирам php,java и основно html нещо като този , тои е основно HTML http://www.avideabg.com и се чудя дали след като инвестирам в него и да речем че след време реша да го продавам дали ще мога да избия инвестицията...
 
От: Колко струва такъв сайт...

А след това аз ще мога ли да ги избия тези пари... да не е пълна набутвация само :)
 
От: Колко струва такъв сайт...

А след това аз ще мога ли да ги избия тези пари... да не е пълна набутвация само :)
Никой тука не може да ти гарантирана дори и на 50%.... Има много фактори, които определят успеха на един сайт. Прочети тук в предприемач има много интересни неща, които могат да ти бъдат от полза!
 
От: Колко струва такъв сайт...

Мерси чел съм ги, но ме притеснява друго да речем че ще го развия до където имам познания, ще почета още малко и т.н но сайта както казах искам да е на основата на HTML и това ме притеснява , защото гледам как сайтове който са на основата на PHP не могат да се продадат или се продават за смешни пари... а какво ли остава за сайт който основно използва HTML :)
 
От: Колко струва такъв сайт...

Ти още рибата не си хванал, пък приготвяш тигана. Първо виж какво ще хванеш, после подбирай тиган.
Накратко: Щом си мислиш, че най вероятно нищо няма да направиш, по добре не се и захващай. С такова мислене още отсега си обречен на неуспех.
 
От: Колко струва такъв сайт...

Сайтовете се продават за смешни пари защото им липсва така цененият тук потенциал. Има обаче една тънкост тук - потенциала е ценен когато е поне частично реализиран. Хората тук обичат да вадят пари за сайтове тип птичка в ръката, а не орел в небесата. Докарвай редовно на сайта поне 1000 уникални от Гугле и кандидати ще имаш достатъчно за да с и на печалба от продажбата - ако обаче не успееш да го развиеш и прави по 50 уникални трудно ще му вземеш и 50лв.
 
От: Колко струва такъв сайт...

Как си виждаш инвестицията възвърната - като продадеш сайта; като печелиш от услугите предлагани от фирмата на сайта; като печелиш от реклама на сайта; друго?
Има много отговори - в зависимост от идеятат ти за инвестиране.
 
От: Колко струва такъв сайт...

Въпросът поначало е странен.
Цената на сайт не се определя от това дали е на ПХП или ХТМЛ.
Пък то таквоз разделение звучи тъпо. Той всеки ПХП сайт си е и ХТМЛ.

Ако искаш да правиш флипинг на сайтове - понаучи това-онова първо.
Примерно да ползваш някой ЦМС. Така хем по-лесно и бързо ще правиш сайтове, хем купувачите (поне нетъпите от тях) ще им се радват повече понеже иначе ще им се налага да търсят ПХП програмър да им редактира 'системата'.
 
От: Колко струва такъв сайт...

Благодаря на всички за отговорите.

Noke: точно това че ми писна от готови системи.. влизам тук да поразгледам от време на време и 80% от темите са свързани със готови системи, което малко или много омръзва на всички, а и като е писана системата някак си ще ми е по голяма тръпката да си развивам сайта... готова система: инсталираш-=>размисляш-=>триеш-=>размисляш-=>инсталираш... няма смисъл от готови системи поне за мен :)
 
От: Колко струва такъв сайт...

Що така?
Имаш време за губене ли?
 
От: Колко струва такъв сайт...

ем попринцип не, но поне да има и с какво да си убивам времето :D
 
И защо готовата система да значи непременно нещо скучно? Много сте ми странни като кажете "писана". То и wordpress, joomla, drupal, e107 и още една камара са писани. Какво ги отличава? Разликата в ТВОЯ подход. И 15000 да метнеш в разработка на "писан" продукт, като си балък, работа няма да ти свърши.
Доста хора са успели да припечелят доста добри средства въз основа на безплатни или по твоемо казано "неписани" системи. Пример mashable.
Хванете се в ръце и си вършете работата и развивайте идеите си.
 
От: Колко струва такъв сайт...

Дам темата започна да става забавна, но не мисля че това ми беше въпроса... всеки има различни интереси и различни предпочитания :)
Въпроса ми беше дали един HTML сайт може да има развитие и бъдеще , а не защо не искам готова системи :)
 
От: Колко струва такъв сайт...

Дам темата започна да става забавна, но не мисля че това ми беше въпроса... всеки има различни интереси и различни предпочитания :)
Въпроса ми беше дали един HTML сайт може да има развитие и бъдеще , а не защо не искам готова системи :)
Всичко това зависи от теб. :)
 

Горе