Колко струва това?

Аз пък бих подходил ако евентуално пиша това нещо чрез разработката на модули и стъпки. Тоест договаряме част 1 > разбираме се > изработва се, и така на етапи, щото с тея задания наистина не става.
Ти пак си прави стъпките, обаче 5 реда да опишат каквато и да е система е леко несериозно. А почне ли се добавяне на функционалности по време на разработка става манджа. В момента се мъча с такова чудо. Тръгва се от съвсем малко информация, продължава се с много фийчъри и накрая сторма ми прави респонс за 1-2сек., защото някой умник е сътворил файл 5к+ реда файл html+js+php естествено във фреймуорк, който би трябвало да те насочи да не правиш такива акита.

Та положението е доста сложно, поне за мен. Аз по трудно се разбира с клиента (като го закопая, по невнимание с някакви технически глупости). Готиното е да сте екип Търговец/Програмист/Дизайнер, но тук отиваме към фирма...
 
@ReminD това как ти ще реализираш нещата не го вълнува клиента. Той иска еди какво си завършено за Х време за У пари.

Кое му е сложното на това задание? Просто трябва да се доуточнят някои неща
 
@ReminD това как ти ще реализираш нещата не го вълнува клиента. Той иска еди какво си завършено за Х време за У пари.

Кое му е сложното на това задание? Просто трябва да се доуточнят някои неща
Правилно казано. Обаче аз винаги съм се стремял да не се срамувам от кода, който вадя. Това естествено не е задължително перо в бизнес отношенията.
 
Като спомена код (не разбирам в каква връзка :)) се сетих, че може да ги товариш за още пари: да получат право над код, който предоставяш. С други думи дали да е опен сорс или не.
 
Да мислил съм го, но май съм добра душа (мека китка) :D.
А връзката е че понякога в опит да направя нещо по-добре ми отнема от времето, което не съм калкулирал в началото. Това естествено си е мой проблем.
Клиента както каза не му дреме дали ще е направено както трябва, важно е да работи, както той иска.
 
@ReminD това как ти ще реализираш нещата не го вълнува клиента. Той иска еди какво си завършено за Х време за У пари.

Кое му е сложното на това задание? Просто трябва да се доуточнят някои неща
Да обаче мен ме вълнува дали ще ми се заплати :D , затова модулче по модулче, плащане по плащане, щото да не се сътвори нещо и да каже променяй го изцяло, аз от такава гледна точка.
 
@ReminD за да ти се заплати се прави договор. В него спокойно може да опишеш плащане на етапи.
 
  • Like
Реакции: Sky
Като спомена код (не разбирам в каква връзка :)) се сетих, че може да ги товариш за още пари: да получат право над код, който предоставяш. С други думи дали да е опен сорс или не.
иначе не им предоставяш кода ?
 
@GeorgeG бързата проверка не даде резулат. Довечера ако не ме мръзи ще проверя за повече :).https://www.predpriemach.com/members/georgeg.16103/

@isilona защо да им го предоставям ако не си плащат за това? Това че се ползва php не значи, че всичко е free (ioncube, zend guard).
 
ами ако предоставяш някаква услуга .. примерно като тоя колега бих си го представил .. ама някой да ти поръча приложение и да не му дадеш кода .. просто не мога да си представя кой би се навил .. това значи да е обвързан до живот с теб .. или да си поръчва нов ап ако иска ъпдейт :eek:
 
Явно си нов в бранша. Ще поживееш ще видиш, че това е нещо нормално.
 

Горе