Колко трябва да струва изработване на Лого или Банер

От: Колко трябва да струва изработване на Лого или Банер

Познавам човек, който е професионалист в изработването на банери и може да ти вземе 20 - 30 лева, но работи за доста фирми, които им прави сайтовете ;)
 
От: Колко трябва да струва изработване на Лого или Банер

Най добре е с конкурс.
Тук идва другия момент... за да обявиш "читав" конкурс това означава, че трябва да си приготвиш поне едни 1000 - 1500 левчета минимум за награда ;)
 
От: Колко трябва да струва изработване на Лого или Банер

Аз мисля, че зависи много от човека, изработващ го.

Примерно като татусите - едния ми взима 30 кинта и става добре, но други ми взима 180 лв. за същото, но става идея по-добре и има зад гърба си над 5 титли с първи места по международни конкурси. Зависи от човека, опита и работата му. Това е. ;)
 
От: Колко трябва да струва изработване на Лого или Банер

По 2 за лев, хахаха! Сериозно - за лого не мога да се произнеса, но за флаш банери: твърде различно е и не може да се говори без да се знае какво ще съдържа. Съмнявам се че ще получиш честни отговори. Най - добре първо си харесай дизайнер и след това питай за цената.
 
От: Колко трябва да струва изработване на Лого или Банер

ми според мене зависи от лого-то ... пак зависи и големината.. : ) )
 
От: Колко трябва да струва изработване на Лого или Банер

Страхотни мнения ...
Защо не локнете темата или поне я махнете от важни ...
 
От: Колко трябва да струва изработване на Лого или Банер

А имате ли представа, колко би струвало логото на сайт, ако си го измислил сам и само трябва да се "пипне" от художник?
 
От: Колко трябва да струва изработване на Лого или Банер

А имате ли представа, колко би струвало логото на сайт, ако си го измислил сам и само трябва да се "пипне" от художник?
250%-300% отгоре.
 
От: Колко трябва да струва изработване на Лого или Банер

Изработвам Флаш банери в стандартни размери или по поръчка на клиента. Стойността на тези които са показани на линка по-долу е 30 лв. Ако искате нещо по специално е по договаряне.
 
От: Колко трябва да струва изработване на Лого или Банер

ами ако банера е лесен за изработка мисля че 30 лв са достатъчни.Поне аз толкова вземам
 
От: Колко трябва да струва изработване на Лого или Банер

Дизайнерската работа е доста трудна. Не може за 1 лого да се трудиш над 2 часа и накрая да вземеш 10 лв. В форума съм виждал цени от сорта на 5,10,15 лв. Това е направо смешно. И все пак зависи много от това, от какво точно се нуждаеш и с кой точно работиш. Има някои хора искат от дизайнера лого, което струва 100 лв. например, а дават 10 лв.
 
От: Колко трябва да струва изработване на Лого или Банер

Само мога да Ви кажа, че изработването на качествено лого и то доста фирми вече имат желание за такова дават по 200$, но се прави нещо като търг и след това оставате 3ма и който спечели му дават парите, а има и по 400$, така че не е лоша работа това само да имаш фантазия. Който иска да му кажа сайта да ми пише (да не да правя реклама)
 
От: Колко трябва да струва изработване на Лого или Банер

20 лева най-малко :)
 
От: Колко трябва да струва изработване на Лого или Банер

Цената зависи от логото - ако е лесно и семпло повече от 5-10лв не струва (работа за 5 минути), но ако е нещо засукано или пък има някакви по-соецифични изисквания, то може да струва и няколко хилядарки
 
От: Колко трябва да струва изработване на Лого или Банер

Според мен логото не би трябвало да надхвърля 10% от общия бюджет за даден проект.
 
От: Колко трябва да струва изработване на Лого или Банер

Все едно да се задава въпроса "Колко може да струва тази картина ?" :)

п.с. jindo, харесвам нещата, които правиш, но какво общо има бюджета на проекта с логото ?
 
От: Колко трябва да струва изработване на Лого или Банер

Май не говори за реална цена за направата на нещо, а колко може да се измъкне :)
Все едно да се задава въпроса "Колко може да струва тази картина ?" :)

п.с. jindo, харесвам нещата, които правиш, но какво общо има бюджета на проекта с логото ?
 
От: Колко трябва да струва изработване на Лого или Банер

Biks е прав. Всъщност логото е като всяка творба. Има творби, които струват милиони, не че са отнели повече време или боя на създателя си. Оценката я дава клиента, така че мнения от сорта няма да направя това за толкова или пък ще направя това за еди колко си - не върви. Това, че няма някой да направи лого за $10 не означава, че клиентът ще остане без лого или ще плати $100. Идеята е, че трябва да се удовлетворяват клиентите, иска да даде $10 ми ще получи лого за $10, но на същия клиент може да му се покаже и лого за $100, което сте правили преди. Ако е ценител ще разбере, ако не е ще си има jpg за $10. Те та това.
 

Горе