Колко хора са нужни за сайт от 7 страници?

alabalist

New Member
Нужни са:

Ключови експерти:
Експерт „Компютърен оператор” – минимум двама, които да отговарят на следните минимални изисквания:
- Образователно-квалификационна степен – висше образование;
- Професионален опит - минимум 2 години опит в областта на разработване на уеб сайтове и/или в областта на информационните системи и технологии и/или програмирането;

Неключови експерти:
Участникът следва да разполага с екип от минимум 3 лица - неключови експерти за изпълнение предмета на обособената позиция.

http://www.aop.bg/case2.php?mode=show_doc&doc_id=641646&newver=2

Май скоро няма да работя по обществена поръчка директно :)
 
От: Колко хора са нужни за сайт от 7 страници?

Чудят се как да окрадат пари, реално ще е 1 човек а ще изпишат доста заплати
 
От: Колко хора са нужни за сайт от 7 страници?

Къде в тоя сайт могат да си видят описания на позициите по дадена поръчка или това може да стане само като си купиш документите по поръчката?
 
От: Колко хора са нужни за сайт от 7 страници?

сигурни ли сте, че искате да кандидатствате да сте преводачи в продължения на една година за колосалната сума от 4 000 лева, може да решат да публикуват "Клетниците" на английски в тоя проект...
 
От: Колко хора са нужни за сайт от 7 страници?

Грозна работа...
И според вас - кой в гр. Средец ще има фирма, отговаряща на теди и

Минимални изисквания: Участникът следва да е изпълнил през последните три години (считано до крайния срок за подаване на оферти) минимум 3 /три/ договора за изработване на интернет сайтове; Участникът следва да разполага със следните лица минимум: Ключови експерти: 1. Експерт „Компютърен оператор” – минимум двама, които да отговарят на следните минимални изисквания: - Образователно-квалификационна степен – висше образование; - Професионален опит - минимум 2 години опит в областта на разработване на уеб сайтове и/или в областта на информационните системи и технологии и/или програмирането; Неключови експерти: Участникът следва да разполага с екип от минимум 3 лица - неключови експерти за изпълнение предмета на обособената позиция.

Да не забравяме и това:

Домейн и хостинг за уебсайт, включително хонорари за уебдевелопъри, уебдизайнери, локализция на страницата ;


... Колко ли дизайнери и девелопери от Бургас отговарят на тези условия? И колко гледат Портала за Обществени поръчки?
Но в крайна сметка така е правилно - през портала и с тръжна процедура, иначе става анархия и мноо краденйе.
 
От: Колко хора са нужни за сайт от 7 страници?

Къде в тоя сайт могат да си видят описания на позициите по дадена поръчка или това може да стане само като си купиш документите по поръчката?

В общия случай - всички, които пускат обществена поръчка в сайта на АОП я слагат и на техния сайт в "Профил на Купувача" - от там можеш да си дръпнеш документите. Отделните позиции на търга ги има винаги в Поканата/Обявлението, но описания, като подробности може и само в документите. Много рядко обаче не могат да се намерят на сайта на възложителя и дори й да не могат да се намерят - обаждаш се на лицето за контакт и ще ти ги изпратят.
Условието за ЗАКУПУВАНЕ на документите е условие за участие - тоест, можеш да ги четеш, но не можеш да участваш в търга ако не ги купити.
 
Такива поръчки се правят за определени фирми, това винаги е било така. А дори и да не са, често се избира по най ниска цена и ето пак - дърво. Такива поръчки не искам да сдухвам бизнеса, но не са за кадърните и обикновени фирми, а за точно определени и някакви мизерни.

А и често тези технически задания са писани от пълни глупаци с никакви познания в областта на информационните технологии. Но това е и + и -. Защо, защото за кампания имаше точка Уеб сайт, където беше точно:

Уеб страница - 1 брой;
Банери - 2 броя (300х250, 720х90),

където възложителят получи една PDF страница (което си отговаря на условията) и два банера, които са два насложени текста върху картина - не анимиран. И това е. По най ниска цена беше естествено офертата и това е резултата. Така, че не ги гледайте тези поръчки. Като видите, че искат точно специфични хора, специалисти и неща, на които повече от 90% от фирмите не отговарят (а и няма смисъл от тях), може да сте сигурни, че е нагласена поръчката. Жена ми се занимава с тези неща и какви неща съм виждал, ще паднете. :)
 
От: Re: Колко хора са нужни за сайт от 7 страници?

Може да обжалваш, но като не отговаряш, но глас в пустинята е това. Най-много да забавиш на другия датата на започване на изпълнението. :)

Няма много смисъл да се обжалва. В общия случай резултатът е същия. Досега съм чувал само 1 голям търг, който като го обжалваха наистина се разигра нов търг.. Но пък там ся баха страхотно омазали за много пари. Говоря за МФ за тонери и канцелария тази година, за който е любопитен.
 
От: Колко хора са нужни за сайт от 7 страници?

Зависи, но по принцип приравнителната формула в областта на ИТ е:

15 гърка = 12 българина = 8 индиеца = 5 американеца = 4 руснака = 1 германец.
 
Re: От: Re: Колко хора са нужни за сайт от 7 страници?

Няма много смисъл да се обжалва. В общия случай резултатът е същия. Досега съм чувал само 1 голям търг, който като го обжалваха наистина се разигра нов търг.. Но пък там ся баха страхотно омазали за много пари. Говоря за МФ за тонери и канцелария тази година, за който е любопитен.

Да, няма, но ще му забавиш поръчката, ако целиш това, което си е безсмислено, защото пак ще трябва да вкараш входяща документация - занимавка, време и усилия. За големи търгове има по-голям смисъл, но за такива малки поръчки, почти никакъв. ;)

Преди време участвах за една поръчка - кампания, насочена към децата в неравностойно положение. Хареса ми какво бяха заделили като бюджет, а най-вече и самата инициатива. По-скоро второто ме накара да взема участие, не толкова първото. Беше по най ниска оферта. И познайте....намери се в последния момент (до последно бяхме 2ма участници), който да е предложил по-ниска от нас и това е. Не знам точно каква врътка е имало, но едно да знаете, участвайки по най ниска цена е гаранция за терикатлък от ваша страна, защото в повечето случаи бюджета не излиза добре. А когато става дума за кампания като горната, това си е подигравка с инициативата.

Хубавите и реално най-добрите като логика поръчки са тези, които имат комплексно оценяване. Например:

1. Предишни договори и референции - 3 точки;
2. Екип от души - 2 точки;
3. Сертификати - 1 точка;
4. Срокове за изпълнение - 3 точки;
5. Поддръжка - 2 точки;
6. Обучение на персонал - 1 точка.

И така, който до където може да му се прострат възможностите според това колко му излиза. ;)

Но да ми напишеш, че фирмата трябва да има специалист, който да е стажувал в Германия 3 години (с доказателства) и е работил с .net технология и още един специалист, който има сертификат по дизайн от европейска институция и стаж в областта от 5 години, с владеене на немски и испански (пак с доказателства) си е направо смърдяща от всякъде поръчка. ако говорим за проект - сайт на община с не повече от 7 страници, често направена на PHP. ;) Или дори готова система. Защото техническото задание е вече по-лабаво от към изисквания.

За някои големи поръчки се правят врътки - взимат се на стаж такива хора или се пишат на временни договори (освен ако не порежеш и тук фирмите), но да само за големи поръчки от по няколко стотин хиляди. И това след като си сметнал, че ще си на печалба. :)
 
От: Колко хора са нужни за сайт от 7 страници?

Зависи, но по принцип приравнителната формула в областта на ИТ е:

15 гърка = 12 българина = 8 индиеца = 5 американеца = 4 руснака = 1 германец.
Германците са пословично слаби в IT. Имат проблясъци, но като цяло специалистите им емигрират в Щатите и там се реализират.
 
Ако искаш, давай тук линковете към поръчките, за които си решил да кандидатстваш. Така ще можем повече хора да се напрегнем да го направим като хората. Не че няма да се справиш сам, но мисля, че може да се даде повече акъл така. Веднага може да се прецени за какво идва реч. Предполагам, че голям брой от хората тук са взимали пряко или косвено (подизпълнители - обявени или не) участие в подобни инициативи.
 
От: Re: Колко хора са нужни за сайт от 7 страници?

Ако искаш, давай тук линковете към поръчките, за които си решил да кандидатстваш. Така ще можем повече хора да се напрегнем да го направим като хората. Не че няма да се справиш сам, но мисля, че може да се даде повече акъл така. Веднага може да се прецени за какво идва реч. Предполагам, че голям брой от хората тук са взимали пряко или косвено (подизпълнители - обявени или не) участие в подобни инициативи.

Аз съм правил документи за доста търгове, но по друга тематика. В общи линии - мога да помогна в по самото задание дали е нагласено или не. Ако е нагласено - не съветвам никой да си губи времето, така че ако някой иска помощ - да пише тук или на лично, че все пак има и конкуренция тук :)

---- Няма да помогна на хора, които сами не са си прочели заданието! Молби от сорта на - може ли да прочетеш това и да ми кажеш дали е нагласено - директно игнор! Моето време е също толкова ценно, колкото и вашто, колеги. Даже повече :p :p :p
 
Re: От: Re: Колко хора са нужни за сайт от 7 страници?

Да, подкрепям на 100%. Никаква помощ за хора, които не са си направили реално труда да видят за какво става дума. Като тези, които са си инсталнали един WP, сложили някаква фри тема и питат "Какво мислите за сайта ми?" Нека всеки, който иска да пита, да пита. И с конкретни въпроси. Както е направил и автора на темата. Но въпросът му мисля, че беше повече риторичен, отколкото да получи информация. :)
 
От: Колко хора са нужни за сайт от 7 страници?

Грозна работа...
И според вас - кой в гр. Средец ще има фирма, отговаряща на теди и



Да не забравяме и това:




... Колко ли дизайнери и девелопери от Бургас отговарят на тези условия? И колко гледат Портала за Обществени поръчки?
Но в крайна сметка така е правилно - през портала и с тръжна процедура, иначе става анархия и мноо краденйе.

Слагат се такива изисквания за да спечели "нашто момче". Нарочно съм написал "шт", справка:
http://www.nenovinite.com/ne/politika/6650/
 

Горе