Колко ще ми излезе подобно СЕО

От: Колко ще ми излезе подобно СЕО

Умножи сумата, която може би си представяш по точно толкова.
После умножи полученото число по самото себе си.
Ще получиш парите, които ти трябват за такава оптимизация.

______________
Първа страница и първо място в Google, как да класираме сайт на челни позиции
 
От: Колко ще ми излезе подобно СЕО

За една дума трудно се излиза най-отгоре и особено за тази.
Като начало ще ти е нужна вътрешна оптимизация, която ще е най-евтиното нещо в цялата работа. След това постепенно (не наведнъж) ще трябва да започнеш да купуваш силни линкове с подходящ anchor, но купуването не е еднократен акт. Всеки месец ще трябва да хвърляш луди пари за тези линкове и в крайна сметка най-вероятно ще се откажеш от начинанието.
 
От: Колко ще ми излезе подобно СЕО

Значи искам да попитам колко ще ми излезне една сео оптимизация на сайта , такаче като се напише "новини" сайта ми да излиза поне на първа страница ?

3.5-4.5К лева за думата "новини" в google.bg до 4 месеца.
 
От: Колко ще ми излезе подобно СЕО

Actualno.com излизат първи, но нито имат най-голяма посещаемост, нито са най-актуални. Новинарските сайтове имат нужда от утвърдено име, не от SEO. Направи як сайт пък хората сами ще те намерят. Напоследък взех да се нервя от кухи сайтове на челните места. Хората спряха да правят стойностни сайтове, а се занимават само със SEO
c025.gif
.
 
От: От: Колко ще ми излезе подобно СЕО

Actualno.com излизат първи, но нито имат най-голяма посещаемост, нито са най-актуални. Новинарските сайтове имат нужда от утвърдено име, не от SEO. Направи як сайт пък хората сами ще те намерят. Напоследък взех да се нервя от кухи сайтове на челните места. Хората спряха да правят стойностни сайтове, а се занимават само със SEO
c025.gif
.

Кои според теб трябва да са на първа позиция?
 
От: Колко ще ми излезе подобно СЕО

Първата позиция не значи, че сайта е най-добрия в жанра си. news.ibox.bg, dariknews.bg и www.dnes.bg са далеч по-стойностни.
 
От: Колко ще ми излезе подобно СЕО

Е ... все едно каза "или яху.ком или гугъл.ком или мсн или аск" ....

ЕДИТ: Много сте ми готини като почнете да разтягате локуми - има конкретен въпрос - дайте му конкретен отговор!
 
Последно редактирано:
От: Колко ще ми излезе подобно СЕО

Реален отговор може да му даде единствено Чичко Г.

А иначе за новинарските сайтове е вярно, че SEO-то е неважно. Трудно си представям някой да тръгне да търси новини в Google. Обикновено си отваря конкретния сайт и си чете каквото го интересува. Тук аудиторията много държи на достоверността и ето защо имат доверие само на конкретни новинарски сайтове. Как и вашият новинарски сайт да стане доверен? Доверието е сложно нещо и трудно се гради.

Казано накратко, не се занимавай чак толкова със SEO, тъй като не мисля, че ще ти помогне особено.
 
От: От: Колко ще ми излезе подобно СЕО

Е ... все едно каза "или яху.ком или гугъл.ком или мсн или аск" ....

ЕДИТ: Много сте ми готини като почнете да разтягате локуми - има конкретен въпрос - дайте му конкретен отговор!

и на мен сте ми готини , но това е от въпросите за който май няма конкретен отговор:)
колко какво -работа , време , пари , цигари..?!

колко ще ми излезне една сео оптимизация на сайта
 
Последно редактирано:
От: Колко ще ми излезе подобно СЕО

Ама напоследък само глупости говорите, как СЕО не е важно за новинарските сайтове, знаете ли че поне 1/3 от трафика им идва от търсачки и това е трафика, който клика по реклами и който реално погледнато носи пари...
 
От: Колко ще ми излезе подобно СЕО

По това, което съм говорил с мои приятели със сравнително средно големи сайтове, кликовете идват точно от лоялната аудитория , а не от Гугъл трафика. Говоря за България.

За чужбина съм съгласен, че трафикът клика, прави покупки и изобщо носи пари.

Колкото до новините, няма сайт, на който да не му трябва СЕО. Но дали думата новини носи трафик? Според adwords думата новини е имала 550к търсения през май. Та, като говорим за оптимизация на сайт за новини, трябва да изградим тръстед сайт, който да пише за актуални събития, напр. наскоро имаше мюзик айдъл, добра практика е да се пишат новини за мюзик айдъл с често споменаване на участниците и по-често на Мустафа и другия галфон, Фънки, Мария, Дони и прочее. А, ако сме добавили РСС в много агрегатори, това би ни осигурило по-бързо индескиране. Както знаем новите резултати винаги са пушнати, така че трафикът може да идва по тази линия. Хайде, за без пари, толкова.
 
От: Колко ще ми излезе подобно СЕО

:)
ей никой нищо не каза конкретно по въпроса
сайта ми да излиза поне на първа страница ?
 
От: Колко ще ми излезе подобно СЕО

Еми формулата на Радев мисля, че е добра :)
 
От: Колко ще ми излезе подобно СЕО

сори , щото не разбрах дали се включва и тази част от въпросчето :)
 
От: Колко ще ми излезе подобно СЕО

Ема то в крайна сметка , без реклама не става . Мен ме интересуваше горе доло , да с издигна в чичко Г. щото в момента слабо ме индексира . Все пак мерси за коментарите .
 
От: Колко ще ми излезе подобно СЕО

Купи поне 2-3 линка с PR3+ с anchor "новини" и мисля, че ще се покачиш леко в класирането. Ако прекалиш с броя линкове (броят се и тези във вътрешните страници на сайтовете, където са ти линковете), ще излетиш (out) от класирането от няколко дена до седмици (взависимост от прекаляването).
 

Горе