Коментар в <HEAD>, помага ли за SEO?

davis

New Member
Здравейте,
в html кода на www. JoeBucks .com виждам, че има следния коментар:


Има ли някаква полза за SEO?
 
Благодаря!

Aз пак ще питам:
Ако е в <BODY>?

Comment Tags - Some search engines use comment tags for content, particularly in graphics rich/text poor sites.
това го прочетох тук:
home-business-internet .net/search-engine-optimization/index.php
 
Преди година правих експерименти, Google го индексираше,
сега като пита, може пак да пробвам.

Помага толкова, колкото би ти помогнал и нормален текст.
Това за мен обаче си е спам.
 
Здрасти бате и добре си ни дошъл във форума за онлайн бизнес. :) Приятен престой ти пожелавам и да си прекараш добре тук.... :wink:

Иначе за това за което става дума: не е много спам ама скриваш текст, независимо че е вид описание на страницата, което ту спам, ту не е, защото не си напляскал много ключови фрази/думи. :roll:

И определено не се води СЕО. Както стана дума - ако е в текста ще изиграе по-голяма роля. :)
 
Коментарите не оказват никакво влиание върху класирането в Google, MSN или Yahoo, за другите не съм пробвал, но най-вероятно също не оказва влиание.
 
Вероятно не, но никой не знае. Аз лично мисля че малко помага.Разбира се ако включиш ключови думи.

Axandra например, който е един от най-добрите On-Page софтуери, ги използва при анализа и дори ги изписва като груба грешка.

По добре слагай, но по назаде в текста, защото Г започва до чете страницата ти от горе, на долу, и от ляво на дясно, т.е там той трябва да види ключовите ти думи, а не коментарите ти(дори с включени думи).

Някои дори поради тази причина събетват да слагате менюто си от дясно, а не от ляво, както е в повечето слуваи.
 
gartar каза:
Вероятно не, но никой не знае. Аз лично мисля че малко помага.Разбира се ако включиш ключови думи.
Пробвай и ще видиш, аз лично съм тествал и не видях никакъв положителен ефект, освен че страницата става по-тежка :)
 
форума има "фабрични" коментари доколкото проверих не се ранкваме за тях така че маи е по добре да се наблегне на други неща от сеото :)
Код:
 The original subSilver Theme for phpBB version 2+
  Created by subBlue design
  [url]http://www.subBlue.com[/url]
 
MacTeP каза:
gartar каза:
Вероятно не, но никой не знае. Аз лично мисля че малко помага.Разбира се ако включиш ключови думи.
Пробвай и ще видиш, аз лично съм тествал и не видях никакъв положителен ефект, освен че страницата става по-тежка :)

Аз не споря по тази тема, но от това което казваш не следва че не е така.Роботът се мъчи да се прави на много умен, въпреки че не е.

Знам очевидно логиката изглежда да е на твоя страна, но в SEO това не е така.Ако можеше да се прави извод по този начин по който то го направи, то алгоритъмът щеше да се разгадае за по малко от 24 часа от екип математици, самоче не е така.
 
gartar каза:
Аз не споря по тази тема, но от това което казваш не следва че не е така.Роботът се мъчи да се прави на много умен, въпреки че не е.

Знам очевидно логиката изглежда да е на твоя страна, но в SEO това не е така.Ако можеше да се прави извод по този начин по който то го направи, то алгоритъмът щеше да се разгадае за по малко от 24 часа от екип математици, самоче не е така.


Всички ние яко гадаем за алгоритъма и като че ли доста неща са важни. Бота не се опитва да се прави на умен, просто тези които са го писали не са идиоти и им е ясно за какво служат коментарите и какви глупости се пишат там. Ние примерно имаме коментари на един от сайтовете в който един от програмистите ме нареждаше щото го юрках да прави едни неща малко по-seo friendly. В случая коментарите бяха в php-то. Ама разгледай коментарите на http://www.lanix.org/ica/ и си помисли дали оказват влиание :)
 
Не се сърди но все още не съм убеден, че то по тази логика много неща нямаше да ги има мета и какво ли още не, включително и клоукинга нямаше да работи.

А и не съм казал че коментарите имат много голям ефект.
 
gartar каза:
Не се сърди но все още не съм убеден, че то по тази логика много неща нямаше да ги има мета и какво ли още не, включително и клоукинга нямаше да работи.

Клокинга е коренно различно нещо и няма нищо общо с коментарите.
Едно от първите неща, които променихме в индексиращия алгоритъм на ботовете на www.nolimitdir.com е точно пропускането на коментарите. А самия клокинг заблуждава ботовете.
 
За клоукинга е по-друго, но искам да ти кажа че по принцип всичко може да се манипулира на един сайт и ако изхождаха от това машините нямаше просто да съществуват.

Те отчитат много неща и се мъчат да открият тези сайтове, които се мъяат да ги манипулират.

Това че нещо би могло да се манипулира не означава че трябва да се изключи от алгоритъма.
 
Че се маниполират е нуспорим факт. Въпроса е че ако можеш да убедеиш даден бот че коментарите са текст, това си става клокинг. Ние говорим за чистите коментари като такива и оказват ли те някакво влиание. Практически десетина реда код е пропускането на коментарите. Не мисля че google падат от Марс... целта им е да дават максимално релевантни резултати, а коментарите не са такива. Да приемем че имам сайт в който съм си копирал код и текст от друг сайт, обаче спешно е трябвало да го пусна и съм нямал време, заради това коментирам кода, който не ползвам, на следващия ден ме блъска кола и сайта си остава така. За потребителите това е напълно работещ и функциониращ сайт, само дето в кода му да кажем има малко бози, които нямат нищо общо с тематиката на сайта и които са коментирани. Щом аз съм се сетил, не мисля че google не са се сетили :)
 
"Не мисля че google падат от Марс... целта им е да дават максимално релевантни резултати, а коментарите не са такива."

Не забравай че те мислят че повечето уебмастери мислят като теб, и виждат смисъл някой уебмастер да си пише коментари в сайта (особено, когато сайта е много голям).

Пак ти казвам една от най-престижните програми IBP-Axandra изкарва коментарите като груба грешка.(Казвам груба, защото те имат и по лек вариант за изкарване на грешки.)
 
gartar каза:
Не забравай че те мислят че повечето уебмастери мислят като теб, и виждат смисъл някой уебмастер да си пише коментари в сайта (особено, когато сайта е много голям).

А защо google искат да прецакат уеб мастерите и да дават нерелевантни резултати в търсенето си? Практически на Google не им дреме какво и как правиш, въпроса е сайта ти да е добър резултат и да не пречи на другите сайтове.
 
Не имах пред вид че те искат да прецакат уебмастерите, коите се мъчат да манипулират "умния им робот".За това ти казвам че те тук вийдат параметър, който би се манипулирал от по малко уебмастери.

Но хайде да закриваме тая тема

Извод
Коментарите, може би, не помагат, но не вредят.Ако помагат то е с малко.

Ако ще ги използвате не ги слагайте блозко до началото.
 
и аз ти казвам че това което говориш няма никакъв смисъл, така google само биха навредили на себе си.

иначе и аз съм съгласен че може да прекратим темата, аз си изразих позицията, ти също, при това с достатъчно аргументи, тези които ще четът сами да си преценят кое им се струва на тях по-вероятно.
 

Горе