Коментирай Колегата

V.Andreev

Well-Known Member
Здравейте Колеги,

Внезапно от амбиция за по - добро ми хрумна да създам тази тема.

Идеята е да Коментираш на базата на твой личен опит магазин на колега - стига той да го иска :)

Всеки един от нас иска неговият онлайн магазин да е най добрият или най печелившия и т.н

Аз имам от скоро онлайн магазини но доста време им отделих и се запознах с основните неща ( поне така си мисля ).
Виждам, че винаги има какво да се направи в по - добро за целия онлайн магазин/клиентите и посетителите.

Предлагам два типа коментиране :

1. Публичен - коментирате направо в темата магазина на колегата ( какво мислите, че ще е по - добре ако го направи и т.н )
2. Лично съобщение

За да бъде коментиран Вашият онлайн магазин, моля използвайте един от предложените от мен варианти :

1. Линк в темата / погледнете в подписа ми / сайта (ДОТ) ком /
2. Лично изпратете сайта на потребители които искат да помогнат.


Колеги които искат да коментират без лични интереси нека да пишат направо в темата

Пример : Искам да помогна, оставете линк към сайта или ми пишете на лично съобщение.

Какво не искам да виждам в тази тема !

Не искам да виждам оборване на коментари

Пример : Иван е написал, че дизайна на сайта ти е супер дразнещ и неможе да се фокусира върху артикулите.

Това е коментара на Иван, пича е седнал, отделил е време и е коментирал какво лично той смята. Не искам да тръгвате да го оборвате, че дизайна е такъв защото сте направили проучване сред 100 човека от който 89 са го сметнали за супер. Това грам не ни интересува :)

Точно и ясно коментирайте, можете да добавяте снимки от конкретни елементи в сайта и т.н

Моля още един път единствените коментари към колегата които е отделил време в сайта Ви да са : Благодаря / Мерси / Супер съвети / Мерси, ще си помисля върху нещата и т.н

Ще се включа с личен онлайн магазин след първите няколко коментара.

Благодаря за отделеното време Колега !

Пиша тази тема в късните часове и може да имам грешки или да не съм обеснил много правилно някой неща, извинете ме - ще погледна и поправя каквото е необходимо ако има интерес.
 
От: Коментирай Колегата

А защо само за лични магазини, не може ли по принцип за магазини?

Мен примерно са ми интересни коментари за 911.bg

Защото главната ми идея е да по - добрим нашите собствени магазини.

Принципно няма да има проблем и да коментираме подобни сайтове.
Относно 911.bg не го приемам за онлайн магазин, по - скоро ми е като каталог за продукти на онлайн магазини.
 
От: Коментирай Колегата

Явно няма много мераклии, искам да видя какви коментари ще получа ако въобще някой има желание за този магазин
 
От: Коментирай Колегата

Колега ето моя анализ на магазинчето ти:

Първото ми впечатление като погледнах магазинът за първи път е че е УЖАСНО ПРЕТРУПАН.
Да започнем отгоре надолу

Логото ти е огромно. И самия текст по него е много голям.
Възможно е да го поизчистиш малко а текста да го сбиеш до 3 изречения и останалото да е като балонче или нещо подобно.
Ако се интересувам от нещо и започна да търся в подкатегориите на началната ти страница ще ми изтекат очите.

Като цяло ако поизчистиш малко съвкупността от текст на едно място и смалиш логото сайта ти ще е перфектен.
Дай му въздух :)

От друга страна цветовете са ти свежи и готини.

Моето сайтче е в подписа ми :)
 
От: Коментирай Колегата

Вече сме го коментирали магазина.

От времето когато е тази тема до сега ти гарантирам, че сайта се е преобразил 70% - много повече функции, начини на плащане, различни нови модули и куп куп други работи - почти всеки ден правя update по - него а какво остава за 6 месеца :)
 
От: Коментирай Колегата

Колега ето моя анализ на магазинчето ти:

Първото ми впечатление като погледнах магазинът за първи път е че е УЖАСНО ПРЕТРУПАН.
Да започнем отгоре надолу

Логото ти е огромно. И самия текст по него е много голям.
Възможно е да го поизчистиш малко а текста да го сбиеш до 3 изречения и останалото да е като балонче или нещо подобно.
Ако се интересувам от нещо и започна да търся в подкатегориите на началната ти страница ще ми изтекат очите.

Като цяло ако поизчистиш малко съвкупността от текст на едно място и смалиш логото сайта ти ще е перфектен.
Дай му въздух :)

От друга страна цветовете са ти свежи и готини.

Моето сайтче е в подписа ми :)

Благодаря за мнението.

Разгледах магазинчето ти и това което виждам е добро.
Всичко ми хареса до момента в които исках да направя поръчка.

Не ми хареса, че няма опция за бърза поръчка ( или поне аз не я видях ).
Хубаво е ако можеш да го направиш по - просто или поне да сложиш някакъв по - лесен начин за правена на поръчка.
 
От: Коментирай Колегата

Мерси за мнението.
Да има по-прост метод.
Нарича се 20 секундна поръчка.
Още работя по него.. ще стане готов до няколко дни :)
 
От: Коментирай Колегата

Мерси за мнението.
Да има по-прост метод.
Нарича се 20 секундна поръчка.
Още работя по него.. ще стане готов до няколко дни :)


Друго което забравих да кажа е липсата на видео - как се прави рег / поръчка.
Ако има някъде - сори, че не го видях.
 
От: Коментирай Колегата

Явно няма много мераклии, искам да видя какви коментари ще получа ако въобще някой има желание за този магазин
СВРЪХМЕГА УЖАСНО ПРЕТРУПАН!
За чий има две фацебуце полета???

КАРТИЧКИ, ПАНДЕЛКИ, КУТИИ, ТОРБИЧКИ, САТЕН, ОРГАНЗА, СКРАПБУКИНГ

Рафия, Органза, Тишу хартия, Картон, Деко материали, Ръчно изработени картички, Пособия и инструменти, Стикери, Щипки, Цветенца, Готови панделки
Това не трябва ли да са връзки? А не гол текст по средата?!
Подкатегориите ги подреди по азбучен ред. И по възможност на един ред да са с еднакви на брой редове текст.
Изскачащите им прозорци на моменти са плашещи с големината си и броя думи в тях. Аз бих се замислил дори картинките да оставя, камо ли многото изречения в тях.

UAU.BG е сайт занимаващ се с продажба на ръчно изработени картички, панделки, кутии, торбички, тишу хартия, рафия, органза, опаковъчна хартия и разнообразие от декоративни и скрапбукинг материали. Онлайн магазин УАУ.БГ предлага на своите клиенти богата гама от ръчно изработени картички, луксозни кутии и огромно разнообразие от текстилни панделки. УАУ.БГ набляга силно на ръчно изработените артикули.
Набий тук 3-4 промоции.

Магазин „Ахава” е създателят на онлайн магазина www.UAU.BG . Той е работното място и производителят на артикулите, които онлайн магазинът предлага. Всичко, което е описано в сайта, а и доста повече може да намерите в реалния ни магазин, който се намира в град Варна на улица Иван Аксаков 34. Там може да опаковате, декорирате и аранжирате Вашия подарък, както и да закупите такъв, ако вече не сте го направили.Магазин „Аваха” представя едно наистина голямо многообразие от текстилни панделки, внесени от Германия. Съществуват панделки с ламе, панделки с различни щампи и мотиви, подходящи за всякакви поводи, панделки с втъкани телчета, сатен, органза и рафия. Като всеки артикул е уникален сам по себе си. Хартията за опаковане е също в различни цветове и щампи, така че свободно можете да съчетаете желаните от Вас цветове. Разнообразието на кутиите също е много голямо. Съществуват картонени, каширани, декорирани и папие-маше кутии, като размерите, формите и цветовете са различни. Освен в кутия или опаковане с хартия, Вие можете да поднесете Вашия подарък в торбалета или торбичка. Като идвете са вид готови опаковки, които могат да бъдат лесен начин да поднесете красиво подаръка си, когато сте ограничени от време. И за да бъде изненадата пълна, може да използвате и специалната тънка и фина тишу хартия, с помощта на която опаковката се освежава и й се придава нежност и красота. Tишу хартията се е наложила също и в изработването на различни декупажи, моделиране,направата на фигури и цветя и за уплътняване на кутията, с цел леко да загърне подаръка. Повече информация Кои сме ние?, моля натиснете тук.
Това не знам дали някой го забелязва, камо ли да го чете. Набий още промоции.

Плащане при доставка...
Това многоточие не е добра идея.
Имаш голямо скролване за първа страница. Задачата на първа страница е да вкара клиента вътре, там вече можеш да го тормозиш с повече скролване, макар да не е особено желателно.
Това фацебуце в ляво може да ти докарва харесвания, но задачата ти е да продаваш - сложи там нови продукти. Не си ли чел за разпределението на погледа по страницата - къде човешкото око гледа най-много? И "информацията" я сложи под новите продукти - основната част я имаш в хедъра.
С тези изскачащи неща държиш народа отвън пред витрината. Вкарай хората вътре.
Мисля, че по-рано ти писах за картинките - мътни са. Сложи свежи и ярки.
Цветовете можеш да ги напаснеш по-добре. Не се връзват достатъчно, не всяват уют.
Безплатната доставка я качи нагоре, да се вижда.
Alt-а на "Посети магазина" го направи по-вълнуващ, а не да е копие на текста от бутона. Както и другите подобни.
Не съм гледал други страници - входа не ме привлича.
 
От: Коментирай Колегата

Вискяр Бг - Благодаря за отделеното време и коментара - ще го разгледам няколко пъти!
 
От: Коментирай Колегата

Здравейте, ако може и аз да се включа. Ще се радвам, ако всеки каже мнението си - drehitemi.com. Само да уточня ... снимките и на мен НЕ ми харесват, работя по въпроса.

Благодаря!
 
От: Коментирай Колегата

Като начало си се набутал с 290 лева
Здравейте, ако може и аз да се включа. Ще се радвам, ако всеки каже мнението си - drehitemi.com. Само да уточня ... снимките и на мен НЕ ми харесват, работя по въпроса.

Благодаря!
 
От: Коментирай Колегата

@V.Andreev не ми хареса това, че купувам нещо за 30лв, а като се стигне до плащане трябва да преведа $30! Готови си за докладване в КЗП!
 
От: Коментирай Колегата

Резолюция 1024:
Горната част е разточително голяма. Почти не се вижда, че е магазин.
Същата работа като по-горе - на "най-горещото" място си набил ФБ.
Ти от адсис ли смяташ да печелиш, или от продажби на дрехи? :shock:
Долната част е хаотична.
Направи имейла активен. Аз не понасям Аутлук-а на МС, но доста хора го намират за удобен.
Празното място в лявото меню за какво е? И фоновата му снимка прилича повече на спретнато подредени пешкири, а не на дрехи.
Стрелката на "търсене" ме подканва да ида на друго място някъде.
 
От: Коментирай Колегата

Благодаря ти първо за мнението. Какво мислиш, че е подходящо да се сложи там, където е ФБ? Относно празното поле, там се добавят различни категории, и с течение на времето няма да е празно. Долната част и на мене не ми харесва :)) Благодаря ти отново.

Резолюция 1024:
Горната част е разточително голяма. Почти не се вижда, че е магазин.
Същата работа като по-горе - на "най-горещото" място си набил ФБ.
Ти от адсис ли смяташ да печелиш, или от продажби на дрехи? :shock:
Долната част е хаотична.
Направи имейла активен. Аз не понасям Аутлук-а на МС, но доста хора го намират за удобен.
Празното място в лявото меню за какво е? И фоновата му снимка прилича повече на спретнато подредени пешкири, а не на дрехи.
Стрелката на "търсене" ме подканва да ида на друго място някъде.
 
От: Коментирай Колегата

Колега/колежке, сайта е изключителна пръчка от към дизайн! ИЗКЛЮЧИТЕЛНА!!!

Много са ми интересни разни такива писачи на сайтове - 300 лв за отскок и "некво дизайнче" и се почва + модул "промоционална цена" (WTF?!?!?!?), модул банери, модул "многоезичен сайт", модул "онлайн чат".... БОЖЕ!!!

Ако искате да се занимавате сериозно и да приемем че имате вече съществуващ магазин, а онлайн магазина Ви е "за спорта" и да се занимавате докато нямате клиенти във физическия магазин бих Ви посъветвал да се направите нов сайт. Ако тепърва стъпвате на пазара и това Ви е основната дейност - не искам да казвам голяма дума, но нещата трудно ще се получат (нишата за евтини дрехи е страшна...)

Ако все пак решите, че бихте инвестирали още пари в нещо, което да е удачно да го покажете на приятелите си и да работи - мога да помогна в изработката на един такъв сайт.

Снимките са добре, само като снимате гледайте възможно най-много на премахвате отблясъците от пластмасата на модела.

А пък това във футърите на някои сайтове въобще не го коментираме...
Код:
<a href="http://club66.eu/bg/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3-%D0%9F%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BD%20%D0%97%D0%B5%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%20%20Rhodosorb-H%20/237.html" target="_blank"title="Природен Активиран Зеолит Клиноптилолит"><strong>Природен Активиран Зеолит Клиноптилолит</strong></a>
					</div>
				<div>
							<a href="http://belioto.com" target="_blank"title=" бельо еротично бельо еротично боди еротични костюми еротични чорапогащници"><strong>Бельо Еротично Бельо Секси Бельо</strong></a>
					</div>
				<div>
							<a href="http://svatbata.info" target="_blank"title="Сватба Сватби сватбени агенции сватбена агенция сватбен агент музика за сватба сватбени фото и видео услуги сватбена фотография сватбени рокли кетъринг кетеринг булченски рокли и костюми сватбени рокли и костюми сватбени покани сватбени букети и цветя сватбена декорация ритуални и сватбени чаши сватбена украса, сватбени декорации  DJ DJ за сватба сватбени торти сватбени подаръци сватбени покани сватбенно пътешествие моминско и ергенско парти етно сватба сватбен грим сватбена прическа обредни домове църква rent a car"><strong>Планирайте Вашата сватба</strong></a>
Това май е някаква мрежа от редовни клиенти на тази фирма обаче... Има го на 10на страници от портфолиото им... Или пък всички са си техни просто...
 
Последно редактирано:

Горе