Конвертиране при теглене от PayPal

Според мен е оправено вече , защото последните 5-6 плащания проверявам и гледам , че е по курса на банката , както съм го задал . Това го проверявам по време на самото плащане .
 
Според мен е оправено вече , защото последните 5-6 плащания проверявам и гледам , че е по курса на банката , както съм го задал . Това го проверявам по време на самото плащане .

Курса, който видях определено не беше на банката. Сега тези, които има доларови сметки пак ще си получат парите в долари, но конвертирани два пъти един през ПП и един път през Банката, което не е никак приятно.
 
Теглиш към IBAN, а не към Card. Нормално е. Друг път, не се самопрецаквай.

Не знаех, че може по IBAN, и че мога да добавя банк акаунт към ПП мислех, че не е достъпно за Бг. Огромно благодаря на Шерифа за полезната информация. Приятна вечер на всички.
 
Достъпно е добавянето на такъв още от около октомври 2015 (тема). Незадължителен. Отделно не може да се confirm/verify, не е и задължително, и пак да се тегли към него.

Което си е сериозен проблем, но изглежда не се интересуват от това, 2г. по-късно все така си стои.
 
Достъпно е добавянето на такъв още от около октомври 2015 (тема). Незадължителен. Отделно не може да се confirm/verify, не е и задължително, и пак да се тегли към него.

Което си е сериозен проблем, но изглежда не се интересуват от това, 2г. по-късно все така си стои.

Не ми се е налагало да тегля често и за това не съм бил наясно. Сега след, като добавих IBAN-а минах през телефонна верификация и вече изписва, че банк акаунта е верифициран, което може да се види на снимката по-долу:
 

Прикачени файлове

  • bank.png
    bank.png
    68.3 KB · Преглеждания: 12
Последно редактирано:
Последно, теглил си към IBAN или към Card? Щото само към IBAN има „двойно превалутиране + такса за вх. валутен превод“. Към Card има само вх. такса 0-1-2% (до средата на октомври), след него време: и там двойно превалутиране + вх. такса 1-2%. Но е по-кофти IBAN тегленето, отколкото картовото. Из форума има тема за „оправяне“ на картовото теглене, нейде.
 
Последно, теглил си към IBAN или към Card? Щото само към IBAN има „двойно превалутиране + такса за вх. валутен превод“. Към Card има само вх. такса 0-1-2% (до средата на октомври), след него време: и там двойно превалутиране + вх. такса 1-2%. Но е по-кофти IBAN тегленето, отколкото картовото. Из форума има тема за „оправяне“ на картовото теглене, нейде.

Да, теглил съм само към Card и не е имало конвертиране в Бг левове. Сметката е доларова и съм получавал сумата в долари, но днес ми изписа, че сумата се преконвертира в левове.В трансакцията не пише колко долара ще получа, а колко лева. И сега не знам как ще е по изгодно да се тегли към карта или към ибан. Когато е по карта няма такса входящ превод, а по ИБАН не знам как ще е, но с времето ще се разбере.
 

Горе