Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

crazydevil

Active Member
Рейтинг - 100%
12   0   0
Здравейте,

трябва ми професионално изработено лого за IT компания, която ще стартира догодина. По-конкретно компанията ще се занимава с Web, Internet Marketing & Software Projects.

Важни изисквания:

- броят на участниците и предложенията не е от значение. Колкото повече, толкова по-добре.
- 100% уникалност(да не копира други лога), оригиналност и креативност.
- лесна разпознаваемост и яснота. Избягвайте сложни елементи. Логото трябва да е с ясна визия както в цветно, така и в черно и бяло(монохромно).
- не е задължително, но е добре да се презентира визията на логото върху визитка, документ и други варианти.
- предложенията трябва да са в png или jpg, като избраното лого ще ми трябва във векторен формат(*.ai или *.EPS) в цветен и монохромен вариант.
- ще се наложи да се подпише декларация, че дизайнерът няма претенции върху изработката и логото НЕ МОЖЕ да бъде ползвано в портфолио след като се извърши плащането.

Конкретно по концепцията:

- компанията се казва Winzes
- цветовете, които могат да бъдат използвани са #a42a3e или #a43a7b или близки до тях. В комбинация използвайте черно, сиво, бяло или други цветове, които смятате, че няма да са натрапчиви и с конфликт с основния цвят. Не искам шарения, а изчистена и стилна визия.
- дали да има допълнителни елементи към типографията (знак, картинка, икона или други елементи) оставям на вас да прецените, стига да стои добре и да е идейно.
- "W" винаги трябва да е с главна буква. Дали да присъства останалия текст "inzes" отново оставям на вас за преценка. Експериментирайте. Ако все пак присъства само "W", внимавайте! Има доста лога с тази буква - Wordpress, Western Union, Windows, Wikipedia и т.н... Да не наподобява на тях.

Парична награда: 200лв.
Срок: 03.12-15.12
Плащане: Paypal, в брой в София, Банков превод

*** Знам, че в този форум има много добри графични дизайнери и съм почти сигурен, че ще бъда затрупан от добри концепции, но все пак си запазвам правото да не избера лого. Има минимален шанс, но ако това се случи, най-доброто лого в конкурса ще получи 20лв. ***

Пускайте разработките тук, конкурсът е публичен.
 
Последно редактирано:
От: Кокурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

winzes-1.jpg
 
От: Кокурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Един въпрос, не се заяждам, но да питам. Щом може да не се избере нито едно, то примерно може доста лесно да се каже, че няма да се ползва нито едно, а реално да се вземе най-доброто и да се прекопира на бързо от снимката и да се направи векторно.

Примерно може ли поне на някой етап от конкурса да се каже, че вече има достатъчно добри предложения и вече със сигурност едно ще спечели?
 
От: Кокурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Един въпрос, не се заяждам, но да питам. Щом може да не се избере нито едно, то примерно може доста лесно да се каже, че няма да се ползва нито едно, а реално да се вземе най-доброто и да се прекопира на бързо от снимката и да се направи векторно.

Примерно може ли поне на някой етап от конкурса да се каже, че вече има достатъчно добри предложения и вече със сигурност едно ще спечели?

При "дигиталния труд" няма как да мериш нещата физически. Тоест ако ти направиш лого с червени букви, а аз го открадна и сменя цвета на син, това пак е твое лого и ти имаш правото да си изискаш заплащането било то чрез съдилища, мутри и т.н. А и самия факт, че е IT компания, ще звучи несериозно да не се заплати това би сринало имиджа и ще залезе преди да изгрее. Така, че според мен няма място за притеснение. Успех на всички участници.
 
Re: Кокурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

@KISS, далеч съм от българският тарикатлък на дребно. Както отбеляза mr_nikolov, рискът да срина имиджа на една стартираща и сериозна компания още от самото начало не струва 200, нито 2000лв., нито даже и повече. Гарантирам, че това няма как да се случи. И все пак ако имаш съмнения лично те упълномощавам да следиш за подобна злоупотреба и ако на сайта ни (Winzes.com) сложим подобно скалъпено лого от предложенията тук, ти позволявам публично да ни линчуваш в този и в други форуми ;)

Мерси за първите дизайни.
 
От: Кокурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Ще се включа и аз този път :)

winzes.png


Поздрави! ;)
 
От: Re: Кокурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

@KISS, далеч съм от българският тарикатлък на дребно. Както отбеляза mr_nikolov, рискът да срина имиджа на една стартираща и сериозна компания още от самото начало не струва 200, нито 2000лв., нито даже и повече. Гарантирам, че това няма как да се случи. И все пак ако имаш съмнения лично те упълномощавам да следиш за подобна злоупотреба и ако на сайта ни (Winzes.com) сложим подобно скалъпено лого от предложенията тук, ти позволявам публично да ни линчуваш в този и в други форуми ;)

Мерси за първите дизайни.
Хах, добре :). Мерси за отговора.
Между другото доста добри предложения има вече. Браво.
 
От: Кокурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Първото ми предложение е лого само от една буква :).

attachment.php
 

Прикачени файлове

  • Winzes1.png
    Winzes1.png
    32.5 KB · Преглеждания: 255
Последно редактирано:
От: Re: Кокурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

..............
 
Последно редактирано:
От: Кокурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

.........................................
 
Последно редактирано:
От: Кокурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

OrigiRal, против правилата е да предлагате лого, което не е оригинален Ваш проект. -> w W w.biz-logo.com/logo.php?logoid=2100
 
От: От: Кокурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

OrigiRal, против правилата е да предлагате лого, което не е оригинален Ваш проект. -> w W w.biz-logo.com/logo.php?logoid=2100

За жалост, повечето дизайнери тук работят по този начин. Затова трябва хората да си подбират дизайнерите. Както някои може да даде 50лв за направата на лого, така може и да му изтряскат 5000 за глоба авторско право :)
 
От: Кокурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Без да морализирам ситуацията, но дизайнер, който държи на името си трябва да се стреми да го пази чисто.
Скоро ще предложа и мой проект.
 
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

.......................................
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Първо - много ми е интересно кой ще изтряска тази глоба в случая?
И второ - ако възложителят прецени, нека ме дисквалифицира!

п.п: Великите дизайнери и моралисти, чакаме и вашите предложения, предполагам няма да имат аналог с никое лого, създавано досега в историята на човечеството. Има google search...

Ама, че си и нагъл. Вместо да наведеш глава и да се извиниш или по-добре нищо да не пишеш, ти се зобиш насреща. Да, могат да му натресат глоба, или най-малкото да го накарат да свали логото и да не го използва, ако автора/собственика си го припознае. Дори и да няма такава опасност, не му търси кой ще го глоби - човекът си плаща оригинално лого и очаква такова. За приликите и аналозите - товето лого е 1:1 с авторското такова, не говорим за прилика, взаимстван детайл или елемент. Не се излагай по този начин, смешно е.
 
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

За какво да навеждам глава? Да не съм откраднала краставици от зарзаватчийницата?! На кого да се извинявам, че не разбрах? Нагъл си ти, че си позволяваш да изказваш мнение, без да са те питали! В качеството си на какъв пък ми се "зобиш" ти?

Това е последният път, когато участвам в конкурс във форума - едно, че е пълно със завистливи и подли хора - псевдоморалисти, второ, че се убеждавам за пореден път, че работиш за без пари, а и на това отгоре ти се изказват хора, които явно няма какво да правят...
 
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Оригирал, няма защо да се фръцкаш и правиш на обидена.

иска се
- 100% уникалност(да не копира други лога)

твоето дубъл ве и посоченото от колегата са едно към едно с изключение на цветовете.

Това е последният път, когато участвам в конкурс във форума - едно, че е пълно със завистливи и подли хора - псевдоморалисти

това ултиматум ли е? и аз псевдоморалист ли съм или ти не си прочела добре заданието?
 

Горе