Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

OrigiRal, не съм искала да те обидя по никакъв начин. Дори не съм те обвинила в кражба. Написах, че логото, което си предложила не е оригинално, защото такова вече е правено. Дали е била твоя идеята и по случайност си я възпроизвела или е взаимствана – само ти знаеш отговора та този въпрос. Не дължиш обяснения за това. Държа само да подчертая, че когато изискването за изработка на лого е произведението ти да е уникално, то ти самия си длъжен, когато разбереш, че има вече такъв проект някъде – да оттеглиш своето.
Не ти държа морал, както и на никой друг, но когато аз съм отделила Х време, за да измисля и изобразя идеята си, то някак си не е честно друг да прескочи първия етап и да премине директно на втория. И защо да се отказваш, просто поработи над друга своя идея. Нека уважаваме взаимно труда си.
Всичко добро.
 
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

..........
 
Последно редактирано:
От: От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

OrigiRal, не съм искала да те обидя по никакъв начин. Дори не съм те обвинила в кражба. Написах, че логото, което си предложила не е оригинално, защото такова вече е правено. Дали е била твоя идеята и по случайност си я възпроизвела или е взаимствана – само ти знаеш отговора та този въпрос. Не дължиш обяснения за това. Държа само да подчертая, че когато изискването за изработка на лого е произведението ти да е уникално, то ти самия си длъжен, когато разбереш, че има вече такъв проект някъде – да оттеглиш своето.
Не ти държа морал, както и на никой друг, но когато аз съм отделила Х време, за да измисля и изобразя идеята си, то някак си не е честно друг да прескочи първия етап и да премине директно на втория. И защо да се отказваш, просто поработи над друга своя идея. Нека уважаваме взаимно труда си.
Всичко добро.

Ама защо да не се обижда? Напротив, трябва да се обиди и да се научи, че така не се прави. Не се прави и след като са ти извадили кириливите ризи да се правиш на ощипана девойка - ама как работела за без пари, ама как другите логота и те били крадени. Като не можеш, намери си да се занимаваш с нещо друго. Няма нищо случайно - случайна може да е прилика, съвпадаващ елемент, детайл, цветова гама. Копирано 1 към 1 лого не е случайно, няма кого да заблуждаваме. Това си е чиста кражба и не знам защо подминавате толкова леко въпроса. Хората плащат за тези неща, а идва някой, отделил 15 минути да прерови първия сайт за логота, харесва си едно и го пуска като свое. Утре и аз или вие ще пуснете тема, че търсите някаква услуга и като ви се натресе някой ей такъв и едва ли ще ви е много приятно.

И да, извинявам се на автора на темата за двата ми коментара, които никой не ги е искал, но ме жегна начина, по който плагиата най-нагло се изкарва едва ли не жертва. Във всеки случай, доста добри предложения има за логото, дано направите добър избор.
 
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Бътърфлай, не разбирам защо продължаваш да ровиш, каква ти е целта?

Не се обиждам на хора, които не познавам!!!

Не съм казала, че другите Лого дизайни са крадени! Аз не крада Лого дизайни, за разлика от теб мога да си ги направя сама. Да, признавам си, виновна съм в случая, че W го направих същото, ама да ме замерят с камъни няма да търпя!

Имам и други предложения по темата, може би ще ги публикувам, тъй като и без това съм ги направила. Но мнението ми за конкурсите и на БГ почва се потвърди (някой каза ултиматум - това съм глупости!).
 
Последно редактирано:
@OrigiRal, няма да навлизам в детайли кое е морално и кое не, но просто логото ти не отговаря на може би най-важното изискване - това за уникалност. Да градим фирмена идентичност с копирано лого предполагам се досещаш, че ще е пагубно за нас. Благодаря на колегите за своевременния сигнал. И никой няма да дисквалифицирам, не съм съдийска комисия. Може да участваш с друго лого/лога ако искаш стига този път да покриват изискванията.

Вече има няколко добри предложения, благодаря за което. Остава точно 1 седмица до края на конкурса.
 
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Първото ми предложение. Ще го добавя и върху визитка.

winzes.png
 
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Без да нападам отделни хора, много е лесно да захапете някого, обаче не гледате обективно на нещата - тези номера съм ги виждал от почти всички дизайнери тук с "подобните" лога. Даже някой хора имат наглостта да използват чужда идея от същия конкурс, да сложат 1 точка или да сменят цвета и да твърдят че било уникално понеже не било 100% същото като някое друго.

Има го и моментът, че в световен план има супер много дизайнери и "дизайнери" на които им се е налагало да измислят лого с определена буква. На мен често ми се е случвало да ми хрумне идея и като потърся лога да видя почти същите като това, което аз съм мислил да направя и следователно се налага да си променя идеята.

За огранизатора на конкурса - направи едно елементарно търсене и ще видиш всевъзможни комбинации, при което може да сравниш и да си направиш изводите. Същото се отнася и за "дизайнерите" - като видите лого, което много прилича на вашето, просто не го пускайте...
 
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Предложение №3
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Второто ми предложение използва W-то от първото, но този път е лого с цялата дума на бранда.

attachment.php


Още варианти:

Winzes-Full-1.pngWinzes-Full-2.pngWinzes-Full-3.pngWinzes-Full-4.pngWinzes-Full-5.pngWinzes-Full-6.pngWinzes-Full-7.pngWinzes-Full-8.pngWinzes-Full-9.pngWinzes-Full-10.pngWinzes-Full-11.pngWinzes-Full-12.pngWinzes-Full-13.png
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Предложение №4
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Предложение № 5
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Предложение № 6
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Предложение № 7
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Предложение № 9
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Остана ми повечко свободно време да си доразработя концепцията с няколко варианта като хората :)

winzes2e.png


Поздрави!
 

Горе