Конкурс за: Конкурс за лого Картинг клуб

Статус
Not open for further replies.
Иначе аз стигнах до тук... AI генериран карт, (споко, векторизирана) + елементи. които би треело да са разпознаваеми за Сливен.

Тва е един от вариантите...


Виж файлът 31854
,

Старият Бряст няма клони и листа от известно време - разболя се и се спомина :cry:

ПП: Мидджърнито изглежда по-добре се справя с текстове от SD. Поне не обърква буквите.
 
Старият Бряст няма клони и листа от известно време - разболя се и се спомина :cry:

ПП: Мидджърнито изглежда по-добре се справя с текстове от SD. Поне не обърква буквите.

Да, саднах като прочетох... Аз да си призная... покрай логото, разбрах за бряста.
 
Аз очаквах такъв развой под този натиск, затова не се и пробвах.

Има една подробност обаче, лого генерирано в Миджърни и други Ai е публично, промпта също и всеки може да го ползва само ще смени името, затова решението е да си инсталирате локално модела говоря за SD аз ползвам една специална модификация която включва в себе си и други модели включително и умения от Джърнито и се справя доста добре, няма да го назовавам заради конкуренцията, особено ново зараждащата се, да чете;), вярно малко е занимавка, но има различни варинти, най-лесния е с П....о
Другия варинт е да ползвате виртуални сървъри на които да си инсталирате различни модели, така всичко става частно, може да се ползва и на Гуглето лабораторията.

Нямам представа ако го изтриеш от сървъра на Миджърни примерно дали остава някъде, може и това да е вариант.
 
Последно редактирано:
Не съм много запознат с конкурсите и ценообразуването при изработка на лога, но се върнах в темите през последната година и не видях конкурс в който се предлага възнаграждение над 150 лв. Опитвам се да разбера но не мога, какво е това мрънкане ?

Толко голяма е наградата че @Websolut прецени че нe си заслужава да си хаби минутите GPU за MJ... вади си изводи.
 
Толко голяма е наградата че @Websolut прецени че нe си заслужава да си хаби минутите GPU за MJ... вади си изводи.
Не хабя нищо, защото съм инсталирал всичко локално, ... е тествам и Мидджърни, а разбира се работя и без тях, но човек трябва да е в крачка с това.
ИИ те прави по-продуктивен, но ако нямаш грам акъл в главата ти просто няма да можеш да го ползваш:), а ако го ползваш като инструмент може да надградиш себе си.

Наградата, всеки дава награда каквато поиска, тва дали за теб е много или малко няма значение, който иска участва, който не иска не участва, който участва пичели, които не участва не пичели;)
 
Последно редактирано:
Ти си харесай лого и плати на човека 150лв. пък ние ще го векторизираме специално за теб избраното лого. Такива програми съществуват от 15 години.

Стига сте му давали извинения на този сливенски цървул да минава по тъча.
Да не забравиш само да се уточните кога ще му пратиш векторите :)

--------------

150 лв за АИ генерирано изображение, лелеллее...
@Guncho , ако имаш малко съвест, откажи да приемеш парите на човека!
 
150 лв за АИ генерирано изображение, лелеллее...
@Guncho , ако имаш малко съвест, откажи да приемеш парите на човека!

Да, сега като го поизпържихме и се оказа точен макар и със закъснение, ще е кофти тръпка да му направят 150-те глоба реална.
 
Здравейте ние поискахем от вас знаещите и разбиращи от работата си лого с което децата да се гордеят по някакъв начин ,то ще бъде по състезателните им екипи тениски и стикери. Вие ни упрекнахте в какво ли не изманици и тн. няма проблем така сте решили може би заради предишни конкурси не ви се сърдим. Разбираме или разбрахе , че парите са малко но ви го казваме откровенно. Ние не сме фирма която ще предлага нещо, ние ще ходим на участия на състезания .Финансирани сме единствено и само от родители , основали сме клуба родителите без каквато и да е матерялна облага сами я клуб ако желаете можете да проветите . Мисля всички сте запознати ,че в българия спорта без значение какъв е почти на на 90 % се самоиздържат. Това не искаме да ни бъде оправдание в каквото и да е искаме да добиете реална представа защо нямаме възможности каквито ни се иска да имаме. Знаем малко относно логата и ето казваме ви какво е то трябват ни да бъдат в 2 формата cdr както и pdf.
Но както и да е единственото което можем да кажем е да не бъдете толкова черногледи винаги. Бъдете здрави и успешни във вашите начинания.
 
Последно редактирано:
Честито на Ai!
Да тва най-вероятно е Ai генерирано съдейки по нескопосаната двойка отстрани на номера на колата, характерно за Midjourney основно, но и при други се среща недостатъчно добро генериране на текст в рисунка.
Ами да интересно ми е и как ще се векторизира, колегите може би точно тва имат предвид, не че не може, то може, но с какво качество, обикновено който не се е занимавал с векторизиране получава неравни линии и недостатъчна детайлност след като го векторизира автоматично, поради факта, че обекта има много елементи:

Виж файлът 31850
Ако имате голям интерес, мога да ви изпратя .cdr файла. :D - ако автора ми разреши разбира се.
 
Специално за това, нещо да ти е емблема или лого да ползваш AI за мен е изключително тъпо. Ако това, което правиш не е АИ, т.е.да караш картинг АИ. И количките да бъдат АИ генерирани. И да караш по АИ писта. Виж, ако правиш нещо друго, което да е АИ, т.е. реално да го няма, даже мисля, че е доста готино. Тъй, или иначе от тази тема тръгна една от най-добрите ми дигитални и леко абстрактни рисунки.
Когато ми остава по някоя минута си модифицирам рисунката без АИ.

Между другото, можете ли да направите чрез АИ модификация на тази рисунка, която не е довършена.
240124.jpg
 
Искаш да кажеш, че не си ползвал Ai?
Не е ползвал АИ, АИ не може да направи това. Ползвал е нещо готово.
 
то очевидно се вижда че съм ползвал, но това не означа че немога да векторизирам и да коригирам както си искам.
Ползвал си нещо готово, което Аи ти го е модифицирало. Най-много. Снимка най-вероятно.
 
то очевидно се вижда че съм ползвал, но това не означа че немога да векторизирам и да коригирам както си искам.
Не че не можеш, но след като векторизираш, трябва да чистиш много понеже има много детайли, я снимай детайлите да видим ка си ги изчистил, ето тези, не си длъжен де ако искаш, но ако си ги оправил или векторизирал добре ще си направиш реклама.


2024-01-24_154247.jpg
 
@Blinky Явно човека не е имал голям бюджет и все пак е пробвал. Има добри дизайнери, но не е ясно дали всички те виждат тези конкурси, когато темите нямат голям интерес. Може би няма да е лошо темите в "конкурс за" да бъдат закачени в "нови постове" за някакъв период от време.
 
Те излизат в нови постове, но ако не се рефрешва съдържанието, системата не ги отчита като активни и реално не излизат. Дизайнерите мисля, че ги виждат и доста от тях си преценяват дали да вземат участие. Други си участват активно.
 
Не че не можеш, но след като векторизираш, трябва да чистиш много понеже има много детайли, я снимай детайлите да видим ка си ги изчистил, ето тези, не си длъжен де ако искаш, но ако си ги оправил или векторизирал добре ще си направиш реклама.


Виж файлът 31857
Screenshot_14.png
 
Всичко добре, ама идеята на повечето лога е да е максимално запомнящо и разпознаваемо, не може едно лого с 1000 елемента да е много запомнящо защото хората не сме компютри, следователно трябва да е просто и да има идея в него. Тези картинки който ги генерирате са добри и за други цели са чудесни но са далеч от лого, не че не може и лога да прави ама човека трябва да знае какво прави. Друг е въпроса че ИИ за сега е един голям плагиат и копира всичко каквото намери из нета и леко го омазва и променя. Просто хората не разбират като го обучават този ИИ какъв автогол си вкарват, виждате какво става вече преди още да се е усъвършенствал, използва се много за измами. Ще има големи рестрикции и регулации в бъдеще със сигурност.
 
Последно редактирано:
Статус
Not open for further replies.

Горе