Конкурс за: Конкурс за лого Картинг клуб

Статус
Not open for further replies.
Всичко добре, ама идеята на повечето лога е да е максимално запомнящо и разпознаваемо, не може едно лого с 1000 елемента да е много запомнящо защото хората не сме компютри, следователно трябва да е просто и да има идея в него. Тези картинки който ги генерирате са добри и за други цели са чудесни но са далеч от лого, не че не може и лога да прави ама човека трябва да знае какво прави. Друг е въпроса че ИИ за сега е един голям плагиат и копира всичко каквото намери из нета и леко го омазва и променя. Просто хората не разбират като го обучават този ИИ какъв автогол си вкарват, виждате какво става вече преди още да се е усъвършенствал, използва се много за измами. Ще има големи рестрикции и регулации в бъдеще със сигурност.
Да бе и аз все повече се убеждавам, че ИИ може само това на което са го обучавали, затова им казват модели, никакво творчество, нулева креативност, никаква мисъл, май верно ще излезе една голяма заблуда всичкото това, а имах големи надежди, но колкото повече го изучавам толкова повече се убеждавам и аз в това, че освен за помощен инструмент за друго не става.
 
И така, разбрахме в крайна сметка, че 150 са малко за лого. Но дори тези дето най много сипваха, ще се съгласят, че за това нелого 150 са много.

@Blinky, моля,
- сложи минимална сума за конкурс за лого. Примерно 200 или 250 или 300 или 500... 1000, колкото и да е, само да има. Или една анкета да се пусне колко трябва да е минималната сума.
Щот така контента си върви ама, гледай какво става...
 
Всеки има преценка по която, минималната сума ще му покрие разходите по неговото творчество, което не е стандарт
 
И така, разбрахме в крайна сметка, че 150 са малко за лого. Но дори тези дето най много сипваха, ще се съгласят, че за това нелого 150 са много.

@Blinky, моля,
- сложи минимална сума за конкурс за лого. Примерно 200 или 250 или 300 или 500... 1000, колкото и да е, само да има. Или една анкета да се пусне колко трябва да е минималната сума.
Щот така контента си върви ама, гледай какво става...

Вече минахме през тези дискусии преди време. И това е тема от преди 6 години, от когато цените на всичко са се качили знаете колко, а в момента наградите са същите.

Ако се забранят конкурсите няма да има опарени и сърдити. Да си прави всеки дизайнер тема с портфолиото и да си поръчват директно, и всеки колкото си договори.
 
Да бе и аз все повече се убеждавам, че ИИ може само това на което са го обучавали, затова им казват модели, никакво творчество, нулева креативност, никаква мисъл, май верно ще излезе една голяма заблуда всичкото това, а имах големи надежди, но колкото повече го изучавам толкова повече се убеждавам и аз в това, че освен за помощен инструмент за друго не става.
Пробвайте по моята недорисувана рисунка да му зададете параметри. Интересно ми е какво ще направи АИ. Наистина ми е интересно.
Проблемът е, че ще е много трудно да се формулира. АИ иска точни параметри, на това което да направи.
Ако някой успее - ще бъде доста интересно.
Обаче, аз забелязах, че когато не се изразиш точно, АИ реагира с някакъв бъг и проявява своеобразно АИ творчество. Може да е 1 на 10 пъти.

А логото спечелило конкурса е изключително дървено, няма необходимост да ми се сърдите. А и всички останали.
 
Вие големите дизайнери не си мърдате малкия си пръст за 150лв нали? но знаете да хейтите, немога да разбера човека си е харесал моето предложение кво значение има дали е направен с ИИ?
 
Вие големите дизайнери не си мърдате малкия си пръст за 150лв нали? но знаете да хейтите, немога да разбера човека си е харесал моето предложение кво значение има дали е направен с ИИ?
Еми може зададеш този въпрос на АИ. Ще можеш ли чрез АИ ми завършиш рисунката. Сериозно искам да видя как АИ, ще я завърши. Имаш ли капацитет да го попиташ. :)
 
Еми може зададеш този въпрос на АИ. Ще можеш ли чрез АИ ми завършиш рисунката. Сериозно искам да видя как АИ, ще я завърши. Имаш ли капацитет да го попиташ. :)
нямам толкова капацитет sorry
 
нямам толкова капацитет sorry
Е такива мега материали си писал из форума, как па да нямаш?
 
За съжаление, аз самият не мога. Аз съм езиков модел и нямам функционалността да правя безсмисленни неща. 🤣
Чакай да ти задам един въпрос. А пък ти го предай на АИ. Кажи му така 0АИ сънуваш и минаваш през пътека, която е огряна от слънчева светлина, отляво шуми поток, отдясно лаят кучета.
 
Дефа Има модели скеч то имич рисуваш г.вно става цвете;), на основата на SD и то реално време, не мога да се сетя сега сървиза.

Не ти трябват промтове момтове скицираш и то се показва.
 
Луда работа, честно приятел дизайна ти става само за кофата то и парите дето ще вземеш големите пари да се наядеш в някой хубав ресторант вече струва повече. Ама в ресторантите има много трансмазнини. Незнам купи се сега салфетки или по добре ароматизирана тоалетна хартия и си изтрии грешките от дизайна.
 
Луда работа, честно приятел дизайна ти става само за кофата то и парите дето ще вземеш големите пари да се наядеш в някой хубав ресторант вече струва повече. Ама в ресторантите има много трансмазнини. Незнам купи се сега салфетки или по добре ароматизирана тоалетна хартия и си изтрии грешките от дизайна.
Всеки си има свой вкус, важното е че са харесали :)
 
Вкусът няма нужда да се подлага на дискусии, наистина колкото хора, толкова и виждания.
За мен единствените проблеми що се отнася до ИИ са:
- Векторните файлове - видя се, че може да бъдат конвертирани, но какво се случва ако се разпъне върху цяла кола или билборд
- Авторското право - в случай на евентуална претенция от някъде какво се случва

@Blinky Мисля, че е редно да се вмъкне една точка за ИИ в темата с правилата за конкурси - до къде се разрешава използването и т.н.
 
Вектора ако го разпънеш и не си оправил детайлите които споменах по-горе ще си личи.


Правата върху картинка, която си генерирал с Midjourney, зависят от това, какъв план за абонамент използваш и как си използвал услугата. Според Условията за ползване на Midjourney1, имаш следните опции:

  • Ако използваш безплатния план, нямаш право да използваш картинката си за комерсиални цели. Трябва да спазваш правилата на общността на Midjourney и да не нарушаваш правата върху интелектуалната собственост на други. Също така, даваш на Midjourney неизключителна лицензия да използва картинката ти за своите цели.
  • Ако използваш платения план, имаш право да използваш картинката си за комерсиални цели, стига да не нарушаваш правата върху интелектуалната собственост на други. Ти си собственик на авторските права върху картинката си, но даваш на Midjourney неизключителна лицензия да я използва за своите цели.
  • Ако си използвал Midjourney, за да модифицираш или аранжираш съществуващи картинки, които не са твои, трябва да имаш разрешение от собствениците на оригиналните картинки, за да ги използваш или продаваш. В противен случай, можеш да нарушиш правата върху интелектуалната собственост на други.
 
Вкусът няма нужда да се подлага на дискусии, наистина колкото хора, толкова и виждания.
За мен единствените проблеми що се отнася до ИИ са:
- Векторните файлове - видя се, че може да бъдат конвертирани, но какво се случва ако се разпъне върху цяла кола или билборд
- Авторското право - в случай на евентуална претенция от някъде какво се случва

@Blinky Мисля, че е редно да се вмъкне една точка за ИИ в темата с правилата за конкурси - до къде се разрешава използването и т.н.
За тези точни е ясно, те не са ли по подразбиране когато се предават материалите? Колкото за AI-то, тук е малко на кантар, защото авторско изображение, лого и т.н. може преспокойно да се генерира на база опит, про план, задание в инпута и най-вече дооформяне от страна на дизайнера. Те според мен доста вече почнаха да го ползват и ще става все по-голям тренд така да генерираш дизайни.
 
Вектора ако го разпънеш и не си оправил детайлите които споменах по-горе ще си личи.


Правата върху картинка, която си генерирал с Midjourney, зависят от това, какъв план за абонамент използваш и как си използвал услугата. Според Условията за ползване на Midjourney1, имаш следните опции:

  • Ако използваш безплатния план, нямаш право да използваш картинката си за комерсиални цели. Трябва да спазваш правилата на общността на Midjourney и да не нарушаваш правата върху интелектуалната собственост на други. Също така, даваш на Midjourney неизключителна лицензия да използва картинката ти за своите цели.
  • Ако използваш платения план, имаш право да използваш картинката си за комерсиални цели, стига да не нарушаваш правата върху интелектуалната собственост на други. Ти си собственик на авторските права върху картинката си, но даваш на Midjourney неизключителна лицензия да я използва за своите цели.
  • Ако си използвал Midjourney, за да модифицираш или аранжираш съществуващи картинки, които не са твои, трябва да имаш разрешение от собствениците на оригиналните картинки, за да ги използваш или продаваш. В противен случай, можеш да нарушиш правата върху интелектуалната собственост на други.
Тоест, както разбирам няма как да предам пълното авторско право на лого, генерирано от ИИ, просто защото само по себе си използването на такъл инструмент върви ръка за ръка с неексклузивност на моето право като създател.
За тези точни е ясно, те не са ли по подразбиране когато се предават материалите? Колкото за AI-то, тук е малко на кантар, защото авторско изображение, лого и т.н. може преспокойно да се генерира на база опит, про план, задание в инпута и най-вече дооформяне от страна на дизайнера. Те според мен доста вече почнаха да го ползват и ще става все по-голям тренд така да генерираш дизайни.
Точно в дооформянето е въпросът. Идеята е да стане ясно, че не може да генерираш нещо и да го изтипосаш като твой дизайн без да си вложил нищо вътре. И съответно може би да верифицираш, че имаш план, който ти позволява да запазиш авторското право на генерираното и да го ползваш за комерсиални цели. Иначе главоболията може да са за този, който е платил после...
 
Статус
Not open for further replies.

Горе