Конкурс за лого на WebSelo.com

darkenergy_

Active Member
Рейтинг - 100%
116   0   0
Уважаеми колеги, този пилотен проект се нуждае от оригинално, авторско лого. Въз основа на него ще бъде разработен дизайн. Бюджетът за направата на графичния символ е 100 лв.

Описание на проекта:
Изработка, управление и развитие на дигитални проекти (включително осигуряване на сървърно оборудване, техническа поддръжка, обновяване и доработка на уеб приложения)
Копирайтинг услуги и творчески текстове на няколко езика. (Тази услуга ще е много силно застъпена - за графики ще се използват произведения на художници)
Езикови преводи от/на български, английски и немски.
Популяризиране на фирмени събития- онлайн и офлайн.
Уебсайтът ще предлага и членство, и партньорства на фирмено ниво.

Изисквания за логото:
Векторен формат
По възможност варианти за чаши и тениски.
Няколко цветови схеми (задължително да има черно-бяла)
Хоризонтална и вертикална версия

Как да изглежда?
Привърженик съм на минималистичния дизайн, но имате пълна свобода да се развихрите и да дадете най-доброто от себе си.
Високотехнологично, в WebSelo и към момента членуват онлайн и офлайн бизнеси.

Как си го представям?

Нали е уеб село? :) Представям си някакви наредени къщички, блокове и прочие (може да има и сателитни чинии :д) . Всички те може да са изписани с молив: http://www.hercampus.com/sites/default/files/2012/12/10/pen_1.jpg , самият молив би могъл да присъства като част от логото, защото така или иначе творческото писане, копирайтинг и езиковите преводи са сред водещите клиентски услуги. Добра идея е някъде да присъства и името на уебсайта, може о-то в логото да е в стилизирана планета, или пък не... :) Може би пък къщичките и тези неща да са някакси разположени върху молива, а надписът да е под тях..

Най-важното е:
логото да изглежда изчистено и да дава пълна яснота за дейността, с която се занимаваме
да се използва сериозен шрифт (може би технически), а не някой изчанчен - в крайна сметка не сме кетъринг фирма или сватбена агенция.

Можете да експериментирате до безкрай - това, което видяхте отгоре са просто мои хрумвания от последната минута.

Срок: до 15.02.2015 г.

П.С. Ако не ми допадне никое предложение, имам право да удължа конкурса с още 3 дни.

Желая успех на всички :)
 
От: Конкурс за лого на WebSelo.com

Колегата minch3v даде супер идея, благодаря за което, цитирам:

"Като прочетох темата ми дойде идеята в логото да присъстват светлосиньо и светлозелено. В единия край логото да е черно-бяло, да стои недовършено. И моливът да стои върху тази черно-бяла област, все едно в момента рисува. Нещо подобно, но не точно: http://uploads2.wikiart.org/images/paul-gauguin/tahitians-at-rest-unfinished.jpg (това намерих в нета, ). Не знам дали ме разбра, но според мен тази идея е много добра. Жалко, че не мога да изработвам логота, просто давам идея"
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого на WebSelo.com

Идеята е добра, но според мен доста сложна за изпълнение и трудно ще се получи изчистено, любопитно ми е някой да се опита да я визуализира.
 
От: Конкурс за лого на WebSelo.com

Всъщност ми е по-важно да изглежда изчистено и да се разбира от пръв поглед дейността ни :) А дали ще се реализира по този или по коренно друг начин, не е толкова важно, стига външният вид да е приятен :)
 
От: Конкурс за лого на WebSelo.com

Ето и първата ми идея:

7058fee788bc82f6.jpg

07ff70a758099ab5.jpg

641e3cd78ee3c763.jpg


ще изпратя поне още една идеика :)
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого на WebSelo.com

Супер, благодаря за интереса :)
 
От: Конкурс за лого на WebSelo.com

Един от моите партньори ми изпрати следното нещо, което много ми допадна (реализацията е лоша, но все пак идеята ми хареса) :

http://prntscr.com/62y7tz

Полукръгът наподобява земното кълбо, отгоре нещо като къщички, блокове и прочие, вътре готин оформен текст (но все пак логото не бива да изглежда като туристическо)

Ако може да се направи нещо подобно, готино и изчистено, да се вмъкне по някакъв начин и молив, ще съм много доволен.
 
От: Конкурс за лого на WebSelo.com

Ето и от мен едно предложение според предпочитанията ви, дано съм се доближил до желания от вас резултат:mrgreen:.

webselo2.jpg
 
От: Конкурс за лого на WebSelo.com

Определено е по-близо, но някои елементи не ми допадат- например "S" изглежда зле, определено може да се пипне, пък и разстоянието между надписа и къщичките е твърде голямо. Очаквам още творчески предложения. :)
 
От: Конкурс за лого на WebSelo.com

Може би, ако се смени шрифта и двете думи влязат една върху друга, ще се получи.
 
От: Конкурс за лого на WebSelo.com

Благодаря за предложението. Тази модификация е красива, но изглежда като за туристически портал. А пък моите услуги са дигитални :)
 
От: Конкурс за лого на WebSelo.com

Ами то цялата идея за къщите е такава, вие искате нещо подобно:) , не виждам начин това да се избегне според мен трябва да се заложи на друга концепция, дано някой от колегите му хрумне нещо оригинално, аз нямам идеи за сега.
 
От: Конкурс за лого на WebSelo.com

Първата ти концепция е много близо до това, което искам :)
 
От: Конкурс за лого на WebSelo.com

И две безотговорни идеи за логото на WebSelo.com от кибик без дизайнерски възможности:
Графично съчетание от екран/монитор (символ на Мрежата) и дървена/плетена ограда (символ на селото)...
Стилизирана пътна табела с надпис "Уеб село / Web selo" - всяко село започва с тебелата си...
 
От: Конкурс за лого на WebSelo.com

Хаха, интересно :) Дори много, бих казал.
 

Горе