Консултантски услуги онлайн

Horrazio

New Member
Привет на всички :)

Моят въпрос е , Имам регистрирано дружество (ООД) което ще се занимава с консултантски услуги в интернет пространството свързано с хора които се занимават с инвестиции и търговия на стоки, валути, деривати и тн.
Хората ще заплащат за услугата на уебсайта на базата на абонамент избран от тях който пасва на тяхната точна търговия и финансови инструменти които търгуват. Клиентите са предимно от ЕС, както и хора които не са от ЕС, трябва ли да регистрирам дружеството по ддс ?
 
Нали, и аз така мисля, но все пак да си питам! А каква е фактурата която издавам за продадена услуга ?
 
Трябва някой счетоводител, който се е занимавал да питаш, има си някакъв формат и ставките за различните държави с различни и са ми казвали, че е малко мазало
 
И аз съм обеден, че не трябва да си регистриран по ДДС. Ако внасяш стока от друга държава трябва да се плати ддс-то но не и да си регистриран. Ако продаваш в друга държава има distance selling threshold VAT, ако достигнеш лимита чрез продажби трябва да си регистриран в съответната държава.
http://www.vatlive.com/eu-vat-rules/distance-selling/distance-selling-eu-vat-thresholds/
 

Горе