Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Това констатация ли е ? ;d

Явно :)

Щом не е от System->Design->Layouts->Manufacturer значи е от System->Design->Layouts->Default
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Има по нова версия 2.1.0.1 пробва ли да ъпдейтнеш ?
Хм, не знаех че са пуснали нова, Стан - мерси за инфото.
Но не смея да ъпдейтвам така, ще пробвам на огледалния.
Ти имал ли си такъв проблем с някоя от версиите?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Aми нареди си лейаутите, човек.Затрил си ги явно при промените.

В страницата Default няма нищо, дори да сложа нещо, то не променя страницата с марките, същото е и със страницата Manufacturer.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Аз не съм забелязъл, обаче аз имам само 3 магазина правени на 2.0
ще ги провера и ако имат проблема ще го отстраня и опиша как.



Хм, не знаех че са пуснали нова, Стан - мерси за инфото.
Но не смея да ъпдейтвам така, ще пробвам на огледалния.
Ти имал ли си такъв проблем с някоя от версиите?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

освен да дадеш достъп с Team Viewer да ти го сетна за 10 секунди ....
толкова изписахме, не знам как не стана ясно че на страницата с марките ,брандове, производители трябва да зададеш шаблон за страницата Manufacture
по-една или друга причина при теб се е разместило ами седни и си ги нагласи ръчно.

Ако беше вложил и една 1/10 от времето да пишеш тук с писане в Г или да гледаш някое филмче в тубата ..... щеше сам да се справиш с проблема.
И колко е хубаво тогава !


В страницата Default няма нищо, дори да сложа нещо, то не променя страницата с марките, същото е и със страницата Manufacturer.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

освен да дадеш достъп с Team Viewer да ти го сетна за 10 секунди ....
толкова изписахме, не знам как не стана ясно че на страницата с марките ,брандове, производители трябва да зададеш шаблон за страницата Manufacture
по-една или друга причина при теб се е разместило ами седни и си ги нагласи ръчно.

Ако беше вложил и една 1/10 от времето да пишеш тук с писане в Г или да гледаш някое филмче в тубата ..... щеше сам да се справиш с проблема.
И колко е хубаво тогава !

Бях забравил колко е яко, когато видиш нещо в интернет, което те обижда - единствено тогава получаваш златната възможност да му набиеш хикса и да продължиш с живота си :)
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте,имам онлайн магазин на 2.0.3.1 обаче имам няколко проблема,ще съм много благодарен ако някой може да ми помогне.

1.Не ми намаля продадените артикули,винаги си стоят колкото съм ги сложил.
2.Като качвам продукти в категориите ми ги нарежда разбъркано,как мога да ги наредя така че най-новите да са най отпред.
3Кой е модула за връщане на стока ,че единия ред там ми се губи
4.опенкарт 2.0.3.1 с качена тема jornal съвместим ли е със seo paladin,или предложете друга програма за оптимизация.

Благодаря предварително!
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здрасти,
1. Има си настройка на всеки продукт - дали да ти намаля броя при всяка продажба - трябва да го сложиш на ДА
4. Да, съвместим е, стига да си наясно какво прави.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

На настройката си е на ДА но не го намаля.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Виж продуктите дали имат варианти и дали там се следи наличността
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Не се сърди, няма от какво да се засягаш. колегата ти каза какъв е проблема.
Първо провери в системни /настройки на магазина / кой лейаут ти е зададен по дефолт после промени лейоута на марките и си готов

https://www.youtube.com/watch?v=hbwev3NZC5s
http://docs.opencart.com/system/design/layout/
http://jolivapps.com/how-to-configure-a-layout-in-opencart

Бях забравил колко е яко, когато видиш нещо в интернет, което те обижда - единствено тогава получаваш златната възможност да му набиеш хикса и да продължиш с живота си :)
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Не се сърди, няма от какво да се засягаш. колегата ти каза какъв е проблема.
Първо провери в системни /настройки на магазина / кой лейаут ти е зададен по дефолт после промени лейоута на марките и си готов

https://www.youtube.com/watch?v=hbwev3NZC5s
http://docs.opencart.com/system/design/layout/
http://jolivapps.com/how-to-configure-a-layout-in-opencart

Ами проблема е доста странен, наясно съм как работят леиаутите. Когато се кликне на "Brands", се използва manufacturer леиаута и показва брандовете, но когато се кликне на някоя от марките използва home леиаута и показва всички модули от този леиаут. Тези модули са зададени само на home страницата, но явно като се кликне на някои бранд се използва индекс страницата за да се покажат резултатите с тази марка..
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

admin/системни/настройки/ кликаш на редакция и 2 рия таб магазин най долу в полето изглед махаш home и слагаш default запазваш и си готов .



Ами проблема е доста странен, наясно съм как работят леиаутите. Когато се кликне на "Brands", се използва manufacturer леиаута и показва брандовете, но когато се кликне на някоя от марките използва home леиаута и показва всички модули от този леиаут. Тези модули са зададени само на home страницата, но явно като се кликне на някои бранд се използва индекс страницата за да се покажат резултатите с тази марка..
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

И на данни и на варианти съм дал да следи наличноста но ,не я следи
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

admin/системни/настройки/ кликаш на редакция и 2 рия таб магазин най долу в полето изглед махаш home и слагаш default запазваш и си готов .

Златен си, благодаря! :)

п.с не мога да ти дам репутация..
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

ivovarna,
Виж дали са ти настроени правилно статусите.
Направи си една покупка от магазина, и ако сменяш статуса ръчно - смени го.
След това виж, дали ти работи функцията за следене на наличността.
 

Горе