Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здрасти
някой може ли да ми каже какво означава тази грешка -
Warning: Division by zero in /home/.../catalog/model/tool/seo_package.php on line 281
и как евентуално може да се оправи?
Благодаря!
Поздрави!
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте,

Имам следното питане:

По подразбиране на страницата с конкретен продукт главното изображение не присъства в листата с малки (thumbnails).
Има ли начин и по-скоро как да се направи това - чрез преправяне на кода в product.tpl или product.php файловете, безплатен vqmod/ocmod?

Виж файлът 13853

Ползвам Opencart 2.0.3.1 и default тема.

Предварително благодаря!
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Прикрепения файл не се отваря... Коя листа?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Може би не съм се изразил правилно.

Става въпрос за листата с допълнителни изображения под главната снимка на продукта - така наречените thumbnails.
Когато се отиде на страницата с конкретен продукт има една главна голяма снимка и допълнителни изображения - thumbnail, които са поместени под нея. Но главната снимка по подразбиране не е към тях.

Въпроса е как главното голямо изображение може да бъде добавено и да присъства в листата с thumbnails?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Мерси Стан!

Това е ясно. Но има ли начин когато добавяш главното изображение в таба data / данни или както там е преведено да се добавя автоматично към thumbnails без да се налага да го качваш допълнително в таба изображения?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте,

Някой да знае как да добавя текст "Цена:" преди цифрите с цената? Сега излиза само цената на продукта колко е, но без да пише цена пред него...
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Темата е уникално полезна, но и уникално дълга за да прочета подробно цялата, затова ще си позволя направо да питам и е извинете ако е питано вече.
В първия пост СТАН обяснява как се променят линковете от http://site.bg/index.php?route=product/category на http://site.bg/категория/продукт..., но го обясняваш заверсия 1.5.х.
Интересува ме процедурата за 2.2.0.0 дали е същата, защото пробвах, но не се получи номера.
На мястото на Encryption Key какво слагаме?
Благодарско предварително!
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

http://www.opencart.com/index.php?r...n home&filter_license=0&filter_download_id=43


Темата е уникално полезна, но и уникално дълга за да прочета подробно цялата, затова ще си позволя направо да питам и е извинете ако е питано вече.
В първия пост СТАН обяснява как се променят линковете от http://site.bg/index.php?route=product/category на http://site.bg/категория/продукт..., но го обясняваш заверсия 1.5.х.
Интересува ме процедурата за 2.2.0.0 дали е същата, защото пробвах, но не се получи номера.
На мястото на Encryption Key какво слагаме?
Благодарско предварително!
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Благодаря отново! Оплесках нещата хиляди пъти по трудния начин :lol:
 
От: От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Според моите клиенти слайдовете се разглеждат, когато има сериозни намаления или промоции и има начин бързо и ясно да се разлистват - да кажем долу има бутони за всеки слайд или видими стрелки отстрани. Но губят интерес ако слайдовете нямат линкове, които да ги пренасочкват към съответните продукти или категории.

Съгласен съм че, на теб и на хората около теб може да не харесват
Но ако не носеше полза лидерите в онлайн продажбите нямаше да ги ползват

Аз лично предпочитам да се доверя на експертите а не на .... хора дето са пазарували онлайн само от ОЛХ да речем.

Слайда е важна част от общия изглед на магазина естетично и семантично ако щеш
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

В магазина за кецове 5noto.net използвам Journal. В момента като скролна магазина надолу - логото се смалява. Може ли да се направи така, че като се скролне надолу, логото да е друго - хоризонталния му вариант?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Зависи. Виж в папката имиджс дали има 2 файла, съдържащи думата "лого" в тях и ако да - значи може.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

В магазина за кецове 5noto.net използвам Journal. В момента като скролна магазина надолу - логото се смалява. Може ли да се направи така, че като се скролне надолу, логото да е друго - хоризонталния му вариант?

И що да го пипаш? Луд на шарено се радва, а ти ще го разбуташ...
Бас ловя, че и тримата обърнали внимание какво става с логото като скролнеш са се изкефили максимално :D
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Защото съм естет :p
Важното е на мен да ми харесва...
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Важното е да продава...но това е друга тема
Когато правиш нещо, имаш идея, получава ти се и си доволен от продукта/ислугата си - то ще продава.
Щом на мен ми се харесва = значи ще продава. Изхождам от наблюдения и опит. Няма как сам да не си харесваш продукта/услугата и да чакаш, на бай Петко аджаба да му хареса и да купи.

П.С.
Искам да сменя мобилния изглед на магазина - отвратителе не - 80% от трафика ми не е наясно, че в мобилното трите чертички са меню. Трудно се ориентират.
 

Горе