Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

С тия Суперхостинг се разправям вече 2 часа и се държат като малоумни....предлагат ми те да извършат процеса - ок, добре, и без друго не ми се занимава.
Имали бекъп от вчера, преди да настанат промените - чудесно!
Връщат сайта....половината артикули ги няма
Ама така и така, те нес а качени вчера тези продукти, а на 11 юли
Ааа, ама извинете, ние сме пропуснали да ви кажем, че имаме архив от вчера само на файловете....не на базата данни
Айде сега върнете базата данни и оставете файловете в сегашното състояние...
И те върнаха всичко - и файловете и базата данни на изходна позиция

И това ако не е малоумщина ми кажете какво е.....
Веднага ще ти кажа. Пълно малоумие е да чоплиш неща, които не разбираш без преди това да си направиш бекъп.
Иначе при суперите много отдавна съм оставил само бг домейните.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Тъка се учи човек


В смисъл? Аз че ще се местя, ще се местя, но да почвам от нулата през 1 седмица няма как да стане....
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

В смисъл? Аз че ще се местя, ще се местя, но да почвам от нулата през 1 седмица няма как да стане....
Ами прави си бакъпи де по лесно е отколкото да почваш от начало
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

@agatha65
Супер много изчерпателно обяснение. Благодаря много.
Само че мисля че съм изпуснал нещо от 1 до 7 клас и сега в 8 ми е много трудно :)
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Ето нещо интересно и от мен.
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=22316
Ако не разбирате, това е най-добрият начин да си прецакате магазина.
За това бъдете много много внимателни.
 
Последно редактирано:
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

http://prikachi.com/images.php?images/954/8233954Y.jpg - Вижте какви снимки ми изкарва магазина. Тези картинки се виждат само от едно PC. Пробвах на други 3-4 - няма проблем.
Възможно ли е на въпросното PC-и да има вирус или просто сайта ми е заразен с нещо? Вие виждате ли ги - http://www.5noto.net/damski-teniski-tuniki
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Имам малко проблеми с магазина: Тема журнал + паладин сео. Магазина е на 4 езика. Версия 1.5.6.4
Проблем 1: Отварям WMT и ми грейва следното
Google has detected that some pages on your site have implemented the rel-alternate-hreflang tag incorrectly. In particular, there seems to be a problem with incorrect language and region codes, or incorrect bi-directional linking (if page A links with hreflang to page B, there must be a link back from B to A as well). Google uses the hreflang attributes to serve the correct language or regional URL to the right users in search results. Until you correct the errors on the hreflang links, your website will not benefit from additional language or region targeting.

Тръгвам да ровя и ми вади много странното: домейн.ком/en//.html и да кажем домейн.ком/gr//.html

При паладин-а не съм задавал /, но или е останало нещо още в началото, когато съм настройвал и го вади сега или аз не гледам както трябва.

Проблем 2: Виждам, че за производители не съм генерирал урл-та (липсват за 2 от 4-те езика). Давам на паладин да генерира и ми зацикля на 34%. И толкова. УРЛ-та не генерира. В лог-а с грешките на ОК обаче ми светва това:
Код:
PHP Notice: Undefined index: bg in /home/домейн/public_html/system/config/ssb_library/admin/generators/gen_urls.php on line 1

След тази манипулация вместо горе в лентата да е 1 флагче на езика в момента, се виждат всичките и седи като леко счупено
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте,

Да попитам има ли вариант след като клиент направи покупка да остави някакъв коментар, но само този който е купил да има тази опция ?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Направете нормален линка, когато кликнете върху логото на сайта! (методът е правен на версията на OpenCart 1.5.3.1 и OpenCart 1.5.4.1 )

Ако кликнете върху логото в горната част на сайта, с надпис "OpenCart" или върху връзката "Home" се отваря главната страница, но URL в адрес бара е нещо такова: http://site.com/index.php?route=common/home. Отстранете излишoто от URL, така че връзката при клик да приеме формата : http://site.com

За да направите това, редактирайте файла "url.php" (system/library/url.php)

Намерете редовете (25 до 27):

Код:
if ($args) {
			$url .= str_replace('&', '&', '&' . ltrim($args, '&')); 
		}

След тях се добавят следните:

Код:
 else {
 
if($route == 'common/home') {
 
if($connection == 'NONSSL') { return HTTP_SERVER; }
 
else { return HTTPS_SERVER; }
 
}
 
}

И готово !!!

Здравейте!

Дали има решение и за 2.0.2.0 или по-нови версии?
Малко се прецаках да подкарам магазин на версия, която според мен и е още рано за нещо сериозно, но...

Ще съм благодарен на всякакви SEO решения и за 2.x

Благодаря предварително!
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте,

Изчетох цялата тема, но не видях коментар за използването на display:none. В Opencart е масово и се среща още в header-а с title и meta description на сайта. За SEO-то това не е добра практика. Изчетох много мнения и предложения в нета, но не попаднах на добро решение. Може ли по-опитните тук да споделят опит от практиката?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте,
Реших да прехвърля един магазин от един хостинг на друг и да пусна SSL.
Сега обаче не мога да се логна в админ панела.
Най-вероятно е от отметка за използване на SSL в настройките.
Мога ли да бутна някъде тази настройка в база данни?
Или да ми дадете съвет как да оправя това?
Благодаря!
Поздрави!
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Оправих си нещата :)
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

има ли начин да махна това?

"Няма добавени продукти в тази категория."
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Има начин разбира се ама кажи ти какво точно искаш да пише там



има ли начин да махна това?

"Няма добавени продукти в тази категория."
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Някои знае ли как се променят системните линкове на 2.0, примерно index.php?route=common/home index.php?route=account/wishlist и т.н. :)
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здрасти
Питах те какво искаш да пише там ... защото предполагам искаш да създадеш информационна страница и тогава тоя надпис ти пречи.
Ако случая ти е такъв, просто влез в админа/каталог/статични страници и там си създай каквото и колкото ти трябва

Е ако бъркам...
Разбира се че знам в кой файл е!
catalog/language/bulgarian/product/category.php

около 7 ред

Код:
 $_['text_empty']        = 'Няма добавени продукти в тази категория.';

премахни текста.

Код:
 $_['text_empty']        = '';

в кой файл е знаеш ли ?
 

Горе