Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

От: От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здрасти
Питах те какво искаш да пише там ... защото предполагам искаш да създадеш информационна страница и тогава тоя надпис ти пречи.
Ако случая ти е такъв, просто влез в админа/каталог/статични страници и там си създай каквото и колкото ти трябва

Е ако бъркам...
Разбира се че знам в кой файл е!
catalog/language/bulgarian/product/category.php

около 7 ред

Код:
 $_['text_empty']        = 'Няма добавени продукти в тази категория.';

премахни текста.

Код:
 $_['text_empty']        = '';
ряб
Да но в статичните страници има ограничение към дължината на текста.Точно това ми трябваше благодаря !
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте,
Имам много странен проблем.
Качил съм си един магазин с ОС 2.0.3.1 на приличен сървър преди десетина дни.
Като го качих, използваше много малко ресурси на сървъра - около 100 до 120 RAM, 1-2% CPU, 1-3 апач процеса ...
От 2-3 дни взе да гълта много ресурси - вдигна CPU до 4-5%, RAM до 800, без да е натоварен с нищо.
Може ли да ми дадете съвет на какво може да се дължи и евентуално как може да се поправи ?
Поздрави!
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Много странно ... Изчистих всички кешове и RAM-а падна до 180...
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Как мога да премахна това цената без данък, в смисъл въобще да не я показва тази глупост..
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Имам още един тъп въпорс, как мога да сложа описание на продуктите, но освен в това описание което си е по-дефалт на мястото на тези където са - Производител, Код на продукта и точки и т.н. Т.е искам тях да ги няма а да си сложа мой текст. Не говоря за спецификации, а това където е точно под името на продукта виждам, че в доста магазини са го направили така.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Много странно ... Изчистих всички кешове и RAM-а падна до 180...

И кеша на VQMOD ли изчисти и полезно ли е според Вас да се чисти на определено време?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

И кеша на VQMOD ли изчисти и полезно ли е според Вас да се чисти на определено време?

Здравейте,
Незнам точно какво се случи.
Изчистих всички кешове и RAM-а падна и всичко се нареди :)
А дали е полезно ... незнам :)
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте,
Изчетох цялата тема и я намирам за много полезна за всички начинаещи, а и напреднали в OpenCart. Е аз съм от начинаещите и се сблъсквам с няколко въпроса. Става дума за версия 1.5.6.4 на която са ми инсталирани няколко домейна в две различни теми.
1. Първият ми въпрос към всички Вас е: трябва ли всеки един домейн да се пренасочва поименно в .htaccess (става дума за със или без ввв. )?
2. Защо модула с продуктови акценти не ми извежда всички добавени артикули в единия магазин, а в другия си ги показва?
3. И третото ми питане може би ще Ви се стори глупаво, но виждам различно отношение от " Чичкото Гугъл" към различните домейни ( май .eu - тата не му се нравят и ги пренебрегва или дискриминира ) - Това вярно ли е?
4. След пренасочванията без ввв, сега ми се получава index.php?_route_=imetonaprodukta
Благодаря на всички които ще се включат със своите знания и опит
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравей,
Тук има добри специалисти по Опънкарт и СЕО, могат да ти помогнат.
Това, което аз мога да кажа е:
1. Това пренасочване от ввв към не-ввв или обратно е хубаво да се направи, за да няма дублиране на съдържание, а от там ти се подобрява и СЕО оптимизацията.
2. Възможно е да имаш някъде кешове, които да не са изчистени.
3. Според мен, има някаква дискриминация по отношение на домейните, но нали знаеш, че никой не знае алгоритмите на Гугъл :)
4. Пренасочи си домейна към ввв или към не-ввв. Сложи си един модул за сео и няма да имаш проблем с урл-тата
Поздрави
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Благодаря за включването Angell
1. Питането ми е дали поотделно да се изписва всеки един домейн или може да се направи за всичките, които използват хоста?
2. Мисля, че нямам кешове за изчистване, защото влизам през различни компютри или телефон и пак не показва всички продуктови акценти. Но не съм отбелязал, че втората тема е инсталирана след като са пуснати магазините ( може и да има значение)
3. А чичкото всичко което е .com го определя като по добро - това сравнение ми е точно от различните домейни с едни и същи продукти и описания
4. УРЛ-тата си имат оптимизиран адрес, но е дразнещо това index.php?_route_= преди imetonaprodukta, а когато нямах пренасочванията си беше site.com/imetonaprodukta
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Относно домейн с разширение eu, com, net.... Според мен няма никакво значение какъв ще е домейна, ако имаш добро съдържание. Аз имам сайт с домейн .eu, от години и се класира на първо място по над 100 ключови думи в определена пазарна ниша!
Старал съм се да опиша максимално добре всеки един продукт, точно така, както смятам, че би бил търсен. Също така, не съм писал и никакъв description, за да може Г да си вземе нужното според случая.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте,
след импорт на няколко хиляди продукта с тотал импорт про ми се струва, че има дублирани продукти/продуктови номера/модел.
Има ли някакъв начин да сканирам продуктите да ми намери дублираните продукти?
Поздрави!
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте, този урок валиден ли е за opencart 2.0 ? http://itechtuts.com/seo-friendly-urls-opencart-pages/

Да, валиден е, но не виждам никаква полза от него. Това няма да преобразува вътрешните системни адреси в сео оптимизирани. Като цяло също подхода с ръчно въвеждане в .htaccess файла е неправилен. Ако търсиш безплатно решение за версии 2 можеш да разгледаш тези три:

http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=15773
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=23026
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=22038
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте, може ли един може да се каже прост въпрос. Инасталирах free версия на open cart 1.5.6.4 от host.bg предлагат софтуера и я инсталирах. Но от преди си имам една тема от themeforest. Свалих я, разархивирах я и я качих през Ftpa на хост.бг /не през file zilla/ . В самия инсталатор, не съм създавала допълнителна папка, а направо качих всички файлове от темата. Само че, сайта си седи с фри версията на opencart, и не мога да разбера защо не се активира. Няма и в контролния панел нито в допълнителните модули. Темата става за oc 1.5.6.4. Дали аз бъркам при самото качване в инсталатора? Има.ли нещо специфично което трябва да направя, някоя папка или нещо?
Ще съм много благодарна ако отговорите.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте, може ли един може да се каже прост въпрос. Инасталирах free версия на open cart 1.5.6.4 от host.bg предлагат софтуера и я инсталирах. Но от преди си имам една тема от themeforest. Свалих я, разархивирах я и я качих през Ftpa на хост.бг /не през file zilla/ . В самия инсталатор, не съм създавала допълнителна папка, а направо качих всички файлове от темата. Само че, сайта си седи с фри версията на opencart, и не мога да разбера защо не се активира. Няма и в контролния панел нито в допълнителните модули. Темата става за oc 1.5.6.4. Дали аз бъркам при самото качване в инсталатора? Има.ли нещо специфично което трябва да направя, някоя папка или нещо?
Ще съм много благодарна ако отговорите.

Здравей,
Мисля, че ще трябва някой да погледне всичко, за да се разбере какъв е проблема.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Хм, ок... в този случай, който има желание за,съдействие нека ми пише.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Оправихте ли проблема?
какво се оказа?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Намери ме на скайп: stiv.raider

да ти оправим темата.



Здравейте, може ли един може да се каже прост въпрос. Инасталирах free версия на open cart 1.5.6.4 от host.bg предлагат софтуера и я инсталирах. Но от преди си имам една тема от themeforest. Свалих я, разархивирах я и я качих през Ftpa на хост.бг /не през file zilla/ . В самия инсталатор, не съм създавала допълнителна папка, а направо качих всички файлове от темата. Само че, сайта си седи с фри версията на opencart, и не мога да разбера защо не се активира. Няма и в контролния панел нито в допълнителните модули. Темата става за oc 1.5.6.4. Дали аз бъркам при самото качване в инсталатора? Има.ли нещо специфично което трябва да направя, някоя папка или нещо?
Ще съм много благодарна ако отговорите.
 

Горе