Копаене на виртуални валути

Дискусията в 'Разплащателни Системи' стартирана от djingibi, Май 13, 2017.

1. Jhin

Jhin Member

Рег.:
    Дек 23, 2016
    Съобщения:
    87
    Харесвания:
    14
    Точки:
    8
    Здраве да е. То старият компютър и без това за нищо не става :D

2. Georgi

Georgi Active Member

Рег.:
    Окт 21, 2007
    Съобщения:
    569
    Харесвания:
    87
    Точки:
    28
    След доста замисляне реших и аз да пробвам и то конкретно с Монеро. Няма да казва защо точно тази валута ми се вижда перспективна в краткосрочен план :)

Понеже нямам необходимия хардуер и не ми се инвестира в такъв (все пак само експериментирам), реших да пробвам Amazon EC2 и по-конкретно c4.xlarge инстанция, която е от серията оптимизирани за изчисления - 4 vCPU-та Intel Xeon E5-2666 v3 (Haswell), 7.5 GB RAM, струва по $0.2/час, което за 24 часа ще е малко под $5. Ако за това време изкопа повече - ще има смисъл да продължа. Ако не - зася виртуалката и плащам $5.

Алгоритъма на монерото е доста крив и няма много разлика дали се копа с CPU или GPU. Ей тука има малко примерни конфигурации и колко H/s са постигнали: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1MI-ic0Os25hgGUImW54sUIjZY_pUNQNa_W8Se5pRGBs/edit?pli=1#gid=0

Ако гледам разни калкулатори за догодност, излиза че за под 2000 H/s няма абсолютно никакъв смисъл: https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/xmr?HashingPower=2000&HashingUnit=H/s&PowerConsumption=1000&CostPerkWh=0.2

Ей това съм постигнал аз за няколкото часа с които копая:

В AWS имат и машини с GPU-та, но там вече е по $0.9/час, а като гледам примерните конфигурации от линка по-горе, не вярвам да има много разлика. Само дето ще платя доста повече...

3. djingibi

djingibi Member

Рег.:
    Ноем 2, 2012
    Съобщения:
    285
    Харесвания:
    14
    Точки:
    18
    С VPS няма смисъл да се копае. През последните две седмици трудността се вдигна прекалено много. Допреди един месец си струваше доста.

4. djingibi

djingibi Member

Рег.:
    Ноем 2, 2012
    Съобщения:
    285
    Харесвания:
    14
    Точки:
    18
  5. djingibi

djingibi Member

Рег.:
    Ноем 2, 2012
    Съобщения:
    285
    Харесвания:
    14
    Точки:
    18
  6. Victor R

Victor R Member

Рег.:
    Авг 14, 2017
    Съобщения:
    78
    Харесвания:
    13
    Точки:
    8
    Ако на някого му се копае, в началото на следващия месец би трябвало да ми се освободят два Dual E5-2670v1 на по $99/месец. 0.9-1KH/s за монеро. При интерес пишете.

7. hristonev

hristonev Active Member

Рег.:
    Авг 5, 2016
    Съобщения:
    483
    Харесвания:
    194
    Точки:
    43
    Момци/моми :D. Хубаво копаете, ама тока как го взимате директно от 20кВ трасето с куки ли (цигански прийом)? Че ако си го плащате сметката май няма да излезе.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice