Копаене на виртуални валути

Дискусията в 'Разплащателни Системи' стартирана от djingibi, Май 13, 2017.

1. Jhin

Jhin Member

Рег.:
    Дек 23, 2016
    Съобщения:
    87
    Харесвания:
    14
    Точки:
    8
    Здраве да е. То старият компютър и без това за нищо не става :D

2. Georgi

Georgi Active Member

Рег.:
    Окт 21, 2007
    Съобщения:
    578
    Харесвания:
    91
    Точки:
    28
    След доста замисляне реших и аз да пробвам и то конкретно с Монеро. Няма да казва защо точно тази валута ми се вижда перспективна в краткосрочен план :)

Понеже нямам необходимия хардуер и не ми се инвестира в такъв (все пак само експериментирам), реших да пробвам Amazon EC2 и по-конкретно c4.xlarge инстанция, която е от серията оптимизирани за изчисления - 4 vCPU-та Intel Xeon E5-2666 v3 (Haswell), 7.5 GB RAM, струва по $0.2/час, което за 24 часа ще е малко под $5. Ако за това време изкопа повече - ще има смисъл да продължа. Ако не - зася виртуалката и плащам $5.

Алгоритъма на монерото е доста крив и няма много разлика дали се копа с CPU или GPU. Ей тука има малко примерни конфигурации и колко H/s са постигнали: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1MI-ic0Os25hgGUImW54sUIjZY_pUNQNa_W8Se5pRGBs/edit?pli=1#gid=0

Ако гледам разни калкулатори за догодност, излиза че за под 2000 H/s няма абсолютно никакъв смисъл: https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/xmr?HashingPower=2000&HashingUnit=H/s&PowerConsumption=1000&CostPerkWh=0.2

Ей това съм постигнал аз за няколкото часа с които копая:

В AWS имат и машини с GPU-та, но там вече е по $0.9/час, а като гледам примерните конфигурации от линка по-горе, не вярвам да има много разлика. Само дето ще платя доста повече...

3. djingibi

djingibi Member

Рег.:
    Ноем 2, 2012
    Съобщения:
    296
    Харесвания:
    16
    Точки:
    18
    С VPS няма смисъл да се копае. През последните две седмици трудността се вдигна прекалено много. Допреди един месец си струваше доста.

4. djingibi

djingibi Member

Рег.:
    Ноем 2, 2012
    Съобщения:
    296
    Харесвания:
    16
    Точки:
    18
  5. djingibi

djingibi Member

Рег.:
    Ноем 2, 2012
    Съобщения:
    296
    Харесвания:
    16
    Точки:
    18
  6. Victor R

Victor R Active Member

Рег.:
    Авг 14, 2017
    Съобщения:
    108
    Харесвания:
    43
    Точки:
    28
    Ако на някого му се копае, в началото на следващия месец би трябвало да ми се освободят два Dual E5-2670v1 на по $99/месец. 0.9-1KH/s за монеро. При интерес пишете.

7. hristonev

hristonev Active Member

Рег.:
    Авг 5, 2016
    Съобщения:
    494
    Харесвания:
    198
    Точки:
    43
    Момци/моми :D. Хубаво копаете, ама тока как го взимате директно от 20кВ трасето с куки ли (цигански прийом)? Че ако си го плащате сметката май няма да излезе.

8. Милен Вълов

Милен Вълов Member

Рег.:
    Май 24, 2018
    Съобщения:
    69
    Харесвания:
    81
    Точки:
    18
    MinerGate мобилното приложение е доста кофти! Пуснах го и ми спря нета баси :D

Монеро.... има смисъл да го копаеш, както и всяка друга валута ако имаш на разположение достатъчно яки копачи и безплатен ток(нещо като безплатния обяд), иначе.... изкарваш точно колкото за едно лукче и се кефиш че си копал крипто валута :D

Аз сега се пробвам с CoinHive, с три стари машини ама нещо не ми отчита хешовете както требе. Иначе като пусна и тела да копа си се нормализират... може би щайгите забиват хаухауаха

Цялата идея с копането е много хубава... особено ако дръпнеш една добра тревица(сещаш са нале?). Ама аде и ние да са умъкнем па да видим в края на месеца дали ще се самоубия зарад сметката за ток, или ще се кефя на 50лв чисти кинти хахахахххаа

(Забавно е да имаш розови очила, ама не и когато сам сядаш на..... онова там с трите букви :D )

9. Милен Вълов

Милен Вълов Member

Рег.:
    Май 24, 2018
    Съобщения:
    69
    Харесвания:
    81
    Точки:
    18
    Между другото ако успееш да вкараш в употребе поне един терахеш в секунда... нещата ще станат бързо! Ама то това май няма как да стане.... :D

10. Милен Вълов

Милен Вълов Member

Рег.:
    Май 24, 2018
    Съобщения:
    69
    Харесвания:
    81
    Точки:
    18
    Някой ще каже ли дали са измамници? :D

11. djingibi

djingibi Member

Рег.:
    Ноем 2, 2012
    Съобщения:
    296
    Харесвания:
    16
    Точки:
    18
    С MinerGate досега не съм имал проблеми с тях. Ползвал съм и CoinHive, но те прибират 30% от изкопаното за тях си.

Милен Вълов харесва това.
  12. Милен Вълов

Милен Вълов Member

Рег.:
    Май 24, 2018
    Съобщения:
    69
    Харесвания:
    81
    Точки:
    18
    Благодаря ти! <3 в такъв случай си продължавам упорството(50h/s), в MinerGate :D

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice