Копиране на Wordpress

AlexHD2

New Member
Имам Wordpress блог със собствен домейн, но искам да прехвърля(копирам) блога едно към едно към друг домейн. Дайте някакви напътствия.
И двата домейна са на един хост.
 
От: Копиране на Wordpress

преименувай папката на сайта [olddomain.com] -> [newdomain.com]
 
От: Копиране на Wordpress

Друго за, което се сещам е този плъгин. Вярно платен е, но съм сигурен, че съм го мяркал някъде качен по форумите.
 
От: Копиране на Wordpress

Най лесният вариант е да паркираш втория домейн към папката на първия.
Само дето не ми е ясно защо искаш да си дублираш съдържанието на два домейна?
 
От: Копиране на Wordpress

Ако искаш да копираш не само файловете ( плъгините и темите ) , ще трябва да експортнеш и импортнеш базаданните от стария в новия wp.
 
От: Копиране на Wordpress

те двата сайта могат една база да ползват ако иска чак близнаци да са :)
леко безсмислено де
 
От: Re: Копиране на Wordpress

не забравяй 301 (permament) редирект от стария към новия
Това не ми говори нищо :)

Иначе, копирах папката на стария сайт, в папката на новия и сега при отваряне на новия сайт ми се появавя всичко от стария. Всичко е ок. Обаче като вляза в /wp-admin на новия сайт ми се отваря /wp-admin на стария. Как да го оправя?

Искам стария сайт да си остане до там, където е сега, а да развивам този с новия домейн.
 
От: Копиране на Wordpress

оправи си в Генерал Сеттингс адреса на новия сайт.

ПС: пардон, ти пък не можеш да влезеш там. В базата трябва да барнеш вероятно - таблицата май се казваше options. През phpmyadmin.
 
От: Копиране на Wordpress

Нещо не се получава. Влизам в phpMyAdmin, отивам в базата данни на новия саит, от там в wp_options. И наистина на siteurl беше стария сайт. Коригирах го с новия адрес, но пак ме препраща в wp_admin на стария сайт
 
От: Копиране на Wordpress

Отвори wp-config.php в главната ти директория и добави следните два реда:
define('WP_SITEURL', 'http://noviat-ti-domain.com');
define('WP_HOME', 'http://noviat-ti-domain.com');
Това ще ти реши проблема - не човъркай в базата за момента! След като направиш това, вече ще имаш достъп до новия си сайт от новия домейн. След като това стане си изтегли добавката Search and Replace и я инсталирай. След това я използвай като търсиш stariat-ti-domain.com и го заместиш с noviat-ti-domain.com като сложиш тикче на абсолютно всичко.

* Допълнение - Ако правилно съм те разбрал, това което искаш е абсолютна глупост поради следните причини:
1. Ще имаш два индексирани домейна с еднакво съдържание - дублирано съдържание, което ще ти се отрази негативно на класирането в търсачките.
2. Ще ползваш една база данни за 2 сайта, което е абсолютно безсмислено, защото новото съдържание за новия ти домейн, ще се появява и в стария.
 
От: От: Копиране на Wordpress

С добавянето на горните 2 реда вече влизам в wp_admin на новия сайт :)

А се стигна да тук поради моя грешка. Изпуснах срока обявен от Google Adsense за коригиране на сайта ми и впоследствие ми спряха рекламите към стария сайт. Добре че не ме баннаха. Реших да взема нов домейн и да прехвърля всичко. И сега вече ще развивам само новия , а стария ще го използвам за линкване, но не знам дали е одачно.

Сега ще си поиграя с Search and Replace



Благодаря на всички за помоща!
 
От: От: Копиране на Wordpress

Не, нещо не е както трябва. Като променя настройката на единия сайт, се променя и на другия. Като публикувам нещо на единия, се публикува и на другия.
 
От: От: Копиране на Wordpress

Обикновено нямам навика да се цитирам сам, но явно не четеш, та:
2. Ще ползваш една база данни за 2 сайта, което е абсолютно безсмислено, защото новото съдържание за новия ти домейн, ще се появява и в стария.
 
От: От: Копиране на Wordpress

Добре де, нали копирах стария сайт в папката на новия и работя в новия. Как така като напиша нещо в единия, се появява и в другия.
Няма ли начин стария да си седи само, а да пиша само в новия? Ако няма начин какво да правя - да изтрия папката на стария?
 
От: Копиране на Wordpress

Има начин, но за това нещо трябва да ползваш отделна база данни, което до колкото те четох в предната страница не беше включено в условието на задачката. Та ето ти ги стъпките:
1. Влизаш в phpmyadmin и теглиш бекъп на базата данни която е от стария ти сайт
2. Правиш нова база данни с различно име
3. Импортираш базата данни от стъпка 1 в базата от стъпка 2
4. Отваряш файла wp-config.php и сменяш името на старата база данни с тази на новата.
 
От: Копиране на Wordpress

Да бе деба, като че ли не му го писахме това отгоре, ама няма кой да чете : )
А пък аз като куц на wp, мога да се изкажа относно това нещо : "И сега вече ще развивам само новия , а стария ще го използвам за линкване" - Май не четеш какво ти написа Томов, вмомента, в който бота на Гошо влезе и индексира сайта ти, ще получиш доста голямо наказание, защото освен статиите, които ще види, ще разбере и за еднаквия html и линкове, менюта, кл.думи и познай дали няма да ти го набие отзад, като се има напредвид колко обича сайт клонингите =) . А пък ако линкнеш стария към новия , с еднакъв контент, тъкмо ще чукнеш и наказанието за LINK-FARM ( не сателитки ) сайтове :D .
 
От: Копиране на Wordpress

Благодаря за мненията.
Имах малко проблеми и се наложи да правя пълен restore, добре, че имах backup от преди няколко дни. И сега пак съм на кота 0.

Разбирам, че не е удачно да имам 2 бази от данни. Какво е най-удачно да направя? Изобщо стария домейн е най-добре да го закрия, така ли?
 
От: Re: Копиране на Wordpress

И аз не обичам да се повтарям (като ktomov) - 301 редирект към новия
То ако стария домейн му е баннат за адсенс с тоя редирект ще си прецака и втория домейн.

Най добре е да започнеш нов сайт на чисто!
 

Горе