Коя Операционна система ползвате на работните си компютри

От: Коя Операционна система ползвате на работните си компютри

И аз харесвах 98-цата, но тя не е съобразена със съвременния хардуер. Иначе ако трябва да посоча любимия си Windows, бих посочил точно Windows 98. Подреждах си Start менюто както исках ЛЕСНО. Можех да добавям разни DOS скриптове (някои писани от мен), които да правят автоматични неща, за да не се напрягам да се занимавам с глупости. Дизайнът беше семпъл (не прекалено сложен) и лесно разбираем/опознаваем/използуем.
 
Re: От: Re: От: Коя Операционна система ползвате на работните си компютри

Аз съм на Линукс и ползвам ГИМП и ИНКСКЕЙП - безплатни програми за графична обработка.
Стана дума за това, та се сетих да питам експертите :) - как да запиша файл от Ink-a като eps (там са svg) и от Gimp-a като psd?
Merci!

аз съм webmaster 24/7, с икономическо образование, мога доста от нещата от до по уебмастърството къде по добре къде по зле (това го казвам да не се чудите защо се пиша по много теми компетентен) с вече кажи речи 10 години практика от първите ми сайтчета на хит.бг 2003 г :shock:

НО дизайна ми е най слабата част а й не ми идва отвътре да ги създавам дизайни....

значи не знам дали въпроса е уловка... инксейп не ползвам, а гимп ползвам кажи речи двапъти в годината да си барна нещо дребно по някой сайт или лого

та значи за сеиването като psd рисуваш каквото рисуваш даваш сейв ас и в ляво под локациите имаш падащо меню със стрелка където си избираш Photoshop image

Screenshot from 2013-06-06 01:10:07.png
 
Re: От: Re: От: Коя Операционна система ползвате на работните си компютри

аз съм webmaster 24/7, с икономическо образование, мога доста от нещата от до по уебмастърството къде по добре къде по зле (това го казвам да не се чудите защо се пиша по много теми компетентен) с вече кажи речи 10 години практика от първите ми сайтчета на хит.бг 2003 г :shock:

НО дизайна ми е най слабата част а й не ми идва отвътре да ги създавам дизайни....

значи не знам дали въпроса е уловка... инксейп не ползвам, а гимп ползвам кажи речи двапъти в годината да си барна нещо дребно по някой сайт или лого

та значи за сеиването като psd рисуваш каквото рисуваш даваш сейв ас и в ляво под локациите имаш падащо меню със стрелка където си избираш Photoshop image

Виж файлът 6568

Тук трябва да те поправя. Така де, зависи от версията. В Gimp 2.8.4 вече не е по същият начин. При версии по-ниски от тази е както Coolice обясни. Стъпките с рисуването са същите, но запаметяването не е същото.

При Save as имаш XCF, а за да го запаметиш като каквото и да е било, включително псд, трябва да избереш Export to :)

За съжаление и на мен Инскейп-а не ми е понятна територия
 
ами аз затова се учудих на въпроса да не е някаква уловка

аз съм с гимпа който си идва ъпгрейдвано до зуко 12.04 убунту LTS а го държа него понеже е лонг търм версия която ще се съпортва дълго... търся лесни решения клонящи към ентерпрайс клас вече не ми трябват едж последни версии :) затова написах че се замислям за центос за нов десктоп на него всичко му е лтс още от инстлацията

а за игрите ще видя какво къде предлагат ама аз играя съвсем малко игри :)
 
Аз пък винаги съм си падал по bleeding edge :)

Колкото по-ново, толкова по-голяма вероятност има да го счупя :Р Колкото по се чупи, толкова повече се ровя за решение на проблема. Точно на този принцип се научих на много от нещата, които знам в момента :)
 
и аз преди бях така ама сега поне що се отнася до десктоп ос и сървъри искам да работи както е описано :rolleyes: и по възможност да да не се налага да го пипам хаха софтуер без бъгове май почвам да ставам идиалист :)
 
От: Re: Коя Операционна система ползвате на работните си компютри

и аз преди бях така ама сега поне що се отнася до десктоп ос и сървъри искам да работи както е описано :rolleyes: и по възможност да да не се налага да го пипам хаха софтуер без бъгове май почвам да ставам идиалист :)

Признак на остаряване. :p
И помъдряване - има толкова други неща за изучаване, че софтуера трябва да е незабележим, за да има време за тях. На времето и аз чоплех чупещ софт, но сега направо деинсталирам. А и избора вече е много по-голям. :|
 
От: Коя Операционна система ползвате на работните си компютри

Debian + KDE :D

@Blinky за какво ти е да слагаш нещо несериозно като Ubuntu след като вече си играеш с debian :)
 
От: Коя Операционна система ползвате на работните си компютри

Windows 7 Home Premium на личния/работен лаптоп. Използвал съм почти всички популярни Linux дистрибуции за лична цел (Ubuntu, Kubuntu, Fedora, Linux Mint, Open Suse) и нямам проблем да премина изцяло на Linux (имам си алтернативи за всичко). В работата ми се налага постоянно да използвам CentOS. Единственият проблем, който имам (ще се смеете) е, че така и не мога да свикна изцяло с шрифтовете в Linux, някак си окото ми си иска TrueType шрифтовете на Microsoft, а се дразня като се мъча доста време да импортна тези шрифтове в Linux и да не стане нищо накрая :( Ако някой има идея как да го реша този проблем, цена няма да има :)
 
От: Коя Операционна система ползвате на работните си компютри

Здравейте!

Не, не е уловка въпросът и мерси за отговора. Аз, да си призная, това с падащото меню го знам, ама после пробвали ли сте да отворите този файл в друга приграма? Същото е и с Инк-а - има опция за запаметяване като eps, ама половината неща са счупени :(
 
Re: От: Коя Операционна система ползвате на работните си компютри

Windows 7 Home Premium на личния/работен лаптоп. Използвал съм почти всички популярни Linux дистрибуции за лична цел (Ubuntu, Kubuntu, Fedora, Linux Mint, Open Suse) и нямам проблем да премина изцяло на Linux (имам си алтернативи за всичко). В работата ми се налага постоянно да използвам CentOS. Единственият проблем, който имам (ще се смеете) е, че така и не мога да свикна изцяло с шрифтовете в Linux, някак си окото ми си иска TrueType шрифтовете на Microsoft, а се дразня като се мъча доста време да импортна тези шрифтове в Linux и да не стане нищо накрая :( Ако някой има идея как да го реша този проблем, цена няма да има :)

В софтуерния център на Убунту има TrueType шрифтове. За другите дистрибуции не знам.
 
От: Коя Операционна система ползвате на работните си компютри

Аз да изнахалствам и да използвам темата за да събера малко мнения. Тези, които ползват Mac OS кой софтуер за виртуализация предпочитат - VMware Fusion или Parallels ?
 
От: Коя Операционна система ползвате на работните си компютри

Parallels предлага доста приятни екстри като споделяне на директории само за виртуалната машина, засичане на инсталиран windows през bootcamp и пускането му през паралелс директно в мак ос. Много добра производителност.
Освен това ако имаш таблет/смартфон с ябълка на гърба - можеш да си споделяш работния екран от виртуалната машина и да работиш от таблета/телефона.
Но всичкото това си идва с цена - софтуера не е безплатен.

Ако ти трябва нещо безплатно - силно ти препоръчвам VirtualBox.
 
От: Коя Операционна система ползвате на работните си компютри

Windows 8 про
 
От: Коя Операционна система ползвате на работните си компютри

Аз да изнахалствам и да използвам темата за да събера малко мнения. Тези, които ползват Mac OS кой софтуер за виртуализация предпочитат - VMware Fusion или Parallels ?

Аз съм беден човек - VirtualBox
 
От: Коя Операционна система ползвате на работните си компютри

Добре де какви са предимствата на този MAC OS пред линукс и windows?
Лично много малко съм работил под мак и не знам какво му е хубавото.
 
От: Коя Операционна система ползвате на работните си компютри

s1yf0x явно има нещо предвид
Не знам за Мака - никога не съм го ползвал
За линукса само унбунтуто съм ползвал и си го ползвам
Много по-добро е е уин 7
за уин 8 не говора - пак казвам - това е уеб страница с плочки
 
От: Коя Операционна система ползвате на работните си компютри

Нямам нищо в предвид. Хората които ме познават, знаят че съм върл привърженик на linux и регулярно хейтя Apple. Гледам, че ги хвалят много в нета, а и не съм работил с Mac OS, затова съм решил да видя дали системен администратор, може да върши работа и под Mac OS. Периода с windows/putty/cygwin го минах набързо и не пазя добри спомени.
 
От: Коя Операционна система ползвате на работните си компютри

@2fast4you нужно е да седнеш на мак за няколко дни (най-добре 1-2 седмици) за да свикнеш с различията на mac os x спрямо останалите ОС, стабилността, да откриеш "скритите" глезотии, които ти се предлагат.
Всичко е направено за удобство. Работи се лесно, крашовете са сведени до минимум (случвало ми се е да ми крашне сафарито заради плъгин, скайп и vlc плейъра). Нямаш досадни съобщения, няма претрупвания и си личи, че самата ОС е изпипана добре.

Ползвам mac os x и mac основно защото получавам: стабилна и надеждна система, добър user experience, поддръжка на всичкия необходим софтуер. В резултат на това производителността ми се вдигна с доста. А машината си изби парите без време (това ми е 7мия мак).
Откъм софтуер преди някой да се е заял - на мак може да се инсталира Mac OS X, Windows, Linux distros. Процеса по инсталирането на Windows е максимално улеснен благодарение на асистента BootCamp. А драйвърите за него (win) са написани явно добре, защото досега колкото пъти съм слагал win като втора ОС - винаги е вървяла перфектно (доста по-добре и стабилно спрямо РС).
 

Горе