Коя ви е любимата марка бира?

Коя ви е любимата марка бира?

  • Каменица

    Votes: 23 11.6%
  • Ариана

    Votes: 23 11.6%
  • Загорка

    Votes: 43 21.6%
  • Хайникен

    Votes: 16 8.0%
  • Стела Артоа

    Votes: 30 15.1%
  • Пиринско

    Votes: 23 11.6%
  • Болярка

    Votes: 1 0.5%
  • Старопрамен

    Votes: 28 14.1%
  • Столично

    Votes: 13 6.5%
  • Туборг

    Votes: 15 7.5%
  • Корона

    Votes: 6 3.0%
  • Бекс

    Votes: 15 7.5%
  • Карлберг

    Votes: 6 3.0%
  • Шуменско

    Votes: 35 17.6%
  • Друга (коя?)

    Votes: 31 15.6%
  • Бургаско

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    199
От: Коя ви е любимата марка бира?

Пиринското от бутилираните и масови бири става.
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Със загорката трябва да се внимава в горещините, защото си е 50% спирт и направо отрязва особено на плажа;)


пий гинес, той е само вносен. ама и той ще ти се стори като изветряла наливна.

Гинес не ме кефи също, много е тежка, обичам Гролш, турската Есет до някъде става, Стела артоа и Старопрамен червено
 
Последно редактирано:
От: Коя ви е любимата марка бира?

Загорка ретро. Дано да не я развалят...
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Дочух, че пред паметника на Съветската армия има някаква будка крафт бира, заради европейското по футбол.
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Всичките бири по магазините са пълни с консерванти и всякакви други гадости (стомахът не лъже). Отскоро се наплодиха едни магазинчета (поне в Бургас) с наливна жива бира и бутилирана такава, във вид на разнообразни префърцунени марки, дето се кълнат, че бирата в бутилките е без добавки (точно както расте по дърветата).
Ако ви се харчат парички за нещо наистина добро, опитайте това. Не съм голям фен на бирата, но този вкус ме разби.
Важно! Сервира се охладена при температура 5-10 градуса.
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Шефовете на "Загорка", "Астика" и "Бургаско пиво" се събрали да пият по една в един бар. Шефа на "Загорка" си поръчал "Загорка", шефа на "Астика" си поръчал "Астика", а шефа на
"Бургаско" си поръчал една кола. Другите го попитали
- Абе, ти що пиеш кола?
- Ами като вие няма да пиете бира, аз кво да пия!
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Арианата ми е супер гадна бира, не знам как някой я пие.
Напоследък пия пиринско младо, бургаското не е лошо също.
Наскоро се набутах 4лв за един Гларус, пълна загуба на парите ми /а уж я водят най-добрата бг бира/
 
Стела Артоа и трапистките бири
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Гларуса се води най-добрият български ейл, а не бира. Да пак е вид бира, но е по-различно :).

@meleager къде си прочел/видял някой да твърди, че бирите са без химия, че нали точно заради нея имаме толкова дълъг срок на годност, а не като едно време 2-4 дни и се разваля :).
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

@meleager къде си прочел/видял някой да твърди, че бирите са без химия, че нали точно заради нея имаме толкова дълъг срок на годност, а не като едно време 2-4 дни и се разваля :).

"Живата бира е прясна, нефилтрирана, непастьоризирана и нестабилизирана бира, която се консумира обикновено до 72 часа от производството и."
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Ариана, Астика са пълен боклук. Бургаско не е лошо, Пиринско също. Наскоро в един ресторант пробвах някаква наливна бира Старобърно, направо после сам си говорих, много добра беше.
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Напоследък открих една DAB по 1.55лв кутийката, после рових и се оказа, че е една от старите стабилни немски марки и там си я правят не тука буламачи. Effes също ми харесва много. Leffe светлото е добра. Наливното Старобърно е добро. Bernard Yantarovy е много добър.
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

ad237a0bbaeeab7ecc939af388e4fa2d.jpg


Наливна , че в кутийките не става !!!
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

@meleager чакай малко сега. Хем говориш за бирите по магазините, а след това ми даваш линк за "живата бира"... последно?
Живата бира е като едновремешната бира без химия затова е краткият срок на годност, а тази по магазините бутилираната, в кенчета и т.н. е съвсем друг случай.
 

Горе