Коя ви е любимата марка бира?

Коя ви е любимата марка бира?

  • Каменица

    Votes: 23 11.6%
  • Ариана

    Votes: 23 11.6%
  • Загорка

    Votes: 43 21.6%
  • Хайникен

    Votes: 16 8.0%
  • Стела Артоа

    Votes: 30 15.1%
  • Пиринско

    Votes: 23 11.6%
  • Болярка

    Votes: 1 0.5%
  • Старопрамен

    Votes: 28 14.1%
  • Столично

    Votes: 13 6.5%
  • Туборг

    Votes: 15 7.5%
  • Корона

    Votes: 6 3.0%
  • Бекс

    Votes: 15 7.5%
  • Карлберг

    Votes: 6 3.0%
  • Шуменско

    Votes: 35 17.6%
  • Друга (коя?)

    Votes: 31 15.6%
  • Бургаско

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    199
От: Коя ви е любимата марка бира?

Аз си харесвам Пиринско, по-лекичка е, малко водничка, но си ми е добре. :)
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Голямата бира е най-добрата бира!

Ако трябва да съм по-изчерпателен, то ще направя една малка класация на любимите ми бири:

1. StaroBrno - наливна или бутилирана
2. Budweiser Budvar
3. Radeberger
4. Staropramen - внос
5. Carlsberg

От българските пия само Пиринско, макар че Загорка Ретро не лоша...

Преди години бях голям фен на наливната Леденика, но за съжаление всичко се прецака там.
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Хм....прилича ми на таргетирано проучване, май платено от Каменица :)
 
Точно това се чудех на някои, които са заклети фенове на Каменицата. Или Ариана. Виждал съм хора, които като отидем да речем в Халбите или друга голяма бирена кръчма, пак да си взимат една от споменатите, при положение, че има къде къде по-добри бири и определен не са бг бъркочите. Но явно и те не им се рискува да попаднат на нещо, което няма да допият. И все пак, не вярвам да има по-смотана на Арианата от чуждестранните бири, но и то пък е и до вкус. ;)
 
Budweiser на първо място без да се замисля.
Кака Stela също става, ако е истинската белгийска бира.
Amstel-a също е хубава бира.
Argus El Bravos - бирата с текила на LIDL не е лоша.
Бекса също ставаше до преди да започнат да го правят в България. Сегашния ключ е ОТВРАТИТЕЛЕН.
От българските само разреденото Пиринско не обичам. Другите стават. Загорка по принцип правят гадна бира, ама Ретро-то го уцелиха.
 
Най-любимата бира е Старопрамен гранат, но тази която се вари в Чехия. Нашенският вариант го докараха само на цвят. По принцип чешката бира ми е най на сърце.
 
ех къде е едно временното светло пиво чиято годност беше 3 дена.
Е ако ще гласуваме моля напишете всички български бири щото Стан няма да може да гласува
 
Приемат ли се различни мнения? :)
Любимата ми марка бира е фреш от портокал. Без майтап, въобще не разбирам кое прави бирата толкова желана напитка, за мен е просто горчива вода. Мога да я пия, взимам си всеки път с идеята че "Ей сега, този път вече ще ми хареса", и то предимно чужди и по-скъпи марки... и си остава просто горчива вода :eek: Даже взе вече да не ми действа приспивателно, а вместо това газировката ме задавя и започвам да хълцам :confused: Много рядко се случва бира да ми "влиза" добре. Леко прокиснала бозичка винаги би ме зарадвала повече :rolleyes:
 
Най - хубавата бира е на плажа голяма наливна, когато си забравил да си вземеш вода. Никога не ми е била толкова вкусна.

ПС Грехота е да дадеш повече пари за вода.
 
Столично Вайс според мен е добра бира за любителите на мътната бира. Като цяло да живее нефилтрираната бира!
 
Любимата ми светла бира е Карлсберг, а тъмна - Столично. Харесвам много марки бира, но просто тези двете ми допадат най-много.
 
Отдавна не съм писал в темата, а може би, когато съм писал не съм пиел бира (6 години карах без никакъв алкохол), но сега съм back in the game от миналата година и ще изкажа моите предпочитания макар и да не пия бира толкова често.

Любимата ми бира е Корона, когато съм в чужбина. Направило ми е впечатление, че където и да съм по света Короната си е хубава навсякъде, няма слабо, най-яката биричка.

Като съм си в БГ Загорка Ретро ми допада най-много.
 

Горе