Коя ви е любимата марка бира?

Коя ви е любимата марка бира?

  • Каменица

    Votes: 23 11.6%
  • Ариана

    Votes: 23 11.6%
  • Загорка

    Votes: 43 21.6%
  • Хайникен

    Votes: 16 8.0%
  • Стела Артоа

    Votes: 30 15.1%
  • Пиринско

    Votes: 23 11.6%
  • Болярка

    Votes: 1 0.5%
  • Старопрамен

    Votes: 28 14.1%
  • Столично

    Votes: 13 6.5%
  • Туборг

    Votes: 15 7.5%
  • Корона

    Votes: 6 3.0%
  • Бекс

    Votes: 15 7.5%
  • Карлберг

    Votes: 6 3.0%
  • Шуменско

    Votes: 35 17.6%
  • Друга (коя?)

    Votes: 31 15.6%
  • Бургаско

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    199
Тъмна от 5-8 лв бутилката нагоре. С много пяна...
 
Хм. Тази втората добра ли е? Мисля да я пробвам, на какво бие като вкус?
Не съм редовен консуматор на бира и ми е трудно да обясня вкуса... Усещането е за нещо натурално... Може би носталгия - опитвал съм я, макар и много рядко, още в онези години, когато пивоварите нямаха за цел да продават бира с почти неограничен срок на годност. Доколкото знам, произвежда се само в Германия, а не по лиценз къде ли не...
 
Който идва във Варна и е ценител на бирата, задължително да отиде във пивоварна "Златна Варна" на гарата. Бирата е уникална, гаранция никъде не сте пили такава. Аз, дето пия бира от 30 години се впечатлих, като отидох за пръв път... Уникална е. Всъщност е чешка бира, ама няма значение :)
 
Климатичните промени ще донесат проблеми на любителите на бирата през идните десетилетия, тъй като ще намалят реколтата от ечемик, който е основна съставка на най-популярната алкохолна напитка в света. Това сочи изследване на списание "Нейчър плантс", цитирано от Ройтерс и Асошиейтед прес.

Екстремни метеорологични явления, включващи горещи вълни и суши, ще се случват на всеки две или три години през втората половина на века, ако температурите нарастват със сегашния темп, според проучването.

Очаква се при екстремни събития средната световна реколта от ечемик да спадне с 3 до 17 процента в зависимост от условията, уточняват авторите.

По-малко ечемик ще означава недостиг на бира и по-високи цени. Според "най-горещия сценарий" Китай ще пострада от най-голям недостиг през текущото столетие, следван от САЩ, Германия и Русия.

Цените ще скочат най-силно в Ирландия, Италия, Канада и Полша. При екстремни климатични събития 0,5-литрова бутилка бира в Ирландия ще поскъпне от 2,50 долара до 5 долара.

Въпросът с бирата бледнее в сравнение с други проблеми, свързани с климатичните промени като сигурността на хранителните доставки, щетите от бури и недостига на питейна вода. Заплахата за напитката, на която хората се наслаждават от хиляди години обаче е показател, че дори потребителите в развитите страни не могат да избегнат последиците от промените на планетата, подчертава Дабо Гуан, водещ автор на изследването и професор по икономика на климатичните промени в Университета на Източна Англия.

"Климатичните промени ще засегнат всички ни, не само хората в Индия и африканските страни", посочва Гуан.

Проучването не отчита последиците, които климатичните промени могат да окажат върху други неизменни съставки на бирата като хмела.

От гледна точка на потребителите в развитите страни, които искат да предотвратят недостига на бира, ще бъде разумно да подкрепят мерки, насочени към намаляване на емисиите газове, които според учените са виновни за затоплянето на планетата, подчертава Гуан.

Множество компании осъзнават рисковете от климатичните изменения за ечемика, от който 17 процента се използват за производството на бира. Редица страни поддържат резерви за спешни случаи от основни култури като царевица, ориз и пшеница с цел да противодействат на ценови скокове или недостиг.
Повечето обаче не включват ечемика в тази група, което го прави уязвим от климатични явления, допълва Ройтерс.
 
Аз мойте цистерни ги изпих за тоя живот, да му мислят младежите :)

Климатичните промени ще донесат проблеми на любителите на бирата през идните десетилетия, тъй като ще намалят реколтата от ечемик, който е основна съставка на най-популярната алкохолна напитка в света. Това сочи изследване на списание "Нейчър плантс", цитирано от Ройтерс и Асошиейтед прес.

Екстремни метеорологични явления, включващи горещи вълни и суши, ще се случват на всеки две или три години през втората половина на века, ако температурите нарастват със сегашния темп, според проучването.

Очаква се при екстремни събития средната световна реколта от ечемик да спадне с 3 до 17 процента в зависимост от условията, уточняват авторите.

По-малко ечемик ще означава недостиг на бира и по-високи цени. Според "най-горещия сценарий" Китай ще пострада от най-голям недостиг през текущото столетие, следван от САЩ, Германия и Русия.

Цените ще скочат най-силно в Ирландия, Италия, Канада и Полша. При екстремни климатични събития 0,5-литрова бутилка бира в Ирландия ще поскъпне от 2,50 долара до 5 долара.

Въпросът с бирата бледнее в сравнение с други проблеми, свързани с климатичните промени като сигурността на хранителните доставки, щетите от бури и недостига на питейна вода. Заплахата за напитката, на която хората се наслаждават от хиляди години обаче е показател, че дори потребителите в развитите страни не могат да избегнат последиците от промените на планетата, подчертава Дабо Гуан, водещ автор на изследването и професор по икономика на климатичните промени в Университета на Източна Англия.

"Климатичните промени ще засегнат всички ни, не само хората в Индия и африканските страни", посочва Гуан.

Проучването не отчита последиците, които климатичните промени могат да окажат върху други неизменни съставки на бирата като хмела.

От гледна точка на потребителите в развитите страни, които искат да предотвратят недостига на бира, ще бъде разумно да подкрепят мерки, насочени към намаляване на емисиите газове, които според учените са виновни за затоплянето на планетата, подчертава Гуан.

Множество компании осъзнават рисковете от климатичните изменения за ечемика, от който 17 процента се използват за производството на бира. Редица страни поддържат резерви за спешни случаи от основни култури като царевица, ориз и пшеница с цел да противодействат на ценови скокове или недостиг.
Повечето обаче не включват ечемика в тази група, което го прави уязвим от климатични явления, допълва Ройтерс.
 
Абе момци, какво е това чудо, което видях днес на една витрина - Витошко лале или нещо такова. В заведението цената му беше 4 лева. Ще да е доста добра бира. :)
 
Не винаги цената определя качеството.

Витошко лале е българска лагер бира.
 
Не винаги цената определя качеството.

Витошко лале е българска лагер бира.

Да, но цената ми се видя доволно. Ако беше в рейнжда на бътвайзер, старобърно и подобни щях да го разбера. Абе къде я продават, говоря за някоя верига. Не съм я засичал.
 
Мога да похваля домашната бирата на Попа и Кмета на село Кюлевча. Шуменско. 2 пъти в годината правят събор на домашната бира. По-хубава бира не съм пил. Над 10 двувалки махнахме 2-3 човека ..
 
Абе в коя верига продават този прословут Бернард? Харесва ми тази бира, но я няма в Лидл, Фантастико, дар, била, аванти. Не съм проверявал още в калфланд. Но някой да има идея? Ако ще си я пия само в заведения, то ще е може би повече от рядко. ;)
 
Абе в коя верига продават този прословут Бернард? Харесва ми тази бира, но я няма в Лидл, Фантастико, дар, била, аванти. Не съм проверявал още в калфланд. Но някой да има идея? Ако ще си я пия само в заведения, то ще е може би повече от рядко. ;)
Има я в онлайн магазина 100beers ... няколко вида са ... Тъкмо взех за проба едно подаръчно кашонче с 6 бири и две чаши да я тествам .
 
Нещо забавно:

Пускат на пазара бира „Пустиняк“

2003_0810_18n6t.jpg


Бира „Пустиняк“ излиза на пазара от понеделник. Продуктът е на „Ломско пиво“, обяви пред „Конкурент“ собственикът Димитър Чукарски. Плановете на компанията са да осигурят вълнуваща среща между клиентите и новия продукт в началото на следващата седмица. След това ще се появи и крафт бира, която е за ценители и за онези, които обичат по-висок градус на пивото.

„Пустиняк“ е не само намигване и закачка, а всичко онова, за което се говори в Северозапада. Надяваме се, че това ще бъде разбрано от нашите клиенти. Все пак тук, в тази част на България, живее не само най-бедното население, но и хората, които пият най-качествената бира на най-добрата цена“, допълва Чукарски. Той припомня, че ломската пивоварна е единствената в България, запазила технологията на производство от създаването си преди 125 години досега.

„Марката, която предстои да се появи на пазара като нов продукт на „Ломско пиво“ е една малка част от новите неща, с които компанията ще зарадва клиентите си за своята 125-годишнина“, каза търговският директор Ивайло Стоянов. Събитията ще следват едно след друго и ще бъдат посветени на марката, за която собственикът Димитър Чукарски е категоричен, че е най-добрата в страната. „Отне ни 125 години да сме най-добрите“ – това е слогънът на „Ломско пиво“ в настоящата юбилейна година.

„Имаме намерение да покажем много широкоспектърни продукти. Първият от тях е бира „Пустиняк“, която излиза в понеделник на пазара в опаковка от 2.5 литра. Целта му е да достигне до широка аудитория, като намигне на клиентите с тази закачлива марка, която е емблематична за Северозападна България“, допълва търговският директор на „Ломско пиво“. Продуктът е 100% класически и чист, като в същото време е лишен от сурогати – малцовото пиво със сигурност ще се хареса на клиентите.

„Смятаме да развием бирата с марка „Пустиняк“, като пуснем крафт вариант в стъклени бутилки за еднократна употреба. По този начинискаме да стигнем до нискобюджетния и високобюджетния клиент. В тази юбилейна година освен тази марка, ще пуснем още редица нови наши продукти – крафт бира в 330 милилитрова бутилка, посветена на нашия 125-годишнината ни. Предстои на пазара да излезе българска бира вайс от пшеничен малц. Ще допълним семейството на бранда „Ломско пиво“ с бира премиум“, допълни Стоянов.

http://konkurent.bg/article/147603/puskat-na-pazara-bira-pustiniak
 
Нещо забавно:

Пускат на пазара бира „Пустиняк“
Поредният генно модифициран царевичен пикоч. Като цяло, въобще не трябва да се употребява този продукт (бирата), поради многобройните негативни влияния върху човешкия организъм. Разбира се, пропагандата през десетилетията е наложила продукта като ''здравословен''.
 

Горе