Коя е най добрата конфигурация за малко VPS с 600 МБ RAM

Petko Voivoda

Well-Known Member
Здравейте имам ВПС с малки параметри - 1 ядро (3,3 GHz) и 600 МБ рам.
Може ли да ми кажете коя е най добрата конфигурация за wordpress сайт с 1000 посещения дневно.
Кой панел да използвам, кой web сървър да ползвам ?
Трябва ми конфигурация с която да ползвам възможно най-малко ресурси.
 
От: Коя е най добрата конфигурация за малко VPS с 600 МБ RAM

1. Забрави за контролен панел - това ще ти спести излишен разход на ресурс.
2. nginx+php-fpm+varnish+memcached
 
От: Коя е най добрата конфигурация за малко VPS с 600 МБ RAM

Ами не знам как да ги инсталирам тия работи и ще имам ли проблем с .htaccess-ите на wordpress, защото искам те да работят.
Ако може да ми обясниш как се инсталират тези работи или ако имаш време и желание да ти предоставя достъп до ВПС-то
 
От: Коя е най добрата конфигурация за малко VPS с 600 МБ RAM

Да, ще имаш проблем. .htaccess е файл специфичен за други web сървъри, не nginx. С apache ще е тегаво с толквоа ресурс. Какви импресии прави сайта. Уникалните посещения са маркетингов показател, който не може да даде представа за ресурсоемкостта на един сайт.
 
може да си генерираш правилата за wordpress с http://winginx.com/htaccess

ако ползваш контролен панел като ispconfig той заема памет само като го ръчкаш и поддъжа nginx (не трябва да ръчкаш правилата от конфиг файловете ами си има поле в контролния панел за това...

само че се инсталира с повечко команди но пък има пълна инструкция (от 8 точк на страница трета почва)

http://www.howtoforge.com/perfect-server-debian-wheezy-nginx-bind-dovecot-ispconfig-3
 
От: Коя е най добрата конфигурация за малко VPS с 600 МБ RAM

OK, доколкото разбирам в момента този WordPress работи на вече настроен VPS. Сподели ако има някакви проблеми с бързодействието на сайта и каква е текущата конфигурация за да ти кажем какво може да се промени.
 
От: Коя е най добрата конфигурация за малко VPS с 600 МБ RAM

Ами не ми пречи да използвам панел или да е без панел само трябва да науча как да си добавям аддон домейни.
Не ги разбирам конфигурациите, но varnish+apache+memcache няма ли да е по добре в моят случай, защото искам htaccess-ите да работят.

Мисля, че ще е добре да има някаква тема за най-добри настройки за ВПС за wordpress сайт
 
От: Коя е най добрата конфигурация за малко VPS с 600 МБ RAM

OK, доколкото разбирам в момента този WordPress работи на вече настроен VPS. Сподели ако има някакви проблеми с бързодействието на сайта и каква е текущата конфигурация за да ти кажем какво може да се промени.
Ами вчера слагах 1 плъгин за wordpress и импортирах едни данни чрез този плъгин, но не стана и реших да го премахна.
Но докато бях с този плъгин използването на РАМ паметта се вдигна до 550-600МБ в момента е :
582.8 MB от 640 MB Използвани / 57.2 MB Свободни
Нормално си седеше на 250-300МБ, но мисля, че и те са много за сайт с 150-200 посещения дневно и 200-260 импресии.
Иначе в момента използвам панела webuzo и съм с апаче, и използвам кеширащия плъгин на mlazarov
 
От: Коя е най добрата конфигурация за малко VPS с 600 МБ RAM

Ами не ми пречи да използвам панел или да е без панел само трябва да науча как да си добавям аддон домейни.
Не ги разбирам конфигурациите, но varnish+apache+memcache няма ли да е по добре в моят случай, защото искам htaccess-ите да работят.

Мисля, че ще е добре да има някаква тема за най-добри настройки за ВПС за wordpress сайт

Няма два еднакви сайта за да има универсална конфигурация. Общо взето при всеки подобен проблем с бързодействието се подхожда индивидуално. Добавянето на add-on домейни е съпорводено най-малкото със създаване на нов виртуален хост, document root и евентуално отделен потребител в системата. За човек, който не е свикнал с command line interface на linux е тегаво. В момента virtualmin ли ползваш? Имаш ли някакви форми на кеширане включени - статично съдържание, sql заявки, php ?
 
От: Коя е най добрата конфигурация за малко VPS с 600 МБ RAM

Написал съм го в по горният ми пост.
Ами вчера слагах 1 плъгин за wordpress и импортирах едни данни чрез този плъгин, но не стана и реших да го премахна.
Но докато бях с този плъгин използването на РАМ паметта се вдигна до 550-600МБ в момента е :
582.8 MB от 640 MB Използвани / 57.2 MB Свободни
Нормално си седеше на 250-300МБ, но мисля, че и те са много за сайт с 150-200 посещения дневно и 200-260 импресии.
Иначе в момента използвам панела webuzo и съм с апаче, и използвам кеширащия плъгин на mlazarov
 
От: Коя е най добрата конфигурация за малко VPS с 600 МБ RAM

Вижте дали правилно гледате колко е свободната памет. В SSH с командата free -m се изписва свободната и заета памет, като е нужно да гледате на ред -/+ buffers/cache под колоната free - това е свободната памет.
Иначе колегите правилно са те насочили - nginx е бъдещето и не би трябвало да има проблем с конвертиране на правилата. Varnish и memcached и заспива - останалото като ресурс ще бъде на application ниво - тоест някой излишен модул, който да товари, но не би трябвало да има такива.
 
От: Коя е най добрата конфигурация за малко VPS с 600 МБ RAM

Гледам го от панела на хостинга ми. Оказа се ,че проблема е бил в конфигурацията, защото някак си се е сменила на нормалната конфигурация която е не оптимизирана. Сега ми я смениха на старата оптимизираната и РАМ-та е 300 МБ
 

Горе