Коя млм компания да избера

vess

New Member
Здравейте!
Не се сещам с какво друго за допълнителни доходи да се захвана. Затова реших да пробвам млм. И по конкретно искам да печеля от изграждане на екип. Към коя компания да се насоча. Добре би било да има възможност за набиране на хора и извън Бг.
Къде условията за този случай са най - подходящи? Защото преди бях консултант в орифлейм и там искаха да имам 100 точки личен оборот на месец, което е около 100лв,закупени от мен или продадени от мен продукти. Това беше условието, за да се получи бонус от мрежата. А аз нямам на кого да продавам. Реших все пак да пробвам да градя екип, но не се получи. Нямаше мн желаещи. И ако имаше то те също не продаваха нищо. Пробвах да градя екип и в чужбина. Там се плаща, ако искаш извън страната, в която си. Но пак беше същото. Пробвах в Индия, където са 1 милиард и пак не можах да намеря хора
 
Здравейте!
Не се сещам с какво друго за допълнителни доходи да се захвана. Затова реших да пробвам млм. И по конкретно искам да печеля от изграждане на екип. Към коя компания да се насоча. Добре би било да има възможност за набиране на хора и извън Бг.
Къде условията за този случай са най - подходящи? Защото преди бях консултант в орифлейм и там искаха да имам 100 точки личен оборот на месец, което е около 100лв,закупени от мен или продадени от мен продукти. Това беше условието, за да се получи бонус от мрежата. А аз нямам на кого да продавам. Реших все пак да пробвам да градя екип, но не се получи. Нямаше мн желаещи. И ако имаше то те също не продаваха нищо. Пробвах да градя екип и в чужбина. Там се плаща, ако искаш извън страната, в която си. Но пак беше същото. Пробвах в Индия, където са 1 милиард и пак не можах да намеря хора

Не се занимавайте с глупости!
 
Що бе? И това е бизнес. :) Аз лично познвам поне 3ма издържащи се с МЛМ.
Аз поне 20 човека, 10 от които взимат между 3 и 10 бона месечно .
Само автора на темата да е наясно,че няма как без да прави и той някакъв оборот , някой ще му дава пари ей така щото е много готин ;)
 
Не очаквам пари ей така. Просто нямам на кого да продавам, затова се ориентирах към градене на екип. Но и това не е лесно. Просто искам някой запознат с условията да ми препоръча подходяща компания.
 
Не очаквам пари ей така. Просто нямам на кого да продавам, затова се ориентирах към градене на екип. Но и това не е лесно. Просто искам някой запознат с условията да ми препоръча подходяща компания.
Ама то МЛМ за това е МЛМ , защото градиш екип. Ама тоя екип освен да се гради,трябва и оборот да прави, ако искаш да взимаш пари.
Незнам как да ти го обясня. Няма такава компания,която да ти плаща само защото градиш екип. И ти и "екипа ти" трябва нещо да имате някакъв оборот.
 
Аз поне 20 човека, 10 от които взимат между 3 и 10 бона месечно .
Само автора на темата да е наясно,че няма как без да прави и той някакъв оборот , някой ще му дава пари ей така щото е много готин ;)
Да, нормален бизнес модел си е. Не ми допада кой знае колко, но доста популярен сред някои и правят не лоши пари. Защо, поради факта, че са добри продавачи и градят добра мрежа под себе си. Това е основното умение, което е нужно тук. Има и други, но те са съпътстващи споменатите.
 
Ами не се сещам друго.
Моя приятелка е в Форевър, която продава продукти за здравето и красотата. Не съм запознат кой знае колко, но жената взима от нея някакви витамини, имуностимуланти, кремчета, витами за нея и децата. В момента е в началото и има план, който не е никак лош - прави директни продажби, и от време на време презентации, на които кани хора да им разказва за продуктите и схемата как може да станат част от нейния екип и те да изградят такъв под себе си. Като ясно им разчерае и бизнес схемата, която да следват. И тук е важното да имаш силен екип. ;) Орифлейм са такива и още куп други. ;) За жалост се иска доста отдаденост и определено добри комуникативни умения. ;) Не е за всеки, но след 3-4 месеца (след като я съкратиха) това ще и стане основно. И да, добре е да работиш за себе си, отколкото да разчиташ на някой бастун, каквито се оказаха старата и фирма, към която беше. Точно тя ми спомена, че имуностимулантите с екстракт от чесън били направо изкупени за секунди и пратени към Китай. ;)
 
Здравейте!
Не се сещам с какво друго за допълнителни доходи да се захвана. Затова реших да пробвам млм. И по конкретно искам да печеля от изграждане на екип. Към коя компания да се насоча. Добре би било да има възможност за набиране на хора и извън Бг.
Къде условията за този случай са най - подходящи? Защото преди бях консултант в орифлейм и там искаха да имам 100 точки личен оборот на месец, което е около 100лв,закупени от мен или продадени от мен продукти. Това беше условието, за да се получи бонус от мрежата. А аз нямам на кого да продавам. Реших все пак да пробвам да градя екип, но не се получи. Нямаше мн желаещи. И ако имаше то те също не продаваха нищо. Пробвах да градя екип и в чужбина. Там се плаща, ако искаш извън страната, в която си. Но пак беше същото. Пробвах в Индия, където са 1 милиард и пак не можах да намеря хора
Имаш ли цел друга, освен ти лично да правиш пари?
 
Що бе? И това е бизнес. :) Аз лично познвам поне 3ма издържащи се с МЛМ.
Щото тия тримата МЛМци, които познаваш, едва ли спамят по форумите с такива теми?
 
Мне, не спамят. Но и това не правилния начин. Те хората спамят вече с какво ли не. При МЛМ-то е важно директния контакт преди всияко. На някой да влезеш да напишеш някоя тъпотия, все тази. Прави една презентация, събираш 10-15 души и им обясняваш за какво иде реч. Всичко друго е в пъти по-безполезно, да не кажа загуба на време. ;)
 
Пич, какво значи нямаш на кой да продаваш? Значи търси друго. Имах един познат, който е уж селс. И за пръв път чувам от селс, че нямал връзки и познати, за да продаде. Да, и сигурно не се е родил и с 17-сантиметров. Всичко се придобива. Сори, че така ти го пиша, но в моята фирма, в която работех преди години имаше 2ма продавачи, които като дойдоха (аз бях преди тях там), бяха само с 1 тефтер. След 1 месец, след ровене и търсене в нета, напълниха тефтера с контакти, а след още един месец, всеки 5-ти контакт ставаше среща, и от там всеки 1-ви сделка. И бяха добри. Гледаха да са в статистиката на добрите продавачи. Имаха и добър ментор - шефа ни. Ако не си много наясно с процеса на продажбата, съветвам те да намериш друго, в което да се пробваш.
 
Писах по-горе. Искам да се пробвам в намирането на хора, които са добри продавачи.
 

Горе