Коя операционна система ползвате?

Коя операционна система ползвате?

  • Microsoft Windows

    Votes: 24 58.5%
  • Linux

    Votes: 18 43.9%
  • Apple macOS

    Votes: 11 26.8%
  • Apple iOS

    Votes: 10 24.4%
  • Google's Android OS

    Votes: 5 12.2%

  • Общо гласове
    41
Mac, iPhone, iPad за работа, имаме и две машини с Windows, един телефон и един таблет с андроид за тестване, приставка за телевизор AppleTV с tvOS, която не е в анкетата, но е дериват на iOS.

Няма значение каква ОС ползва човек, стига да му върши работа. :)
 
OSX вече 8г. А и сега М1 Pro Max е брутален с тия 5 нанометра и икономичен TDP. Intel и AMD ряпа да ядат.
 
Все с някой работиш най-много. Но го направих мулти-избор. ;)
Все едно не си виждал сисадмин на работа с колко устройства работи едновременно.
 
Те бате Windows като са много по разчупено минаха през проба-грешка с 8-цата. Не знам какво точно му трябва да един потребител, че да направи толкова голяма разлика. Да има, но интерфейса на Mint и Debian доста се смениха през годините, повече фичъри и апове имат от преди 6 години. Както писах, аз лично ми е тъжно за програмите, които не са написани за Linux. Но ако някой е много ентусиаст и си търси от време на време Windows, може да си направи виртуалка и от време на време да си го пуска.
Аз съм тъп юзър - Хром/Мозила/вайбър/Атом и до там приключва ползвания софтуер от мен.
С такова ползване всичко ми пасва, ама последния път Убунтуто просто изкара много бъгове иначе нямаше да го пипна поне 2 години.
 
Аз съм тъп юзър - Хром/Мозила/вайбър/Атом и до там приключва ползвания софтуер от мен.
С такова ползване всичко ми пасва, ама последния път Убунтуто просто изкара много бъгове иначе нямаше да го пипна поне 2 години.
Изчистиха доста неща през годините, откакто не си го ползвал. Но не мога да го твърдя на 100% тъй като от години съм с друга дистрибуция.
Все едно не си виждал сисадмин на работа с колко устройства работи едновременно.
Виждал съм, но не съм виждал сисадмин да пише в терминала на Андроид телефона си. Както и да го сметнеш, винаги имаш нещо, което ползваш най-много. Май знам и твоя уъркинг сетъп, или поне предполагам какво ползваш, дори да ти кажа и какво най-много ползваш като ОС. :)
 
Изчистиха доста неща през годините, откакто не си го ползвал. Но не мога да го твърдя на 100% тъй като от години съм с друга дистрибуция.

Виждал съм, но не съм виждал сисадмин да пише в терминала на Андроид телефона си. Както и да го сметнеш, винаги имаш нещо, което ползваш най-много. Май знам и твоя уъркинг сетъп, или поне предполагам какво ползваш, дори да ти кажа и какво най-много ползваш като ОС. :)
Айде бе :) даже и от iPhone се е налагало през Blink. и то доста често. Нали не вярваш, че отивам на плажа или на пистата с раница на гърба като констенурките нинджа..... и не само през iOS, или през Android. Правели сме го редовно и на Symbian, когато още iPhone и Andorid не бяха измислени. Story of my life - coolice ще ти потвърди, че се налага редовно.
 
Айде бе :) даже и от iPhone се е налагало през Blink. и то доста често. Нали не вярваш, че отивам на плажа или на пистата с раница на гърба като констенурките нинджа..... и не само през iOS, или през Android. Правели сме го редовно и на Symbian, когато още iPhone и Andorid не бяха измислени. Story of my life - coolice ще ти потвърди, че се налага редовно.
Не, както и не вярвам, че постоянно си на плажа и на пистата. Ако е така, добре си си уредил нещата. :)

През Symbian? Това не знам какво ти е коствало. Да, не е нужно да ми потвърждава, знам го и аз от първо лице. Но не се е стигало до конфигване, дано не се и стига.
 
Windows (всекидневно) / MacOS (новия макбоок про м1 с тая батерия изби рибата) / Chrome OS (за бакграунд музика) / Linux (сървър) и при телефоните iPhone, Samsung и Pixel .
 

Прикачени файлове

  • unnamed-5.jpg
    unnamed-5.jpg
    224.7 KB · Преглеждания: 25
Windows (всекидневно) / MacOS (новия макбоок про м1 с тая батерия изби рибата) / Chrome OS (за бакграунд музика) / Linux (сървър) и при телефоните iPhone, Samsung и Pixel .
Чудя се, как я търпиш тази щракаща клавиатура. Не стига, че скъпа ами шумна :)

М1 Pro Max е брутален
Кажи какво мислиш за него. Дай ревю :)
 
Чудя се, как я търпиш тази щракаща клавиатура. Не стига, че скъпа ами шумна :)


Кажи какво мислиш за него. Дай ревю :)

Смених стар интелски MacBook Pro за 16'' М1 Max. За мен най-голямата благинка е колко малко ток харчи при работа, защото често работя в движение и не нося зарядно. Друго не ме интересува толкова.

Перфектен е за видео редакция и други тежки изчислителни задачи. Процесора наистина е жесток. Няма общо с Интел в същия ценови клас. Видео картата е OK.

Ако обаче вече имаш Pro 16''лаптоп от преди 1-2 години не си струва ъпгрейда и по-добре да се изчака М2. Например служебния е 16'' от 2019. Той няма смисъл да се подменя. Не съм усетил нужда от повече, а съм си heavy user.

Жената е с Air М1 като сменихме интелски Air. Преди беше абсурд да редактира видео сега няма никакъв проблем. Разликата там е от небето до земята. Така че ако някой се чуди за Air с М1 - да.

При iPhone е подобна ситуация според мен. За сега не изпитвам нужда от ъпгрейд. Аз съм с 2020 SE и чакам М1 версия.

М2 също ще бъде доста по-напред от конкурентите. Очкава се да е 4nm т.е. още по-бърз.
 
Айде бе :) даже и от iPhone се е налагало през Blink
Според моя телефон termius ми е третия най-използван app след safari и месинджъра. Най-обичам да се налага да набия спирачки в аварийната на магистралата защото Nginx решава, че не може да ризолвне нещо си и умира, и да се мъча от тая малка клавиатура да го лъжа я с друг ризолвър, я през /etc/hosts.
 
Последно редактирано:
Само не моа да вдена ква е файдата от смисъла - ква система ползваш :) Тва за маркетинг ли да го броиме хах :D То се едно има найсе операцианни системи ахаха заеби
Не мъчи хората :) Никой нищо не ползва, а използвотребява..и то колкото може..да не кажем ИЧ :D
 
Една камара пари за техника и монитора на бюрото изплющян...
Вземете по една стойка, вдигнете го, цялото бюро ще е свободно така и няма лаптопа да виси на ръба
 
Една камара пари за техника и монитора на бюрото изплющян...
Вземете по една стойка, вдигнете го, цялото бюро ще е свободно така и няма лаптопа да виси на ръба
Да, много си прав. Това е следващото, което ще се вземе. Вдигнатите монитори са по-удобни, защото стойките много място взимат на ня бюрото.
 
3_1740547377.jpg

Е така беше преди години 30+ май отиват. Жалко, че машината брата я подари.
Иначе по темата, бих си купил с голям кеф мак ос. Те обаче са тежкари и нямат лиценз за софтуер. Win съм принуден да ползвам "политика". Най-тегаво ми е на Win, Линукс няма как да не ползваш по един или друг начин (гуи-то е само част). За мак, тате ми обеща като порасна да ми вземе :)

За стойката и баджанака ми ги рекламира... ама си мисля, че ще ми е по-неудобно.
Ся е така:
 

Прикачени файлове

  • 0-02-05-c084ac34d39ec5cdbb41020aef7f62ac0f0abcf557b1d1b8631e70ba5d0e16b3_1f89eeabbbf35c.jpg
    0-02-05-c084ac34d39ec5cdbb41020aef7f62ac0f0abcf557b1d1b8631e70ba5d0e16b3_1f89eeabbbf35c.jpg
    180 KB · Преглеждания: 11
Последно редактирано:
Да, много си прав. Това е следващото, което ще се вземе. Вдигнатите монитори са по-удобни, защото стойките много място взимат на ня бюрото.

lima.jpg

Едно че са вдигнати и не гледаш надолу цял ден друго че цялото бюро е свободно
 
lima.jpg

Едно че са вдигнати и не гледаш надолу цял ден друго че цялото бюро е свободно
Хахаха, и още едно нещо. Нямаш прашни стойки. Те се прашат най-много. Лесно може да забършеш мястото и като цяло хигиената е на по-високо ниво. Точно за такива съм и аз, от снимката. Лошото е, както се вижда от снимката, че съм със стъклен корпус на бюрото. Ще трябва да разпределя напрежението с някаква дъска сигурно, да не направи стъклото на сол.
 

Горе