Коя система за онлайн магазин препоръчвате?

keres

Active Member
Здравейте,

Мисля да пусна едно малко онлайн магазинче. Нямам никакъв опит в тази ниша и исках да ви помоля за мнение. Според вас коя е най-лесната за управление платформа, която същевременно да има поне основните функционалности ? Ще се радвам да споделите вашия опит.

Благодаря предварително на всички отзовали се!
 
От: Коя система за онлайн магазин препоръчвате?

Здравей,

В България най-популярна е OpenCart. Управлението е интуитивно и има добра форумна общност. В подписа ми можеш да видиш магазин, направен върху тази платформа.
 
От: Коя система за онлайн магазин препоръчвате?

Има много писано във форума, но все пак така или иначе ти пиша отговор. Използвай Opencart и няма да сбъркаш, но въпреки всичко всеки ще ти каже за негативите и позитивите на тази система. Най-големият плюс е че има постоянна поддръжка и се пишат модули. Макар и платени да са можеш да направиш чудеса с тях ;)

Поздрави,
Галин
 
От: Коя система за онлайн магазин препоръчвате?

Quck. Cart. има базовата функционалнсот на онлайн магазин и не изисква инсталация. Можещ постоянно да си носиш магазин с теб на флашка :)
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Коя система за онлайн магазин препоръчвате?

Разгледай, ако нямаш никакъв опит и ZenCart - безплатна, ОГРОМНО комюнити (може да си задаваш въпросите и да търсиш решения на проблемите си), много безплатни модули, безплатни "ставащи" теми и много добре ориентирани ценово платени теми. Плъгин за плащане през epay и др....

Също така хвърли око и на Presta shop 1.5 , която е в процес на минаване към 1.5.4 - вече са изкусурени основните бъгове в 1.5 и нещата ще движат напред - много вградени възможности, доста добавки и т.н. Превода на 1.5 на БГ се бави, защото няма активен потребител в момента, който да го направи и да им го "връчи" за ползване, но от бекенда можеш да си го преведеш и сам... :)
 
От: Коя система за онлайн магазин препоръчвате?

И аз съм за Quck. Cart супер лесна и без бази дани и други, колегата е прав за флашката. Супер удобно и бързо.
Иначе за сериозен проект и повече екстри Opencart или Presta.
 
От: Коя система за онлайн магазин препоръчвате?

Хм не бях го виждал този Quck. Cart. Доста свеж изглежда. Работил съм със ZenCart и OpenCart. Предпочитам втория, най-вече заради темплейтите. Но тук срещнах мнение, че ZenCart е повече SEO Friendly и може би наистина е така. Доста трудно качвам позиции на вътрешни страници с OpenCart.
 
От: Коя система за онлайн магазин препоръчвате?

Аз тотално се отказах от Опенкарта - По красив е по модерен е обаче със Зена много по лесно класирам сайтовете и което е най странно Зена има по добра конверсия - въпреки че е по грозен - просто явно хората са му свикнали.

Освен това имай в предвид че опена макар и безплатен може да ти излезе доста парички защото доста от приложенията са платени.
 
От: Коя система за онлайн магазин препоръчвате?

И аз съм за zenCart - пробвал съм и другите но той изглежда доста семпъл, но си е перфектен като работа.
 
От: Коя система за онлайн магазин препоръчвате?

Здравей, можеш да използваш и нашата платформа - GombaShop™. Платформата разполага с 14 дни тестов период. След изтичане на пробната версия, можеш да поръчаш най-изгодния за теб абонаментен план и си готов. Качваш снимките на продуктите си, добавяш описание и започваш да продаваш мигновенно! :)
 
От: От: Коя система за онлайн магазин препоръчвате?

Качваш снимките на продуктите си, добавяш описание и започваш да продаваш мигновенно! :)
Колега, ако нямам поръчки мигновенно ще ми върнете ли парите ? :) Това в кръга на шегата .
Аз лично съм почитател на Opencart наистина като предимство считам огромния брой модули и темплейти , макар и платени не виждам нищо лошо в това човек да "стимулира" създаването на подобни продукти .
 
От: От: Коя система за онлайн магазин препоръчвате?

Още един в подкрепа на Quick.Cart-както казаха по-горе:не трябва инсталация,не са нужни бази данни и скрипта му е страхотен и много бързо се зареждат сайтовете с него!А и не е за подценяване реалния free съпорт-много хора наистина помагат!Има и вградени SEO-модулчета,които вършат страхотна работа!Чао!
 
От: От: Коя система за онлайн магазин препоръчвате?

Здравей, можеш да използваш и нашата платформа - GombaShop™. Платформата разполага с 14 дни тестов период. След изтичане на пробната версия, можеш да поръчаш най-изгодния за теб абонаментен план и си готов. Качваш снимките на продуктите си, добавяш описание и започваш да продаваш мигновенно! :)

Не е ли лошо за имиджа ви, да предлагате не завършен продукт. Поразгледах демото и на пръв поглед има доста бъгове за оправяне ..

Аз съм за OpenCart, но препоръчвам къстъм магазин.
 
От: Коя система за онлайн магазин препоръчвате?

В интерес на истината ако искаш качествен магазин имаш да изобора Prestashop или Open Cart. И разбира се GombaShop ако вече не ти е омръзнал спама :)
 

Горе